UniCredit Bank

Rate this post

I když stále menší, tak poměrně známá a zajímavá banka, která nabídne širokou škálu zajímavých produktů. Stejně jako je tomu v jakékoliv jiné bance, tak i u UniCredit Bank nechybí nabídka úvěrů. Tím stěžejním, který je zde k dispozici, je takzvaná Presto půjčka. Ta je zajímavá mimo jiné i tím, že kdo o ní má zájem, ten může využít takzvaný UniCredit shop, což je internetová platforma, která umožní zájemcům najít si a hlavně si vyřídit produkty prostřednictvím internetu. To je u této banky celkem velké, ale rozhodně ne jediné plus. UniCredit Bank půjčka zaujme i v řadě jiných ohledů.

Contents

Úrokové sazby

Je celkem klasické a také celkem standardní, že to jsou právě banky, které mohou lákat na půjčky, které jsou výhodné. A půjčka UniCredit Bank rozhodně není žádnou výjimkou. Výše úroku, kterou Presto půjčka nabídne, se samozřejmě odvíjí od konkrétní bonity žadatele, ale i od toho, jak bude jeho úvěr vypadat. Při optimálním výběru, který propaguje i reprezentativní příklad, může dojít k tomu, že úroková sazba začíná na hodnotě 5,4 procenta. To je poměrně dobrá sazba.

Daný úrok je spojený hlavně s vyššími částkami, které jsou spláceny delší dobu. Tam, kde chce žadatel spíše menší sumu peněz, a to na kratší dobu, již může úrok stoupat a Presto půjčka se nejeví jako nejvýhodnější, jelikož ji hravě strčí do kapsy konkurence, nebo dokonce i některé nebankovní společnosti. U nejnižší sumy na nejkratší splatnost je totiž nutné počítat s úrokovou sazbou, která je už celkem vysokých 11 procent. Pozor také na to, jak velké je RPSN, jelikož u každého poskytnutí půjčky je nutné počítat s poplatkem, který činí přesně 1 500 korun českých a je účtován při schválení.

Charakteristika půjčky

Presto půjčka od UniCredit Bank je typickou bankovní spotřebitelskou půjčkou. Plně tomu odpovídá jak výše dostupných částek, tak i možnosti splatnosti. Klient, který má zájem o půjčku, si samozřejmě může sám zvolit, jaká kombinace pro něho bude ta nejvýhodnější. Nejjednodušší je to samozřejmě přes již zmíněný UniCredit shop, kde je kromě charakteristiky půjčky k vidění i to, kolik bude celková úroková sazba, stejně jako je zde k vidění i to, kolik klient konkrétně při této kombinaci zaplatí navíc. A jak půjčka UniCredit Bank vypadá přesně:

  • Výše dostupné částky: 30 000 – 500 000 Kč
  • Splatnost: 12 – 84 měsíců
  • Možnosti využití: neúčelová půjčka

Vzhledem k charakteristice musíme říci, že když půjčku porovnáme s ostatními bankovními produkty, tak musíme říci, že startuje na celkem vysoké a končí na celkem nízké částce. Nejde tedy o až tak zajímavé rozpětí. Na druhou stranu zde nechybí řada výhod, jako jsou možnosti spojené třeba s odložením splátky, pokud se klient dostane do problémů a má potíže právě se svým rozpočtem a volnou sumou k dispozici.

Podmínky půjčky

Banky byly s ohledem na získání půjčky vždy trochu složitější možnosti, než v případě nebankovních společností. Ani UniCredit Bank není výjimkou. To ale neznamená, že by získat peníze u této banky musel být jakkoliv výrazný problém. Pokud jde o hlavní podmínky, které jsou spojeny s prvotním prověřením, jde o tyto:

  • Žádat může jenom fyzická osoba
  • Musí mít pravidelný zdroj příjmu
  • Musí vlastnit telefon a aktivní kontakt

Lákadlem u půjčky je potom i to, že mezi podmínky rozhodně nepatří nutnost si povinně sjednat pojištění, stejně jako sem nepatří ani nutnost být přímo klientem UniCredit Bank. to ale určitě má své výhody, které jsou spojené s jednoduchostí samotného vyřízení.

Rychlost vyřízení

Ta se přímo odvíjí od toho, jaká cesta je při sjednání zvolena. Pokud je vše řešeno na pobočce, je celkem jasné, že budete jako klienti muset počítat s delší dobou a vyšší administrativou. Lépe je na tom prvotní sjednání přes UniCredit shop, což je moderní cesta, která ukazuje, že řadu věcí je možné vyřídit jednoduše online, z pohodlí domova. Celková délka vyhodnocení ale záleží také na tom, jakou bonitu bude daná osoba mít. Pokud je však žádost schválena, je dán obratem pokyn k tomu, aby byly peníze zaslány přímo na bankovní účet daného žadatele. A to bez výrazných prodlev.

Shrnutí

UniCredit Bank se může jevit jako poměrně zajímavá půjčka, která láká na úrokovou sazbu na hodnotě 5,4 procenta. Ta ale může narůst i přes deset procent, v závislosti na vybrané úvěrové kombinaci. Také je dobré počítat s jednorázovým poplatkem ve výši 1 500 Kč. Jsou tu ale i klady, jako je možnost volby dobrovolné pojistky, nebo možnost odložit si splátku, a to až pětkrát. Lákadlem je také to, že Presto půjčka může být poptávána i prostřednictvím internetu, a to v rámci platformy, kterou je UniCredit Bank shop.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Podobné články...