Zajímavé byty. Praha 6 je co do bydlení výjimečná

Rate this post

Nejzajímavější byty? Praha 6 bude vzhledem ke své lokalitě, množství zeleně, možností volnočasového vyžití a sociální vybavenosti vždy jednou z nejlukrativnějších lokalit k žití v Praze. Jako jedna z mála pražských městských čtvrtí se může pyšnit mnoha přírodními parky, které často připomínají spíše les než klasickou městskou zeleň..

Contents

Byty na Praze 6

Ruzyně, Veleslavín, Vokovice, Dejvice, Střešovice a část Břevnova, Bubenče a Hradčan. To je Praha 6. Její historie sahá hluboko do minulosti. Nikoho asi nepřekvapí, že Břevnov se svým historickým klášterem, je jednou z nejstarších osad v bývalém okolí Prahy. Spolu s dalšími částmi Prahy 6 si dodnes zachoval svou venkovskou atmosféru a vytváří jedinečné spojení moderní metropole a poklidné, malebné, skoro až vesnické čtvrti. Díky rozvoji v období mezi světovými válkami zde vznikla celá řada bytových domů, které se dodnes těší velké popularitě. Najdeme zde však i stavby mnohem starší, které každému připomenou, že Praha je staré královské město a bývalé sídlo králů.

Charakteristika městské části

Koupání, procházky, cyklovýlety nebo odpolední pikniky. To vše a mnohem více svým obyvatelům ale i dalším výletníkům umožňuje Divoká Šárka. Obora Hvězda se slavným letohrádkem zase láká sportovní milovníky, kteří zde mohou běhat, ale přitom zůstat v blízkosti městského centra. Ladronka je pak oblíbeným cílem k jízdě na kolečkových bruslích, skateboardu. Díky půjčovně outdorového vybavení umožňuje všem věkovým skupinám vyzkoušet si sporty, o kterých jste možná neměli ani ponětí. Přírodní parky jsou však určeny i kultuře. V Divoké Šárce se každoročně inscenuje opera Antonína Dvořáka Rusalka, v oboře Hvězda, stejně jako na Ladronce, se v létě zase pořádají hudební festivaly různých žánrů.

Studenti, bary i cestování

Vzhledem k vysokému množství studentů, kteří na Praze 6 studují na vysokých či středních školách, se v této oblasti nachází i velké množství barů, kaváren a restaurací. Ty jsou velmi často finančně dostupné, ale samozřejmě zde najdeme i podniky pro náročnější klientelu. Díky skvělé dopravní dostupnosti v kombinaci metra a velkého množství autobusových a tramvajových linek se pohodlně a rychle dostaneme i do odlehlejších částí Prahy. Nemluvě o tom, že letiště Václava Havla je v podstatě za rohem.

Nové čtvrti a Brownfieldy

Praha 6 je také jednou z městských částí, která se v posledních letech stává stále oblíbenější, díky čemuž vznikají nejen nové domy, ale i kompletně nové čtvrti. Ty se často nachází v oblastech tzv. brownfieldů čili starých industriálních budov či celých komplexů, které jsou po dlouhá léta prázdné a chátrající. Často se jedná o továrny nebo nádraží. Takovým příkladem je nově plánovaná čtvrť se zhruba 2200 byty v areálu bývalého skladu Westpointu. Nová čtvrť má vzniknout také v Ruzyni, kde by mimo jiné měl stát první pražský studentský kampus,a dále na Hradčanech. V příštích letech by tedy v Praze mělo vzniknout nejen několik tisíc nových bytů, ale i moderní nové čtvrti, které známe například z Londýna nebo Berlína.

Top bydlení na Praze 6

Všem je jasné, že Praha 6 je nejatraktivnější pražskou městskou částí a to nejen díky možnostem volnočasového vyžití a množství zeleně, ale i skvělou dopravní dostupností, blízkostí k centru, ale hlavně symbiózou mezi historickou a moderní architekturou, která z Prahy 6 vytváří fenomenální čtvrť 21. století. Znáte Prahu 6? Bydleli byste rádi v některé z jejích městských částí? Dokážete si představit bydlet v moderním bytě nebo spíš prvorepublikové vile? Podělte se s námi o Vaše názory v komentářích.

Podobné články...