Zonky

Rate this post

Celkem zajímavý koncept úvěru, který sice zapadá mezi nebankovní půjčky, ale zároveň musíme říci, že pokud jde o poskytnutí finančních prostředků, tak je nepůjčuje soukromá společnost, ale dané finance poskytují reální lidé, ve formě investorů. Zonky je tedy provozovatel platformy, která dokáže spojovat zájemce o peníze a ty, kteří je chtějí investovat. Velkou výhodu má Zonky půjčka hlavně v tom, že i když jde o běžnou společnost, stojí za ní obrovská firma, to Home Credit, za kterou stojí gigant označený jako PPF.

Contents

Úrokové sazby

Zonky je znám z reklam jako poskytovatel, který dokáže v rámci úrokových sazeb trumfnout třeba i banky. A to se skutečně potvrzuje. Kdo má zájem o půjčku Zonky, ten může počítat as tím, že startovní úroková sazba je zde opravdu nízká. Je označovaná jako rating A** a její hodnota je 3,99 procenta. Samozřejmě konkrétní sazba se odvíjí i od bonity klienta. A tak i když je na jednu stranu půjčka Zonky výhodná, při špatné bonitě je třeba počítat i s tím, že úroková sazba může být i 19,99 procenta.

Také nezapomínejme na to, že kromě úroku je účtován i jednorázový poplatek. Je procentuelní a konkrétní výše se odvíjí od dané částky. Do úroku jako takového ho Zonky půjčka nepromítá a tak je součástí jenom RPSN.

Charakteristika půjčky

Zonky půjčka je unikátní tím, že spadá do konceptu, který je označován jako P2P půjčky. To znamená, že na konkrétní žádost se skládají jednotliví lidé, kteří mají statut investorů. Poslední dobou však pomáhají i samotné peníze od této společnosti, a to proto, aby došlo k zainvestování všech žádostí. Hlavní charakteristikou Zonky je to, že nabízí klasické spotřebitelské úvěry, a to vedené jako nebankovní. Když jde o hlavní parametry, jsou tyto:

  • Výše dostupné částky: 20 000 – 500 000 Kč
  • Splatnost: 6 – 84 kalendářních měsíců
  • Možnost využití: Neúčelová půjčka

Podmínky půjčky

I když mluvíme o nebankovní půjčce, není Zonky zase až tak benevolentním úvěrem, jako v případě konkurence. Je to dáno mimo jiné i tím, že je zde zájem ochránit investory. To ale neznamená, že by na peníze nedosáhl klient s horší bonitou. Je celkem dobře charakteristický, jelikož je označen horším ratingem a tedy i vyšší úrokovou sazbou. Pokud jde o schvalovací proces, tak je třeba říci, že Zonky půjčka nahlíží do registrů, stejně jako kontroluje samotný příjem. Když se podíváme na hlavní podmínky, jsou tyto:

  • Trvalý a pravidelný příjem
  • Žádná exekuce
  • Žádná insolvence

Z toho plyne, že možné méně problémové zápisy v registrech nutně vadit nemusí. Ke všemu je přihlíženo individuálně. Co je ale podmínkou, to je vlastnictví bankovního konta na který přijdou peníze, tak i vlastnictví mobilního telefonu. To kvůli potvrzení.

Rychlost vyřízení

Zonky půjčka ukazuje, že spadá mezi moderní nebankovní poskytovatele. A to z důvodu, že je žádost o půjčku vyřízena kompletně online. Co je třeba, je dodáno elektronicky a smlouva je potvrzena i prostřednictvím mobilního telefonu. To se pozitivně podepisuje na čase pozitivního vyhodnocení. Jak dlouho vše trvá? Obvyklým časem je lhůta několika pracovních dní. Danou dobu výrazně ovlivní samotní klienti, a to tím, jak dlouho jim trvá dodání všech požadovaných věcí.

Shrnutí

Půjčka Zonky je rozhodně zcela inovativní volbou na poli nebankovních půjček. A to už tím, jak funguje a odkud pocházejí peníze. Pozitivem je úroková sazba pod čtyři procenta, kterou ale přece jenom trochu kazí jednorázový poplatek. Co je dále plusem, to je možnost vyřídit vše online, a také celkem rychle. Mezi výčet plusů musíme zařadit i to, že Zonky nenabízí výhradně jenom spotřebitelskou půjčku, ale získané peníze je možné použít třeba na refinancování stávajících méně výhodných úvěrových produktů.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Podobné články...