U banky není problém ani konsolidace milionových úvěrů

Rate this post

Konsolidace půjček. Pojem, o němž se dříve tolik nemluvilo, ale v posledních letech se skloňuje ve všech pádech. Lidé si totiž více půjčují a není výjimkou, když mají uzavřené i dvě nebo tři půjčky. A přesně v takových situacích přijde vhod konsolidace.

Konsolidace úvěrů neznamená nic jiného než jejich sloučení do jediné půjčky. Banka či nebankovní společnost, na niž se obrátíte, za vás vaše závazky zaplatí a následně vám vytvoří nový úvěr.

Proč to vůbec dělat?

Většinou je lepší hradit raději jednu půjčku než několik menších. Za prvé nebudete muset přemýšlet nad tím, zda už máte tento měsíc všechno splaceno, za druhé se vám může podařit dosáhnout na nižší splátky. Konsolidací lze řešit i situaci, když si půjčíte u nestabilní nebankovní instituce a včas si to uvědomíte. Můžete se pak obrátit na banku a u té konsolidovat.

Banky konsolidují i vysoké úvěry

Možnost konsolidace půjček nabízí jak nebankovní, tak bankovní společnosti. U těch prvních ale bývá omezená maximální výše úvěru poměrně striktně. Banky jsou schopné sloučit i vyšší půjčky bez doložení příjmu. Například konsolidace od České spořitelny se vztahuje na úvěry až do výše 2 500 000 Kč. Podmínkami jsou plnoletost, bydliště i práce v ČR a vlastnictví běžného účtu u České spořitelny.

Vždy je lepší ujistit se, zda vám konsolidace spíš neublíží

Sloučení půjček nemusí být výhodné ve všech případech. Daní za nižší měsíční splátky je mnohdy vyšší celkový přeplatek. Podmínky u jednotlivých společností se liší, proto je nezbytné si vždy spočítat, zda se vám to vyplatí. Například na webu České spořitelny najdete kalkulačku, která vám ihned zobrazí výši měsíční splátky i ušetřené částky.

Ke konsolidaci od České spořitelny si lze sjednat také pojištění pro případy invalidity, úmrtí nebo dlouhodobé pracovní neschopnosti. Pokud převedete své půjčky ke stabilní bance, není se vůbec čeho bát. Všechno má své řešení.

Podobné články...