Změny v ložnici docílíte barvami a textiliemi

Rate this post

Připadá vám vaše ložnice nudná? Tak ji oblečte do nového hávu. Uvidíte, jaké divy udělá na pohled obyčejný bytový textil. Nové ložní povlečení, závěsy a záclony.
V ložnici strávíme celou třetinu našeho života, a už jen z toho důvodu bychom se měli snažit, aby ta třetina stála za to. Při zařizování nové ložnice stejně jako obměně té stávající v první řadě myslete na barvy. Místo výrazných zvolte spíše ty tlumené. Vhodná je béžová následovaná jemně zelenou, fialovou a světle růžovou. V každém případě se vyhněte tmavým a agresivním tónům, jako jsou sytě zelená a oranžová. Ty patří spíše do kuchyně a dětského pokoje.

Jaké ložní povlečení?

Dalším krokem by měla být volba ložního povlečení. Při jeho výběru se spolu s barvami a dekorem zaměřte i na materiál. Ten vybírejte především s přihlédnutím k sezoně. Zatímco do léta jsou vhodná chladivá povlečení hedvábná, saténová, damašková a lněná, do zimy zvolte flanel, mikroflanel či mikroplyš. Existují ale i materiály, které v létě ochladí a v zimě zahřejí. Mezi ně patří například povlečení z bavlněného saténu.

Se vzorem i bez

Co se barev a dezénů ložního povlečení týče, tak zde jsou možnosti téměř nepřeberné. Velmi elegantní jsou povlečení jednobarevná. Popřípadě kombinovaná dvoubarevná. Naším favoritem je černo vínové povlečení Moly z bavlněného saténu z e-shopu Dante.cz. Na pohled elegantní a na dotek luxusní.

Nepodceňujte bytový textil

Oknům v ložnici by samozřejmě neměly chybět záclony (doporučujeme jemně vzorované či bez vzoru) a závěsy. Ty, nemáte-li žaluzie, ideálně zatemňující. Dostatečné zatemnění je předpokladem kvalitního spánku. Své místo v ložnici ovšem má i bytový textil. Tedy správně zvolený kusový koberec a dekorační polštářky. Pokud se vám podaří sladit je třeba se závěsy, budete obývat ložnici doslova jako ze žurnálu.

Podobné články...