ViaSMS

Rate this post

Co má tento konkrétní název v segmentu úvěrových produktů přesně symbolizovat? Je to označení půjčky, kterou lze vyřídit prostřednictvím SMS zprávy. Poskytovatel ViaSMS toto v minulosti skutečně nabízel, ale nyní už je možné půjčky vyřídit jenom online. Určitě se nejedná o žádného nováčka, jelikož ViaSMS půjčka je poskytována od roku 2010, kdy tato společnost poprvé přišla na tuzemský trh. Patří proto mezi klasické a stabilní poskytovatele, u kterých je jistota hlavně jasně daných podmínek i férového přístupu. I když to z označení už celkem dobře vypovídá, je dobré ještě připomenout, že mluvíme o úvěru, který spadá mezi takzvané mikropůjčky.

Contents

Úrokové sazby

Segment mikropůjček je typický tím, že rozhodně nepatří mezi nejvýhodnější možnosti, jak si půjčit peníze. A půjčka ViaSMS to jenom potvrzuje. Je třeba počítat s tím, že kdo si půjčku vezme, tak cekem vysokou sumu přeplatí. Není výjimkou, že to jsou desítky procent z půjčené částky. Navíc nemluvíme o přeplatku ročním, ale mluvíme zde o přeplatku, který je spojený s obdobím jednoho jediného měsíce. To je totiž spojeno s charakteristikou, kterou ViaSMS má.

Kromě klasické úrokové sazby má klient možnost dosáhnout na ještě jednu. A ta je výhodnější, než ta standardní. V tomto případě mluvíme o tom, že ViaSMS je poskytnuta zdarma. Tedy s nulovým úrokem a nulovým RPSN. Nejde ale o úrokovou sazbu pro každého. Podmínkou získání je nutnost požádat si poprvé a také nutnost vzít si maximální sumu ve výši 8 000 korun českých. A tu nejpozději za jeden měsíc i vrátit.

Charakteristika půjčky

Už to, že název ViaSMS obsahuje označení krátké textové zprávy, jasně směřuje k tomu, že tento úvěrový produkt spadá do segmentu mikropůjček. A to jen jasný fakt. Nutno ale říci, že několik odlišností charakteristika této půjčky přece jenom má. Je to ona nejmenší suma, která je skutečně v řádu jedné jediné stokoruny, což je částka, kterou konkurence už většinou nenabízí. Jinak je ale charakteristika pro daný segment zcela typická, s čímž jasně souvisí i toto:

  • Výše dostupné částky: 100 – 20 000 Kč
  • Splatnost: 7 – 30 kalendářních dní
  • Možnosti využití: Neúčelová půjčka

Podmínky půjčky

Není důvod se obávat toho, že by bylo získání ViaSMS půjčky jakkoliv složité. Společnost jasně ukazuje, že je jejím cílem zasáhnout co největší škálu zájemců a držet si procento schválených žádostí na poměrně vysoké hodnotě. Když se podíváme na hlavní trojici věcí, které musí žadatel splnit, jsou to tyto:

  • Věkové rozmezí 20 – 65 let
  • Prokázání totožnosti
  • Zaměstnanecký poměr, nebo podnikání

S ohledem na požadavky tedy plyne, že ViaSMS je určená pro ty žadatele, kteří pracují. To je dnes ale téměř každý a příliš se zde nehledí na výši konkrétní mzdy. Také je dobré dodat, že při posuzování bonity je nahlíženo i do registrů. Opět ale hlavně proto, aby se odfiltrovali největší hříšníci. Drobnosti staršího data vadit nemusí.

Rychlost vyřízení

Jak konkrétně dochází ke schválení? Tak, že je většina věcí vyřízena online – tedy z pohodlí domova žadatele. Tím půjčka ViaSMS jasně přispívá k tomu, aby byla žádost vyhodnocena v co nejkratším možném čase. Pokud jde o konkrétní lhůtu, která je s vyřízením přímo spojena, tak mluvíme o čase v rámci desítek minut. Tedy v případě, kdy je žádost podána v pracovní době, kterou má ViaSMS půjčka nastavenu od devíti ráno, do šesti večer.

Shrnutí

Na poli mikropůjček je řada poskytovatelů. Pokud je zvolena ViaSMS, máte jistotu, že si berete půjčku o firmy s několikaletou tradicí. Pokud jde o shrnutí hlavních výhod, tak zaručeně potěší jistota možnosti získání první půjčky zcela zdarma. Druhá výhoda je spojena s žadateli, kterým stačí jediná stokoruna – to je skutečně nejmenší dostupná suma. Negativem je samozřejmě to, že zde nelze očekávat výhodnější úrokové sazby, než je standard. Přeplatky za půjčku se pohybují v desítkách procent.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Podobné články...