Úraz v zahraničí: Kdy vám nebude stačit kartička pojišťovny?

5/5 - (1 vote)

Chystáte-li se na pobyt v zahraničí, neměli byste si zapomenout přibalit průkaz pojištěnce. A pro jistotu také správně nastavené cestovní pojištění, neboť modrá kartička vás nemusí vždy zachránit ani v Evropské unii. V některých zemích jsou náklady na zdravotní péči daleko vyšší než v ČR a museli byste je hradit z vlastní kapsy.

V zemích Evropské unie vás ošetří. Vystačíte si s Evropským průkazem zdravotní pojišťovny, ale počítejte s tím, že se vám dostane jen základní péče, a to pouze ve veřejných zdravotnických zařízeních. Díky modré kartičce budete mít nárok na péči za stejných podmínek jako místní občané. V některých státech však výše spoluúčasti výrazně převyšuje částky, na které jsou našinci zvyklí z tuzemských zdravotnických zařízení. Může se jednat o stovky až tisíce korun za návštěvu lékaře, doplatky léků na předpis a hospitalizaci.

V zahraničí bývá velmi drahá návštěva zubaře, neboť většina klinik je soukromých.

Nezbytná péče rozhodně nezahrnuje úkony, za kterými člověk cestuje cíleně, ale ani úkony, které nejsou bezpodmínečně nutné. Péče je poskytnuta v takovém rozsahu, aby se cizinec nemusel vrátit dříve, než původně plánoval.

Z výše uvedených důvodů se cestovní pojištění do zahraničí vyplatí i při cestování v rámci Evropské unie. Za pár korun na den získáte jistotu, že za vás případné náklady uhradí pojišťovna v plné výši.

Sjednáte-li si pojištění do zahraničí online, nebudete se muset bát ani ošetření v zařízení, které není součástí veřejného systému dané země. Bez komerčního pojištění by vám česká zdravotní pojišťovna uhradila pouze částku ve výši českých cen. A samozřejmě pouze za předpokladu, že jsou úkony z veřejného zdravotního pojištění hrazeny také v České republice.

U pojišťovny ERGO si sjednáte pojištění online na „pár kliků“.

U pojišťovny ERGO si sjednáte pojištění online na „pár kliků“.

Co se týče poskytnutí zdravotní péče v zemích mimo EU, bez cestovního pojištění se může konečná částka vyšplhat do statisíců až milionů korun. O významu kvalitní pojistné ochrany nemá vůbec smysl pochybovat.

Podobné články...