Účet bez poplatků je základ. Důležité jsou však i další parametry

Rate this post

Když se rozhodnete pořídit si bankovní účet zjistíte, že většina bank ho nabízí zdarma. Bezplatné vedení účtu ale není to jediné, co vám přijde vhod. Zaměřit byste se měli i na další parametry, s nimiž nás seznámíme v následujících řádcích.

Jak by měl vypadat běžný účet zdarma?

Běžný účet zdarma by měl být oproštěn od řady ostatních poplatků, které se týkají nejenom vedení bankovního účtu. Vyhnout se můžete i platbám za výběry z bankomatů konkrétní banky, v některých případech i z těch cizích.

  • Bez poplatků za příchozí a odchozí platby.
  • Bezplatné SIPO, inkasa nebo trvalé příkazy.
  • Výběry z bankomatů v zahraničí zdarma.

Když zvolíte ten správný bankovní účet, potom získáte minimálně jednu platební kartu zdarma. Jedná se pochopitelně o debetní typ karty. Výjimkou však není ani přidružená platební nálepka, popřípadě karty pro ostatní členy rodiny. I tak může vypadat plnohodnotný běžný účet se vším všudy.

Další benefity navíc

Když budete dobře hledat, běžný účet zdarma bude spojen také s ostatními výhodami. Typickým příkladem jsou odměny za platby kartou. Při nákupech u vybraných obchodníků získáte peníze nazpět nebo patřičnou slevu. Naprostou samozřejmostí je dnes i bezplatná správa bankovního účtu.

  • Internetové bankovnictví
  • Mobilní bankovnictví

S mobilním bankovnictvím souvisí také možnost platit mobilním telefonem nebo chytrými hodinkami. Při volbě správného účtu můžete získat i spořicí účet zdarma. Další účet sloužící pro odkládání vašich úspor, které jsou následně zhodnocovány odpovídající úrokovou sazbou. U některých účtů si dokonce můžete nastavit pravidla pro přesouvání peněz mezi běžným a spořicím účtem. Tak, abyste zhodnotili každou volnou korunu a zároveň měli peníze stále k dispozici.

Využijte srovnání bankovních účtů

Jestliže sháníte běžný účet zdarma a chcete aby obsahoval řadu dalších věcí navíc, zaměřte se na porovnání bankovních nabídek. To můžete provést na jednom místě, což vám ušetří spoustu času a pomůže vybrat účet šitý na míru vašim potřebám. Nápomocen vám v tomto případě bude srovnávací portál pujcka.co, kde si z běžných účtů dokáže vybrat naprosto každý. Vyzkoušejte to také.

Podobné články...