Jak vybrat nejlepší spořicí účet?

Rate this post

Běžný bankovní účet je vybírán hlavně k tomu, aby bylo možné jednoduše spravovat běžné finance a také jednoduše platit za služby, včetně pravidelných výdajů. Kromě těchto účtů je možné u současných bank sjednat si také spořicí účet. Ten je vhodný nejenom k tomu, aby bylo možné spravovat peníze, ale i k tomu, aby bylo možné peníze zhodnocovat. Rady, jak vybrat ten nejlepší spořicí účet, vám aktuálně přinášíme.

Contents

Stabilní banka je základ. Co třeba Wüstenrot-spořicí účet. Přihlášení k němu je hračkou

Než se podíváme na parametry konkrétního bankovního účtu, je dobré říci, že byste se měli podívat i na to, aby byl vedený u kvalitní a stabilní banky. Jedině tak budete mít jistotu, že se v budoucnu nepřihodí jakákoliv neočekávaná událost, která by snad mohla mít souvislost se ztrátou vašeho vkladu. Doporučit je možné řadu bank. Jednou z nich je třeba Wüstenrot-spořicí účet. Přihlášení k němu, hned po založení, je celkem snadné. Nejedná se ale o jedinou velkou banku, kterou je možné zvolit. Opomíjet nelze ani další známé hráče na trhu, kam řadíme:

  • ING
  • ČSOB
  • Českou spořitelnu

Chtějte co největší zhodnocení. Co takhle Creditas spořicí účet?

Spořicí účet pomůže financím vyrůst

Spořicí účet pomůže financím vyrůst

Spořící účet není určený jenom na správu finančních prostředků, jelikož je určený také k tomu, aby je zhodnocoval. I to je důvod, proč je primárně správné hledět na co největší zhodnocení. Jedním ze zajímavých tipů poslední doby je rozhodně Creditas spořicí účet, který je ideální volbou, kterou zvolit. A to právě protož že z hlediska zhodnocení patří rozhodně mezi ten nejlepší. Vše se ale může postupem času měnit. Berte v potaz, že tato informace je platná jenom v době psaní tohoto článku. Proto doporučujeme vždy provést porovnání a vybrat ten nejlepší.

Spořicí účet s nejvyšším úrokem může omezovat výši vkladu. Na to dejte pozor

Stále samozřejmě platí to, že čím je vyšší zhodnocení, tím pochopitelně lépe. Souvisí s tím však ještě jedna důležitá věc, kterou není nic jiného, než možné omezení. V reklamních kampaních se o něm obvykle nemluví, a tak ho najdete spíše až v samotných podmínkách. K čemu může dojít? Dejme tomu, že si najdete spořicí účet s nejvyšším úrokem na trhu. Když se ale podíváte do podmínek, může platit, že inzerovaná úroková sazba se bude vztahovat výhradně a jenom na konkrétní sumu peněz. Třeba v desítkách, v lepším případě ve stovkách tisíc. Pokud dojde k tomu, že budete mít na účtu více peněz, tak vše co bude nad danou hranicí, bude již účtováno jinou sazbou. Obvykle je opravdu minimální.

Tip: Pokud studujete, zřejmě vám moc financí k pravidelnému a smysluplnému spoření nezůstane. Dobrým řešením je kombinace studia i práce. S tím prvním vám poté pomůže možnost vypracování bakalářské práce, případně později i vypracování diplomové práce na zakázku.

Nejvýhodnější spořicí účet by měl nabídnout neustálý přístup k penězům

Na rozdíl od možnosti, kdy zvolíte termínovaný vklad, je spořící účet založený na tom, že byste měli mít vždy přístup ke svým penězům. A to v podstatě kdykoliv. Ten nejvýhodnější spořicí účet by tedy měl v první řadě fungovat jako ten běžný. Budete si na něho dávat peníze, ty vám budou navíc zhodnocovány a zároveň budete mít jistotu toho, že k nim bude přístup. Znamená na, že nebude problém:

  • Platit vaší debetní kartou
  • Vybírat peníze z bankomatů
  • Posílat bezhotovostně peníze na jiné bankovní účty

Nejlepší spořící účet by měl být také zdarma

U celkové výhodnosti ještě chvíli zůstaneme. Stejně, jako jsme u rad, jak vybrat běžný bankovní účet upozorňovali na jeho celkovou výhodnost, musíme říci, že takový by měl být i nejlepší spořicí účet. Máme na mysli hlavně fakt, že by neměl být spojený s jakýmikoliv platbami za transakce nebo položky, a jeho vedení by mělo být také zdarma. Jinak může dojít třeba i k tomu, že samotné zhodnocení nemusí vydělat ani na poplatky a tak se daná možnost vyplatí ještě méně, než běžné bankovní konto bez zhodnocení – pokud by bylo zdarma. Trendem posledních let však je to, že se za vedení účtu u řady bank neplatí, což je plus. U některých je to zcela automatické, u jiných je podmínka minimálního vkladu. Na toto doporučíme také hledět, pokud hledáte to, co lze označit jako nejvýhodnější možnost na trhu.

Spořicí účty by měly respektovat trendy současné doby

Jaká je současná doba? Rozhodně je pravdou, že se jedná o dobu, která je moderní. To samozřejmě znamená několik důležitých faktů. I proto by spořicí účty měly nabídnout možnost jednoduché obsluhy prostřednictvím internetu. Jako to nabídne třeba ING konto spořicí účet vstup na účet. Máme na mysli jak klasické internetové bankovnictví neboli internetbanking, tak i smartbanking, spojený s možností ovládat bankovní účet prostřednictvím mobilního telefonu. Samozřejmě toho chytrého, kam si jenom snadno nainstalujete požadovanou mobilní aplikaci, která je současnými bankami poskytována zcela zdarma. A to na operační systémy iOS i Android.

Dále je nutné také říci, že současným trendem je i co nejjednodušší založení. Jsou banky, u kterých pokud máte běžný účet, tak vám automaticky dají i spořicí, kam si můžete své peníze snadno převést. Potom jsou takové, u kterých v rámci existence běžného účtu můžete toto druhé konto sjednat snadno online, bez osobních schůzek. A co když je vaším cílem jenom spořící účet u některé z bank? Pokud je moderní, měla by nabídnout možnost online založení. To se hodí ve chvíli, kdy nechcete kamkoliv jezdit, nebo vám nevyhovuje otevírací doba konkrétní pobočky dané banky.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Podobné články...