Chcete do svých investic zařadit i Bitcoin? Víme, co všechno je dobré znát

Rate this post

Pokud je něco, co je poslední roky fenoménem, a poslední měsíce se o tom mluví stále více, je to rozhodně Bitcoin. Virtuální decentralizovaná měna, která vznikla jako alternativní platidlo pro pár nadšenců, ale nyní se jedná o něco, o co se zajímá dokonce i laická veřejnost. Je to dáno tím, že se možností použití Bitcoinů stále rozšiřují. Dnes už není problém zaplatit s ním za:

  • Online služby
  • Klasické zboží
  • Kávu a zákusek

My se však nepodíváme na to, za co všechno je možné Bitcoin utratit. My se podíváme na to, jak na něm vydělat. Právě možnosti investování je dnes cestou, kterou se vydává mnoho lidí. A to i těch, kteří jinak neměli o světě investic ani potuchy.

Contents

Kde Bitcoin získat?

To je první otázka, kterou je dobré si položit. Pokud chcete využít jeho trend ve svůj prospěch, je nutné vědět, kde a jak můžete Bitcoin získat. Cest je hned několik. Tou první je varianta, kdy mluvíme o tom, že si Bitcoiny vytěžíte. Právě takto mince vznikají a takto se dostávají také do oběhu. Jde o celkem zajímavou možnost, která se dnes ale už nevyplatí. Proč? Spotřebujete více elektřiny, než kolik peněz vyděláte.

Těžit Bitcoin se dnes už tolik nevyplatí

Těžit Bitcoin se dnes už tolik nevyplatí

Proto je lepší cesta číslo dvě. A to taková, která je spojena právě s tím, že se rozhodnete si Bitcoin koupit. Ideální jsou k tomu různé online burzy, kde stačí akceptovat aktuální kurz a jednoduše si nakoupit. Stejně tak není problém nakoupit si i v různých automatech, které se po republice objevují. A co je k takovému nákupu potřeba? Primárně je to peněženka. Mnohé možná překvapí, že se nejedná o nic fyzického, ale jenom o řetězec určitých znaků.

Jaký je aktuální kurz Bitcoin?

Nebudeme zde uvádět aktuální informace, které jsou platné ke dni psaní našeho článku. A to proto, že kurz Bitcoin se neustále mění a co platí nyní, nemusí už platit za deset minut. Výkyvy navíc nejsou nijak malé, jelikož není nic neobvyklého, že za pár hodin může klesnout dokonce i o tisíce dolarů. To je dobré mít na paměti, a to už jenom proto, že vzhledem k těmto informacím je Bitcoin poměrně rizikovou investicí a tak je dobré i chránit své investice. Pokud chcete přesně vědět, jaká jsou aktuální data, doporučujeme se podívat přímo na konkrétní burzy, které se mu věnují a kurzy monitorují každou vteřinu.

Jaký je ten nejlepší Bitcoin kurz?

Ptáte se, kdy je nejlepší investovat? Dáme vám jednu radu. Neberte ji jako návod na zbohatnutí, ale spíše jako tip, u kterého je pravděpodobnost úspěchu. Kdy je tedy nejlepší Bitcoin kurz, kdy se vyplatí kupovat? Je to vše chvíli, kdy nastává určitá korekce. Tedy situace, kdy hodnota této měny začne klesat. Ideální je odhadnout ten zlomový okamžik, kdy už se další pokles neočekává, a naopak se čeká na to, že bude měna opět stoupat. Když toho využijete, nakoupíte za nízkou cenu a vyděláváte. A kdy může dojít k takové korekci? Situací je mnoho:

  • Pokles aktuální poptávky
  • Útok na některé burzy
  • Vyjádření různých vlád a států

Jaká je Bitcoin hodnota? Už je doslova astronomická

Nutno říci, že poprvé se Bitcoin objevil v roce 2009 a jeho hodnota byla mizivá. Nyní se taková jedna mince počítá za desítky tisíc dolarů. Je tedy vidět, že Bitcoin hodnota poměrně vyrostla. A to celkem nepřirozeně, a tak ho mnozí přirovnávají spíše k bublině, než ke klasickému investičnímu instrumentu. Tento pohled proto doporučujeme také zohlednit, jelikož díky němu si uvědomíte, že své peníze lze také snadno ztratit. Proto doporučíme i to, investovat jenom rizikový kapitál. Tedy peníze, o které můžete přijít a nebude vás to zase až tak trápit.

Uskutečnit dlouhodobý Bitcoin nákup? Raději ne

Pokud chcete investovat dlouhodobě, musíme říci, že je to celkem riziko. Mluvíme zde třeba o horizontu několika let. To proto, že aktuální nárůst hodnoty je až astronomický a vše napovídá tomu, že se skutečně může jednat o bublinu, která jednou praskne. Když chcete realizovat Bitcoin nákup, a své virtuální mince si nechat třeba několik let, nemusí to být úplně šťastná volba.

Když už hledáte kryptoměny, do kterých byste investovali dlouhodobě, doporučíme raději takové, které jsou novější a mají nižší hodnotu. U nich je vyšší pravděpodobnost, že v průběhu let vyrostou, a to pozvolna, a tak půjde o investici přece jenom bezpečnější.

Kurz Bitcoinu využijte při spekulacích

Pokud je cesta, kterou však můžeme doporučit, jelikož se jeví jako celkem zajímavá, potom je to možnost využít kurz Bitcoinu na spekulace. O čem mluvíme? Také se jedná o druhy investic, ale takové, které jsou spíše krátkodobé. Zde se spekuluje právě krátkodobý vývoj ceny. Podobně jako to dělají binární opce. Jak jsme doporučovali výše, je vhodné nakoupit, když bude na minimální hodnotě a poté prodávat, až jeho hodnota stoupne. To může přinášet zajímavé zisky. Stejně tak je vhodné postupovat i opačně, jelikož některé platformy umožní vydělávat i na samotném propadu.

Bitcoin peněženka nemusí obsahovat jenom celé Bitcoiny

Co dodat na závěr? Je to informace spojená s tím, že vzhledem k ceně jedné mince si ne každý může její nákup dovolit. To ale není žádným problémem, jelikož Bitcoin peněženka může obsahovat i části celých mincí. Tím chceme říci, že není problém koupit si třeba jenom desetinu, nebo jenom setinu mince, za poměrnou cenu.

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Podobné články...