Rychlá‚ ale riziková půjčka na směnku

Rate this post
closeup of a young caucasian businessman, wearing an elegant gray suit, putting in or taking off some czech koruna banknotes in the pocket of his jacket

Nemůžete z nějakého důvodu žádat o půjčku u banky a máte pocit, že byste nemuseli uspět ani u větších nebankovních společností? Pak se zajímejte o půjčky na směnku. Tyto půjčky jsou opravdu rychlé a peníze obdržíte ihned po podpisu na účet nebo v hotovosti na ruku. Poskytovatelé jsou většinou soukromé firmy nebo osoby. Půjčka na směnku bývá dosti drahá, má vysoké úroky, a protože bývá často zneužívána nejrůznějšími podvodníky, považuje se i za půjčku rizikovou.

K čemu směnka slouží

Směnka dokládá finanční závazek dlužníka ke věřiteli. Je v ní stanovena povinnost uhradit sjednanou finanční sumu držiteli směnky, pokud jsou dodrženy určené podmínky. Směnky se využívají při nejrůznějších úvěrech, jako zástava, platidlo či jako ručení při obchodních transakcích. V oblasti půjček se jedná o nejrychlejší půjčky bez nutnosti prokazovat příjmy nebo podstupovat kontrolu v registrech dlužníků. Proto půjčky na směnku využívají především ti zájemci, kteří by jinde půjčku nedostali.

Co musí směnka obsahovat

Náležitosti směnky jsou jasně dané. Je jedno, zda bude směnka na obyčejném papíře a napsaná rukou, pokud bude jasně označena jako směnka. Musí na ní být uvedeno jméno a adresa toho, kdo má dotyčnou směnku zaplatit, příkaz k zaplacení další částky, přesné datum splatnosti a místo zaplacení, jméno toho, komu má být zaplaceno (tedy věřitele), datum a místo, kdy a kde byla směnka vystavena a samozřejmě vlastnoruční podpis toho, kdo směnku vystavil. Bez těchto náležitostí by směnka nebyla platná.

Jak bezpečně zaplatit směnku

Směnka se předkládá k proplacení po uplynutí doby, která je na ní uvedena. Když uvedenou částku zaplatíte, nechte si zaplacení potvrdit a směnku vrátit. Je zde totiž riziko, že by majitel směnky mohl platbu popřít. Kdyby došlo až na soud, museli byste prokazovat, že jste dluh skutečně uhradili. Tím byste se dostali do velkých problémů, právně chráněn je více věřitel než dlužník. Kdybyste nezaplatili, skončíte u soudu. Tam se zkontrolují náležitosti směnky a bude vydán směnečný platební rozkaz. Vy pak budete muset zaplatit dluh do tří dnů a také náklady soudního řízení nebo se odvolat

Zdroj: MojeNebankovka

Podobné články...