Waltrovka – jedinečný projekt v pražských Jinonicích má charakter ucelené čtvrti. Nabízí atraktivní bydlení, moderní kanceláře, obchody i rozlehlý park!

Rate this post

image host

Slyšeli jste už o projektu Waltrovka? Pokud se zajímáte o novou výstavbu, zejména pak o tu, která je realizována na území naší metropole, pak jste tento nový projekt od společnosti Penta mohli jen těžko přehlédnout. Nejde totiž o soubor dvou nebo tří bytových domů, jak to bývá u dnešních rezidenčních staveb obvyklé. V pražských Jinonicích vyrostla celá nová čtvrť! Atraktivní bydlení, spousta zeleně, moderní kanceláře a také řada obchodů. Waltrovka je bez nadsázky zcela unikátním výtvorem tuzemského developmentu. Hledáte v Praze byt? Pak máte jedinečnou příležitost, která se dlouho nemusí opakovat.

Contents

Waltrovka od společnosti Penta Investments

Pozemek o rozloze více než 16 hektarů, na kterém původně stála továrna na letecké motory Walter Motors, snad ani nemohl zůstat stranou zájmu developerů. Společnost Penta se v této lokalitě pražských Jinonic rozhodla realizovat velice odvážný plán na vybudování nové luxusní čtvrti, která splňuje veškeré nároky na moderní kosmopolitní bydlení. Nákladná revitalizace tohoto rozlehlého pozemku přináší životní prostor pro několik tisíc lidí. Obytné budovy jsou přirozeným způsobem propojeny s administrativním komplexem, s obchody a nezbytnými službami. Samozřejmostí je všudypřítomná zeleň. Na přípravě tohoto mimořádného projektu spolupracovalo hned několik věhlasných architektů. Záměrem developera bylo totiž kromě jiného i nenásilné propojení několika architektonických stylů. A výsledek, ten rozhodně stojí za to!

650 bytů a 50 rodinných domů

Ptáte se, v čem obyvatelé Waltrovky žijí? Na výběr mají mezi čtyř až devítipodlažními budovami, do kterých se vešlo více než 650 bytových jednotek! Nechybí ani 50 řadových rodinných domů. Nedílnou součástí nové čtvrti je také park o rozloze téměř dvou hektarů! Penta, která se chce zařadit po bok těch největších bytových developerů, pojala svůj projekt skutečně velkoryse. Pokud jde o občanskou vybavenost, nechybí zde vůbec nic. Kromě obchodů mají obyvatelé Waltrovky na dosah školy i školky a mohou využívat také plavecký bazén. A dopravní dostupnost? Jedním slovem ideální! Pouhé tři minuty pěšky se nachází stanice metra B a do centra metropole to netrvá déle než deset minut.

Nemáte dostatek financí?

Není žádným tajemstvím, že jsou ceny nemovitostí v České republice na svých historických maximech. Praha je v tomto ohledu zdaleka nejdražší lokalitou a byty v novostavbách jsou zde v průměru ještě o 20 % dražší než ty starší. Snadno se vám tedy může stát, že na podobně kvalitní bydlení, jaké nabízí moderní Waltrovka, jen svými vlastními úsporami nedosáhnete. Byla by to ovšem škoda. A to nejen s ohledem na unikátnost celé čtvrti, ale také proto, že se investice do vlastní nemovitosti navzdory drahotě stále ještě vyplácí. Podle předpovědí celé řady realitních odborníků totiž nějaký strop, přes který by se už ceny bytů dostat neměly, v podstatě neexistuje. A pro metropole typu Prahy to údajně platí dvojnásob. Naše hlavní město bude svou výjimečností vždy přitahovat další a další lidi, což se pravděpodobně projeví i v nadále stoupajících cenách zdejších nemovitostí. A jaké je řešení pro ty, kdo jsou méně solventní?

Prodané novostavby (2020)

DISPOZICE1+kk2+kk3+kk4+kk5+kk
PODÍL NA PRODEJÍCH25 %43 %21 %10 %1 %

Menší byty, levné hypotéky

Logickým trendem v době extrémně drahých nemovitostí je zvýšená poptávka po malometrážních bytech, které jsou přece jen cenově dostupnější. Minulý rok tvořil podíl prodaných nových bytů s dispozičním řešením 1+kk a 2+kk zhruba 68 % z celkového počtu (tabulka). Zatoužili jste také po nějaké novostavbě? Třeba právě po něčem menším? A přesto se vám nedostává financí? Dnes je to mnohem menší komplikace, než by se mohlo na první pohled zdát! Máte-li solidní a především stabilní příjem, vezměte si hypoteční úvěr. Úrokové sazby jsou velice příznivé a pohybují se okolo dvou procentních bodů. Výši měsíčních splátek si lze alespoň orientačně spočítat na speciálních „online kalkulačkách“. To pro lepší představu, co vás v případě takového zadlužení zhruba čeká. Pokud to však s půjčkou myslíte vážně, měli byste si zřejmě pospíšit! Jedno je totiž jisté. Hypotéky zdraží a je jen otázka, zda se tak stane už v nejbližších týdnech, nebo jestli mají zájemci o půjčku čas třeba několik dalších měsíců.

Jedna Waltrovka nestačí?

Zájem o kvalitní bydlení je v současnosti enormní a nijak výrazně ho netlumí ani již zmiňované vysoké ceny rezidenčních nemovitostí. Svědčí o tom i nebývalý úspěch Waltrovky, o kterou byl mezi lidmi mimořádný zájem už od samého počátku. Společnost Penta si toho je samozřejmě dobře vědoma a proto také přichází s dalším srovnatelně hodnotným dílem. Pojmenovala ho jednoduše a srozumitelně Nová Waltrovka. Vyroste na dohled prvního projektu a zahrnovat má celkem 400 bytů, 2 kancelářské budovy, obchodní prostory a v neposlední řadě prvotřídní moderní hotel s více než 160 pokoji.

Nestihli jste si pořídit bydlení v původním projektu? Nevadí! Nová Waltrovka nebude jistě o nic horší! Nebo vás tato část Prahy neláká a rádi byste žili jinde? Kde by to mělo být?

Podobné články...