Víte, jakou hodnotu mají vaše mince? Přijďte to zjistit

Rate this post

Jste-li nadšený sběratel mincí, nejspíš máte aspoň letmou představou, jaké bohatství doma uchováváte. Pakliže vám doma leží pouze několik starších československých či rakouských peněz, zřejmě nevíte. Možná budete překvapení, co doma schováváte za poklad!

Mnohé staré mince mají vyšší hodnotu než dnešní zlaté kousky vydávané ve vysokém nákladu. Jako laik to nepoznáte a většinou ani nevíte, na koho se obrátit s žádostí o ocenění mincí. Dobrá zpráva je, že za odborné zhodnocení nemusíte nic platit.

Přijďte v pátek 3. dubna do prodejny Pražské mincovny

Máte-li doma nějaké mince k ocenění, zapište si do kalendáře datum 3.4.2020. Právě v tento den budou v prodejně Pražské mincovny v Obecním domě blízko Prašné brány odborníci, kteří vám cenu sdělí zcela zdarma.

Ladislav Křeče a Alexander Schwab-Trau z vídeňského numismatického domu Schoeller Muenzehandel vám budou k dispozici od 10 do 15 hodin, přijít můžete kdykoliv. Pouze ti, co mají k ocenění větší sbírku (více než 10 mincí), by se měli předem dohodnout, aby nezdržovali ostatní. Ocenění mincí je zcela bezplatné a nezávazné, mince nemusíte prodávat.

Cena zlata aktuálně roste

Nejen ti, co doma objevili mince náhodou, ale také všichni, kdo mince a drahé kovy používají jako investiční prostředek, se nyní mohou radovat. Cena zlata letos od začátku roku jen roste, aktuálně je nejvyšší za posledních 7 let. Je tedy správná doba prodávat mince a zlaté slitky.

Než to však uděláte, najděte si na internetu aktuální kurz a podívejte se i na graf, zda náhodou zrovna dnes není hodnota nižší. Kolísá, za což může například i kurz koruny. Slovensko a další země, jež platí eurem, nic takového řešit nemusí. Zlato sice prodáte po celém světě, ovšem jezdit kvůli prodeji za hranice je zbytečné. Stačí pár dní či týdnů sledovat grafy. V dlouhodobém horizontu je cena zlata vysoko.

Podobné články...