Jak vybrat skutečně správný a nejlepší bankovní účet

Rate this post

Ten je dnes neodmyslitelnou součástí každého moderního člověka. Proto jasně platí, že byste ho zcela pochopitelně měli mít i vy sami. Jak vybrat ten správný bankovní účet, na to se podíváme společně. Stačí se držet několika našich rad a uvidíte, že to není zase až tak velký problém.

Contents

Cena je základem. Chtějte bankovní účet bez poplatků

Dříve bylo vlastně standardem, že se za bankovní účty platilo. Nebyly tak běžné jako dosud a pokud jde o konkurenci, tak ta také nebyla až tak rozsáhlá. Vlivem toho bylo klasikou měsíčně platit desítky i stovky korun českých. To je dnes minulostí a vaším cílem by měl být bankovní účet bez poplatků. Tedy takový, u kterého bude vedení zcela zdarma. To by mělo být naprostým základem. Dnes najdete řadu bank, které toto nabídnou a tak máte jistotu, že vydat se touto cestou není nijak složité. Pozor ale na možné účtování za jednotlivé úkony, jako jsou:

  • Příchozí a odchozí platby
  • Jednotlivé položky na účtu
  • Trvalé příkazy a inkasa

I toto by mělo být zcela zdarma. Dnes lze najít takové banky, u kterých běžná osoba skutečně nemusí platit.

Hleďte na možnosti výběrů z bankomatů. I ty by měl bankovní účet zdarma nabídnout

Jasným trendem moderní doby je bezhotovostní placení, s využitím platební karty. Jsou ale i jasné situace, kdy se bez hotovosti stále neobejdete. Proto je dobré ji mít připravenou, pro všechny případy. Je jasné, že nejlepší způsob, jak se k ní dostat, je výběr z bankomatu. To by měl moderní a kvalitní bankovní účet zdarma nabídnout. Alespoň u vlastní banky, ale výhodou je, pokud jsou výběry zdarma dostupné také u jiných bank.

Bankovní účet pomůže mít finance pod kontrolou

Bankovní účet pomůže mít finance pod kontrolou

Důležité je v tomto směru sledovat hlavně podmínky, které se k bezplatným výběrům mohou vztahovat. U některých je jasný měsíční počet, u jiných je třeba dodržovat obraty na účtu, u jiných je nutné platit kartou. Proto vše dobře prostudujte a vyberte možnost, která bude vyhovovat ze všech nejvíce. Tímto samozřejmě nechceme říci, že u bezplatných účtů jsou jenom podmínky. Existují i takové, kde nic takového není a je zcela zdarma, i když ho vůbec nevyužíváte.

Zajímejte se o jednoduchost sjednání. Založit bankovní účet online není problém

Myslíte si, že kvůli účtu musíte nutně jenom na pobočku? Žijeme v moderní době a tak se dá řada věcí vyřídit i na dálku. Můžete tak založit bankovní účet online, z pohodlí domova. Pokud nemáte času na rozdávání, nebo hledáte jednoduchost, zvolte banku, která to umožní. Samozřejmě jednoduché je to jenom částečně, jelikož stále je nutné podepsat smlouvu. K tomu může dojít?

  • Prostřednictvím pošty
  • Po doručení kurýrem
  • Na pobočce

I když zcela online tedy vše neproběhne, přece jenom je to zajímavý posun kupředu a jasná možnost, jak není nutné trávit dlouhé desítky minut ve frontě na pobočce a potom i stejný čas u přepážky.

Chtějte moderní ovládání. Tedy internetové bankovnictví

Zaměřte se i na to, aby daná banka šla s dobou a nabídla tak vše, co můžete v rámci vašeho bankovního účtu potřebovat, pokud jde o jeho ovládání. Tím je internetbanking a také smartbanking. Dnes už můžeme říci, že většina velkých bank toto nabízí jako přirozenou samozřejmost. Chcete příklad? Podívejte se na ty nejvyhledávanější, kam patří:

  • Moneta – Money bank internetové bankovnictví
  • KB Internetové bankovnictví
  • mBank internetové bankovnictví

To je ale jenom přehled nejznámějších bank, jelikož tuto možnost ovládání účtu nabídnou i jiné. A proč ji chtít? Budete mít lepší přehled o účtu, mnohem lépe budete realizovat jednotlivé platby, stejně jako vás může potěšit i to, že kvůli řadě věcí již nebude nutné na pobočku. Příkladem je třeba to, že si prostřednictvím internetového bankovnictví mohou klienti požádat o půjčku, odsouhlasit různé smlouvy, na cokoliv se zeptat, nebo vyřešit své požadavky.

Je vydávána i platební karta?

Výše jsme nastínili několik faktů, které se týkají toho, že placení platební kartou je stále oblíbenější. A je jedno, zda je to přímo u konkrétních obchodníků, nebo to realizujete online. Proto by správný bankovní účet měl nabídnout také platební karty. Jedná se o ty debetní, které jsou vydávány společnostmi Visa, nebo MasterCard. Velké rozdíly v nich nejsou a tak můžeme říci, že je jenom na vás, jaké zvolíte.

Jestliže má platební karta dodávaná k účtu splnit vaše potřeby, mělo by být nejenom samozřejmostí její bezplatné vydání, ale také její vedení. Běžnou klasikou je to, že by měla umět také bezkontaktní placení, nebo by měla umožnit měnit jednotlivé limity. Pokud toto všechno u karty k vyhlédnutému účtu je, máte jistotu, že vybíráte ten pravý.

Vybíráte běžný bankovní účet? Srovnání pomůže

Pokud jste se drželi našich zmíněných rad, jistě jste došli k tomu, že vašim požadavkům bude vyhovovat hned několik bank. Jak tedy vybrat ten pravý běžný bankovní účet? Srovnání vám může pomoci. Uvidíte tak hlavní parametry seřezané vedle sebe a podle toho zjistíte, co by vám vyhovovalo více. I podle úroků, které související s možnétí využít ho na spoření. Dále nelze opomenout ani to, že je dobré přihlédnout k různým nezávislým recenzím. I ty vám pomohou k tomu, že vyberete správně. A to ten nejlepší bankovní účet, který je aktuálně na trhu k dispozici.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Podobné články...