Jak těžit bitcoiny a vydělávat na nich?

Rate this post

Kryptoměny, a zejména bitcoiny, jsou v posledních letech velkým lákadlem. Jejich hodnota strmě stoupá, a tak se objevuje čím dál více těch, kteří by do nich chtěli investovat. Jenže kde a jak začít? Jak získat svůj první bitcoin?

Zda bude hodnota bitcoinů nadále tolik stoupat, nikdo neví. Rozhodně jde o investici rizikovou, avšak risk může znamenat zisk. Pokud jste se rozhodli investovat do bitcoinů, nebo si koupit aspoň trochu této měny, abyste drželi krok s dobou, nejspíš vás nejvíce zajímá, jak získat svůj první bitcoin.

Vytěžit bitcoin není snadné

Spousta lidí se domnívá, že si své bitcoiny prostě vytěží. Když se pak dozví, jak těžit bitcoin, od nápadu upouští. Jednotlivcům se totiž těžba absolutně nevyplatí. Těžit bitcoin znamená hledat řešení matematického problému a zároveň zprostředkovávat posílání peněz v bitcoinové síti. Potřebujete k tomu dostatečně výkonný stroj, osobní počítač rozhodně nestačí. Těžaři používají speciální soustavy zvané ASIC miners, které nejsou zrovna levnou záležitostí. Proto na těžbu raději zapomeňte a zamiřte někam, kde si můžete zakoupit již vytěžený bitcoin.

Nakupujte raději na burze

Velmi snadné je nakupovat bitcoiny na burze. Burz existuje ve světě spousta, a dokonce jsou i některé výhradně české. U těch máte výhodu, že netratíte na konverzi mezi českou korunou a eurem, navíc vám peníze na bitcoinový účet dorazí třeba už během několika minut.

Další možností, jak koupit bitcoin, je navštívení některého z bitcoinových bankomatů, jež v ČR najdete třeba v Praze, Ostravě a dalších velkých městech. Fungují podobně jako klasické bankomaty, jen nedostanete bitcoiny do ruky. Jedná se o virtuální měnu, takže se vám buď připíšou do bitcoinové peněženky, nebo si necháte vytisknout papírovou peněženku s veřejným a privátním klíčem.

Budoucnost kryptoměn je slibná

Je možné, že jednoho dne běžné peníze ani nebudeme znát. Chcete se na této změně zažitých způsobů platby podílet? Jak využívat kryptoměnu nejen jako investici, ale i platidlo, vám napoví například bitcoin kurz pod vedením experta Karla Fillnera. Zdrojů je spousta, jen se nesmíte bát začít.

Podobné články...