Jak nejlépe chránit své investice?

Rate this post

Když se mluví o penězích, tak to nemusí být nutně jenom v souvislosti s tím, jakým způsobem se dají finance získat. Kdo jich má dostatek, ten řeší věc číslo dvě. A to takovou, že hledá cesty, jak může své peníze efektivně zhodnotit. Osvědčenou volbou jsou aktuálně kromě spoření, které nabídne spořící účet, také investice. Zde nastává otázka, jak je co nejlépe chránit. Tedy jak nejlépe zajistit, že dojde k tomu, že budou finance zhodnoceny, a jak hlavně zajistit, že se o peníze nepřijde. Podívejte se společně s námi na naše tipy.

Contents

Investice je třeba rozdělit neboli diverzifikovat

Jde o první a v podstatě nejdůležitější pravidlo. To si mnoho mladých a začínajících investorů vůbec neuvědomuje, z čehož následně plynou poměrně velké chyby. A těm je třeba dát sbohem. Investice je třeba vždy co nejlépe rozložit. Co si pod tím představit? To, že byste neměli všechny své peníze takzvaně vsadit na jednu kartu. Ať už se daná možnost zdá sebevýhodnější nebo sebebezpečnější, vždy dodržujte tento základní princip. Diverzifikace je dobrá hlavně v tom, že nejenom eliminujete riziko velké ztráty, ale i přes případnou ztrátu může stále dojít k tomu, že v celkovém součtu vyděláte. Jaká jsou hlavní pravidla daného rozdělení?

  • Peníze investujte do produktů s různým rizikem
  • Investujte rozdílně velké částky
  • Vybírejte rozmanité možnosti investic

Buďte konzervativní. Jako inspirace poslouží ČP investice

Chcete chránit investice? Potom příliš neriskujte

Chcete chránit investice? Potom příliš neriskujte

Konzervativní cesta je dnes tou, která je nejvíce doporučována u těch, kteří chtějí své investice co nejvíce ochránit. Příkladem takových možností jsou třeba ČP investice, které se týkají podílových fondů. Jejich výběr je celkem rozmanitý, a to od těch rizikových, až právě po ty konzervativní. U nich je jasně charakteristické to, že riziko případné finanční ztráty je poměrně malé. Na druhou stranu je třeba počítat i s menším zhodnocením, než u různých fondů, které nabízejí větší dynamičnost. Zároveň u nich může, ale nemusí platit, že risk je zisk. To stejné lze říci i o řadě dalších investičních produktů, které lze na finančním trhu volit.

Vložte peníze do něčeho hmatatelného. Příkladem jsou investice do zlata

Vždy je lepší mít něco v ruce, než investovat do věcí, i které můžete rázem přijít. Jako příklad druhé možnosti můžeme použít dnes tolik oblíbené kryptoměny. I když se často mluví o jejich bezpečnosti, některé burzy už zkrachovaly, peněženky byly vybrány a daná osoba přišla jak o své virtuální mince, tak i o své finanční prostředky. Právě to je velké riziko. I proto se doporučuje investovat do něčeho, co je hmatatelné. Mohou to být třeba investice do zlata, které se dostávají o popředí. Mezi možnosti patří:

  • Zlaté slitky
  • Zlaté mince
  • Zlaté cihly

I když zlato a jeho cena může padat, stále jde o investici, která se může vyplatit. Třeba v souvislosti s pádem měny. Ten, kdo má hotovost, nebude mít vlastně nic. Ten, kdo bude mít zlato, může jet do zahraničí, kde ho promění v peníze stále dobré hodnoty. I proto jsou věci, které jsou hmatatelné lepší volbou, než ty varianty, které existují spíše jenom virtuálně.

Nechte si poradit. Co takhle ČSOB investice?

Vrhnout se bezhlavě do světa investic není příliš dobrá a doporučovaná cesta. Proč? Je tu mnoho rizik. Stačí pár neuvážených a tedy chybných kroků a jasně dojde k jednomu jedinému. Co se stane? Pochopitelně přijdete o své peníze. Kdo chce své investice naopak dobře ochránit, ten by měl volit jinou cestu. Takovou, která bude spojena s dohledem, ale i poradenstvím odborníka. Jako příklad uveďme ČSOB investice. Zázemí velké banky, možnost využití mnoha investičních produktů, a také specialisté, kteří dokážou zhodnotit situaci a míru rizik a nabídnout takové investiční produkty, které splní váš cíl.

Zajímáte se o investice do nemovitostí? Přemýšlejte nad likviditou

Ano, i likvidita je pojem, který je dobré dobře znát. Z jakého důvodu? Jelikož určuje to, zda bude možná následně prodat danou investici, a jak to bude snadné. Jsou totiž případy, kdy je to téměř nemožné. A v takových případech snaha chránit své investice přichází doslova vniveč. Proto doporučíme opatrnost. Jako příklad můžeme uvést investice do nemovitostí. Pokud nemovitost koupíte, hraje roli to, kde se nachází, k čemu je určena, jaký je její technický stav, nebo jak je velká. Pokud se jedná doslova o ruinu někde na samotě, prodejnost za dobrou cenu bude minimální. Oproti tomu centra velkých měst jsou na tom velice dobře. Při koupi proto zvažujte i to, jak to bude za několik desítek let a zda bude tato nemovitost dobře prodejná. A stejně tak postupujte i u jakékoliv jiné investice.

Sledujte hodnocení. Dobře vychází třeba Investika

Jistě jste v minulosti zachytili různé informace o tom, kolik lidí naletělo v souvislosti se zhodnocením svých peněz. Staly se oběťmi podvodníků, různých investičních družstev, nebo i kampeliček. Pro nejlepší ochranu investic je třeba přemýšlet, a také sledovat hodnocení. Hlavně, pokud jde o nebankovní investiční společnosti. Doporučíme vybírat ty větší a známější, jako je třeba Investika. Pokud se podíváte na její hodnocení, tak vychází celkem dobře. To můžeme říci i o celé řadě podobných, také celkem velkých konkurentů. Na druhou stranu samozřejmě nedoporučujeme volit neznámé společnosti, ani různé tajemné osoby. Zvláště potom v případě, kdy nabízejí takové zhodnocení, které je až astronomicky velké a vymyká se dnešním možnostem a standardům.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Podobné články...