Exekuce je problém. Rady, jak ji řešit

Rate this post

Kdo nesplácí své dluhy, ten si může být celkem stoprocentně jistý tím, že po něm budou dané dluhy vymáhány. A vše dospěje až do stádia, kterým je exekuce. Je to vlastně úplně poslední krok spojený s vymáháním pohledávek, pokud nedojde k uznání dluhu. Jelikož nějaký ten majetek má každý, je exekuce také postup, u kterého se už skutečně realizuje možnost vrátit věřitelům jejich peníze. Když se na exekuci podíváme blíže, je třeba říci, že může probíhat hned ve třech fázích, přičemž rozhodně není nijak vyloučeno to, že se všechny tři fáze budou vzájemně krýt. Jedná se o:

  • Exekuci na plat
  • Exekuci movitého a nemovitého majetku
  • Exekuci na účet

Pokud vám hrozí, nebo již nastala, je dobré vědět, jak ji řešit. Podívejte se na naše rady, které vám mohou pomoci zmírnit její následky.

Contents

Zjišťujte, zda máte nebo nemáte problém. Hledejte exekuce podle jména

I exekuce se dá určitými postupy řešit

I exekuce se dá určitými postupy řešit

U exekuce je třeba začít co možná nejdříve jednat. Mnoho lidí si myslí, že když nezaplatí několik splátek, mohou do pár týdnů očekávat, že u nich exekutor zaklepe na dveře. Tak to ale není, jelikož aby mohla být provedena, je třeba realizovat několik nezbytných postupů. K nim patří třeba zaslaná výzva k zaplacení dluhu, stejně jako informace i zesplatnění, které má jasné lhůty. Ani poté není možné věc předat exekutorovi. Ještě musí nastat soudní jednání, které rozhodne o tom, zda skutečně dlužíte nebo nikoliv, a zda musíte peníze uhradit. Když dojde k tomu, že je to nutné, už se exekutora obávejte. Když soudní rozhodnutí nabude právní moci, doporučujeme v registrech hledat exekuce podle jména. Když se zde najdete, již víte, že máte velký problém.

Vzhledem k výše zmíněnému postupu samozřejmě doporučujeme snažit se komunikovat a navrhovat nová řešení – splátkové kalendáře, částečné úhrady. To proto, že díky nim nemusí k samotné exekuci ani dojít a vy se domluvíte mimosoudně.

Obsahuje vaše jméno centrální evidence exekucí? Zajistěte si peníze

Když budete pravidelně kontrolovat registr, budete snadno vědět, že se na vás něco chystá. Jestliže se zde vaše jméno objeví, doporučujeme rychle zamířit do banky a vybrat své konto. Proč? Jinak ho v nejbližších dnech může exekutor zablokovat a vy se dostanete maximálně k několika tisícům – které vám povoluje zákon. Zbytek padne do jeho spárů. Právě centrální registr exekucí se tak stává tou databází, kterou je dobré pravidelně kontrolovat a zjišťovat, zda je všechno v naprostém pořádku, nebo není.

Zde musíme připomenout, že dané nahlížení není zdarma, ale je zpoplatněno. S tím je dobré počítat. Sumy dnes nejsou zase až tak vysoké a pohybují se v jednotkách, nebo nižších desítkách korun. A jak informace z databáze získáte?

  • Bude vám zobrazena na webu
  • Dostanete ji mailem
  • Obdržíte ji SMS formou

Co říká kalkulačka exekuce na plat 2017 výpočet?

Když už jste v situaci, kdy se vám exekuce nevyhne, je dobré si začít počítat, co to pro vás znamená. Mnoho lidí si pochopitelně myslí, že exekuce je spojena hned se zabavením domu, nebo majetku. Roli ale hraje spíše výše dluhů a bonita dlužníka. Pokud chodí do práce a vydělává peníze, může být suma zajištěna méně radikální formou. A to takovou, že je učiněna exekuce na plat. Kalkulačka exekuce na plat 2017 výpočet vám může říci, kolik peněz bude strháváno a kolik peněz ze zákona musí zůstat. Roli zde hraje výše příjmu, ale také zákonná minima, nebo manžel či manželka, stejně jako děti v domácnosti. Dobré je si vše spočítat předem a následně upravit život tak, abyste i s menší výplatou mohli vyjít.

Exekuce na plat nemusí přijít, když si domluvíte splátky

Lidé si myslí, že když jsou v exekuci, musí se podvolit tomu, co jim přijde v dopise, který je informací o zahájení exekuce. Mnoho exekutorů je však celkem vstřícných. To znamená, že exekuce na plat nemusí být ani provedena, stejně jako nemusí být ani zablokován účet. Jak toho docílit? Vhodné jer kontaktovat exekutora a navrhnou splátkový kalendář. Pokud bude možné první splátku odeslat ihned, a to i ve větší výši, jedině dobře. Právě tato forma může eliminovat omezení klasického života prostřednictvím exekuce. Má i jiné výhody, a to hlavně ve spojení s exekutorskými odměnami, které se už nemusí navyšovat. To proto, že exekutor jenom kontroluje přijaté platby a jiné úkony nekoná.

Nejznámější jsou exekuce Přerov

Jak jsme uvedli výše, podle registrů exekucí je vhodné si zjistit, který exekutor od vás bude peníze vymáhat. A toho kontaktujte. Poměrně známé jsou exekuce Přerov. A to hlavně z důvodu, že jsou největší. To ale neznamená, že právě zde budete evidováni i vy. Také připomeňme, že zde nehraje roli ani bydliště, jelikož exekuci na vás může vést i exekutor z opačného konce republiky. Záleží na věřiteli, kam vaši pohledávku pošle.

Největším problémem je exekuce nemovitostí

Co když jsou dluhy velké a může dojít k zástavě nemovitého majetku? To už je celkem velký problém. Aby exekuce nemovitostí nebyla provedena, opět doporučujeme snahu spojenou s návrhem splátkového kanceláře. Také existují nebankovní společnosti, které nabízejí vyplacení exekuce. Ty ale příliš nedoporučujeme. Mají celkem vysoké úroky a v konečném důsledku mohou zadluženost ještě zvýšit, než aby reálně pomohly.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Podobné články...