Už máte lepší elektřinu a plyn?

Rate this post

Ptáte se, která elektřina a plyn jsou lepší? Vždyť energie jsou přece vždycky stejné! To je sice pravda, nicméně liší se svou cenou. Za různé částky dostanete plyn i elektřinu stejné kvality. Je tedy otázkou, jestli se vám opravdu chce platit za ně zbytečně moc. Ročně byste mohli ušetřit tisíce korun a ty pak využít nějak smysluplněji.

Jsou výdaje, kterým se člověk nevyhne, a platby za energie mezi ně rozhodně patří. Na druhou stranu, pokud se vám podaří ušetřit právě na těchto nezbytných výdajích, jistě tím podpoříte rodinný rozpočet.

Potřebujete levnější energie?

Záleží na tom, u jakého dodavatele aktuálně jste. Jestli u jednoho z těch obrovských, pak se pravděpodobně najde prostor ke zlepšení. Pokud jste už v minulosti přecházeli k menší firmě, možná máte vyhráno, avšak ještě stále je tu možnost, že existuje levná elektřina a plyn, které vám pomohou ušetřit o něco více.

Prvním krokem k úspoře je tedy internetové pátrání. Podívejte se, kde seženete skutečně levný plyn i elektřinu. Na internetu dohledáte přímo různé srovnávače, kam si zadáte svou roční spotřebu a ihned zjistíte, u kterého dodavatele byste na tom byli nejlépe. A jestli se vám nechce hledat, doporučujeme https://www.epet.cz/, druhého největšího dodavatele energií v ČR.

Přechod k menšímu dodavateli nemusí být risk

Lidé mají často strach z přechodu k menšímu dodavateli, který není tolik vyhlášený. Je však zcela zbytečný. Za prvé mají menší firmy tendenci se daleko lépe starat o své zákazníky. Dává to smysl – mají jich méně, a tak si jich musí více vážit. Zároveň si tím budují dobrou pověst. A pak je tu ještě jedna záležitost. Firma nemusí být vůbec malá, možná je jen méně známá v rámci ČR a ve skutečnosti za ní stojí silná mezinárodní skupina. To je případ již zmiňované firmy Epet, za níž stojí mezinárodní skupina EP Infrastructure.

Nebojte se tedy a zkuste se poohlédnout po lepším dodavateli. Úspora za levný plyn a elektřinu může být značná.

Podobné články...