Jaké banky nabízejí internetové bankovnictví? – 1. část

Rate this post

Internetové bankovnictví je v současné době něco, co můžeme označit za věc naprosto běžnou. Je mnoho lidí, kterým může internetbanking výrazným způsobem usnadnit život. I proto ho aktivně používají. Primárně poslouží k tomu, aby bylo možné realizovat několik klíčových věcí, kam patří:

  • Snadné odesílání plateb
  • Sledování pohybů na účtu
  • Nastavování limitů karet

Pokud lidé vybírají bankovní účty, tak zcela logicky hledí i na to, aby k nim bylo dostupné internetové bankovnictví. Jaké banky ho dnes nabídnout a jak je hodnoceno samotnými uživateli? Podívejme se na výčet hlavních možností.

Contents

Moneta – Money bank internetové bankovnictví

Stále známější banka, která aktuálně neustále válcuje případné zákazníky zajímavou reklamní kampaní s kocourem v hlavní roli. My ale budeme mluvit o bankovním účtu, který má celkem dost výhod a tak patří mezi naše tipy. A jak je na tom Moneta – Money bank internetové bankovnictví? I to samozřejmě existuje a i u něho můžeme jasně říci, že nezklame. Jedná se o celkem moderní platformu, která nabídne snadné intuitivní ovládání, jednoduché nastavení všech možností, stejně jako bezpečnost. Pro běžného uživatele, který chce svůj účet ovládat také přes internet, se jedná o cestu, která zaručeně nezklame.

KB internetové bankovnictví

Druhá největší banka u nás je také tou, která může nabídnout možnost ovládání účtu prostřednictvím internetu. Aplikace jako taková je celkem intuitivní a nabídne vše potřebné, co by mohl běžný klient potřebovat. Celkem zajímavé pozitivum je to, jaké má KB internetové bankovnictví zabezpečení. Třeba u firem se může hodit zajímavá možnost ve formě šimfovaného klíče. U běžných uživatelů se využívá speciální certifikát uložený v počítači. I když zabezpečení touto formou lze vnímat pozitivně, má i svá negativa. S těmi souvisí:

  • Nutnost vygenerování certifikátu
  • Platnost a obnovení certifikátu
  • Nastavení prohlížeče a počítače

Pro běžného uživatele se to může stát doslova noční můrou, jelikož realizovat první přihlášení nemusí být nic snadného a neznalý uživatel může trávit i hodiny tím, než se mu vše povede. To je hlavní negativum. Také nezapomínejme na to, že pro přihlášení je daný certifikát vždy nutný. Nelze se tedy snadno přihlásit z jakéhokoliv počítače.

mBank internetové bankovnictví

Internetové bankovnictví nabídne snadné ovládání účtu

Internetové bankovnictví nabídne snadné ovládání účtu

Když se podíváme do historie, byla tato banka úplně první, která nabídla možnost ovládání účtu právě přes internet. Právě tím se stala jasným inovátorem. V podstatě došlo k tomu, že klienti vůbec nemuseli na pobočku banky, protože všechno hravě a jednoduše vyřídili přes internet. Je jasné, že mBank internetové bankovnictví má tyto výhody i nyní. Jsou také zdokonaleny, a to s ohledem na to, aby skutečně bylo možné navštěvovat banku jenom v ojedinělých případech, jinak klient vše zvládne právě prostřednictvím internetu, což je velké plus. Hlavně v tom, jak ušetřit mnoho času.

Erasvět internetové bankovnictví

Banka, kterou můžeme označit za jednu z těch, která má nejvíce poboček. To proto, že mnoho úkonů je možné vyřídit i na pobočkách České pošty. I proto využívají tuto banku hlavně klienti, kteří potřebují jenom základní účet a nepotřebují nic více. To ale neznamená, že by Erasvět internetové bankovnictví neexistovalo. Naopak. I zde je internetbanking k dispozici. Pochopitelně ke každému účtu zcela zdarma, s možností účet nejenom sledovat, ale i realizovat řadu věcí. Celkem zajímavá je zde možnost přihlášení, jelikož si přístupové údaje zvolí každý klient sám. Díky tomu je eliminováno riziko zapomenutí.

Fio banka – internetové bankovnictví

Banka známá hlavně proto, že si u ní lze otevřít běžný účet bez poplatků. A to jak osobní, tak i podnikatelský. Samozřejmostí je jeho ovládání přímo přes internet. To bylo v minulosti celkem překotné a v mnoha ohledech komplikované. Poté ale došlo ke startu nové verze internetového bankovnictví. Ta se stala moderní a intuitivní možností, jak bankovní konto ovládat. Fio banka – internetové bankovnictví nabídne kromě klasiky i možnost vyřízení řady věci bez návštěvy banky, jako je třeba kontokorent, nebo vydání karty. Také je celkem pozitivní fakt ten, že si uživatel může zvolit své vlastní přihlašovací daje. Zajímavostí bankovnictví je také to, že konkrétní osoba, i když má několik účtů, má jenom jedny jediné přihlašovací údaje a po jejich zadání a přihlášení si již může zvolit, jaký bankovní účet bude obsluhovat.

Internetové bankovnictví České spořitelny

Největší banka u nás. O tom není pochyb. Jelikož má skutečně dominantní postavení, je více než jasné, že nezapomíná ani na to, co lidé chtějí a poptávají. Internetové bankovnictví České spořitelny je také jedním ze samozřejmých produktů, které dnes na trhu v tomto segmentu existují. Jeho prostřednictvím není problémem ovládat účet v podstatě odkudkoliv. Zatímco u některých konkurenčních bank není problém zvolit si vlastní přihlašovací údaje, zde je třeba mít své klientské číslo. Na jednu stranu to může být komplikovanější, pokud jde o zapamatování, ale na stranu druhou může potěšit to, že právě díky tomu je výrazně posílena celková bezpečnost. Zatímco vlastní přihlašovací jméno mohou útočníci v některých případech odvodit, v tomto na kombinaci daného unikátního čísla málokdy přijdou.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Podobné články...