Založení firmy krok za krokem – vyplatí se ready made společnost?

Rate this post

Contents

Založit firmu a zbohatnout. To je ideální cesta, po které by se chtěl vydat každý začínající podnikatel. Jenže už samotné založení mnohdy bývá oříškem. Jak na něj a jsou i jiné možnosti?

Zdroj: Unsplash.com

Pomalé a kontraproduktivní?

Sepsání společenské smlouvy, založení bankovního účtu, složení vkladu, získání živnostenského oprávnění… Založení firmy zkrátka spočívá ve spoustě návštěv kompetentních osob, úřadů a dokládání ještě většího množství náležitostí. Doba ale naštěstí pokročila. Toto obíhání můžete jednoduše vypustit, pokud si pořídíte ready made společnost. Firma na klíč, jak se jim mnohdy přezdívá, vám ušetří spoustu času, peněz i nervů.

Majitelem během několika minut

Největší výhoda spočívá v rychlosti. Její koupí odpadá veškerý kolotoč, který byste jinak museli absolvovat. Za předem stanovenou cenu získáte hotovou společnost se složeným vkladem, zapsanou v obchodním rejstříku. Bezprostředně po koupi stačí pouze přepsat majitele. Na změny se naštěstí nemusí čekat dlouho, protože se projeví ihned po uzavření smlouvy o převodu obchodního podílu.

Snadná cesta k bohatství

Investiční fond patří mezi bezpečné způsoby, jak zhodnotit svoje peníze. Co když ale nechcete být pouze malou součástí velké investice? Založení investiční společnosti je složitý proces, který má tvrdé podmínky. Pro běžného smrtelníka jde tedy o něco nedosažitelného. Vytvořit vlastní investiční fond ovšem můžete podobným způsobem jako u výše zmiňované sro – s pomocí prostředníka. Nemusíte mít znalosti finančního poradce a proces vyřízení bez nutnosti vaší přítomností vám opět ušetří spoustu času.

Zdroj: Unsplash.com

Ready made společnost představuje snadnou cestu k vlastní firmě. Díky možnostem dnešní doby tak můžete začít podnikat už za několik minut po přečtení tohoto článku. Bez nutnosti skládání kapitálu.¨

Podobné články...