Úřad práce zase boduje!

Rate this post

Úřad práce ví, jak se zbavit lidí. Ač se v posledním půl roce pyšní, jak málo má uchazečů o zaměstnání a jak se navýšila zaměstnanost, opak je pravdou – lidé jsou pouze nuceni za drastických okolností z Úřadu práce odcházet. Kdo ale z Úřadu práce odejde, ten nemusí být nutně zaměstnaný…

To, že jsou některé osoby nuceny odejít ze Úřadu práce neznamená, že mají práci a že se zaměstnanost zvýšila

To, že jsou některé osoby nuceny odejít ze Úřadu práce neznamená, že mají práci a že se zaměstnanost v České republice zvýšila, praxe je totiž taková, že jsou pouze neetickým chováním úředníků na ÚP, uchazeči o zaměstnání nuceni odejít a nechávají si tak základní pojištění platit svou drahou polovičkou nebo někým z rodiny. Horší je to však s těmi, kdo nikoho nemají.

Úřad práce je neefektivní instituce

Jediné, co ÚP zajímá, je jak se zbavit uchazečů, nedělají to však cestou, že by jim nacházeli práci. Naopak uchazečům přitěžují a zkouší, co vydrží. Referenti nemají své klienty v merku a nabízejí jim neefektivní pracovní posty, pro které nemají uchazeči o zaměstnání praxi či vzdělání, anebo nutí naopak jedince se vzděláním v oblasti počítačové techniky, docházet na povinné kurzy, které stojí deseti tisíce, a které mají již vzdělaného člověka naučit psát ve Wordu. Dále se všemi cestami snaží uchazečům vzít byť směšné příspěvky jako podporu v nezaměstnanosti. Díky tomu tento povedený úřad ušetřil již dvacet miliónů korun v roce 2017.

Úřad práce je středověk

Úřady práce nepodporují uchazeče ve vzdělání. Nepodporují ani částečné úvazky, nezbytná je docházka na tento úřad ve stanovené termíny, kterým nesmí oponovat právě ani zkouška ve škole, anebo směna v práci na částečný úvazek. To neváhají s drzostí říci, ať si vyberete, zda je pro vás přednější práce na částečný úvazek, anebo evidence na ÚP, která vám zaručuje podporu v nezaměstnanosti, případně úhradu pojištění. Toto jsou fatální momenty, o kterých se nemluví, které však donutí uchazeče o zaměstnání odejít i za tu cenu, že pak budou závislí jen na oněch pár stovkách měsíčně, co si vydělají úklidem ve fabrice. A taková jsou skutečná fakta o „úspěších“ v odchodu uchazečů z Úřadu práce.

Podobné články...