Kreditní karta a její výběr. Jak na to?

Rate this post

Žijeme v době, kdy se hotovost pomalu ale jistě dostává do pozadí. Není se čemu divit, jelikož bezhotovostní transakce dnes jasně dominují. K tomu může být použita nejenom debetní karta, kterou získáte když zakládáte bankovní účet, ale může to být také kreditní karta. Jelikož se stává poměrně oblíbenou, náš návod vám pomůže v tom, abyste dokázali vybrat vždy tu nejlepší. Jakmile ji budete mít, můžete pomocí ní:

  • Platit v obchodech
  • Platit na internetu
  • Vybírat z bankomatů

Contents

Kreditní karta by měla být vydána známým vydavatelem

Kreditní karta může být dobrým finančním pomocníkem

Kreditní karta může být dobrým finančním pomocníkem

Dnes ve světě karet dominují hned dva. O jaké se jedná? Jistě je znáte. Je to společnost Mastercard a dále je to společnost Visa. Pokud je vaším cílem kreditní karta, se kterou nebude problém v oblasti plnohodnotného využití, rozhodně se na jednoho z daných vydavatelů zaměřte. Oceníte to hlavně v zahraničí, kde nebude problém její využití. V podstatě lze říci, že je využijete po celém světě. Obě dvě firmy jsou víceméně srovnatelné a až na drobné detaily se nijak neliší. To je dobré vědět. Co naopak nedoporučujeme, to je kreditní karta od neznámých vydavatelů, kde může být problém právě s plnohodnotným využitím.

Získat kartu by mělo být snadné. Chtějte kreditní karty online

Na kreditní kartu je možné v současné době pohlížet jako na úvěrový produkt. A s tím jasně souvisí i to, že byste měli chtít co možná nejjednodušší získání. Dnes to není tak složité, jelikož možné je požádat si o ni z pohodlí domova, prostřednictvím internetu. Kreditní karty online poptané se jasně dostávají do popředí dnešní doby. Znamená to jediné. Možnost požádat si kdykoliv a také odkudkoliv.

Mimo jiné je možné najít i takové online možnosti, kdy se mluví o virtuálních kreditních kartách. Tu tedy nevlastníte fyzicky, ale máte předschválený online limit, ze kterého můžete čerpat. Tato možnost je však spojena jenom s tím, že vám mohou být peníze zaslány na váš účet. Protože fyzicky žádnou kartu nevlastníte, tak není možné platit ani online, ani v obchodech. Také je dobré přihlédnout k faktu, že samotná délka převodu nemusí být nejkratší, což se podepíše také na faktu, že ne vždy mohou kreditní karty online plně posloužit svému účelu.

Možné je získat kartu i u nebankovních společností. Příkladem je Cetelem kreditní karta

Prim dnes hrají hlavně banky. Tím ale nechceme říci, že by nebylo možné získat kreditku také u nebankovních společností. Pokud je jedna, která jasně dominuje, tak je to Cetelem kreditní karta. V porovnání toho, co je v daném ohledu lepší, je vhodné srovnat danou nabídku s klasickou půjčkou. U ní, stejně jako v segmentu kreditních karet platí dvě důležité věci. Pokud jde o jednoduchost získání, zcela určitě a také jasně dominuje nebankovní poskytovatel. Pokud bychom měli naopak zohlednit výhodnost, je dobré jít o banky.

Kreditní karty by měly nabízet i výhody

Důvodem, proč si kreditní karty pořídit, není jenom to, že je možné díky tomu získat celkem důležitou finanční rezervu, která v dnešní době přijde vhod. Pokud je kreditní karta vybírána, rozhodně je třeba nezapomínat primárně na to, že by měla nabízet také různé výhody. O jaké výhody se primárně jedná a podle který tu pravou zvolit? Mezi trojici hlavních, které doporučujeme, patří tyto:

  • Možnost získat slevy v obchodech
  • Využití bezúročného období v co největší délce
  • Odpouštění poplatků za vedení karty

Nejsou jenom univerzální. Příkladem je ČEZ kreditní karta, nebo Tesco Clubcard kreditní karta

Při výběru je dobré zohlednit i to, zda se bude jednat o kartu univerzální, nebo se bude jednat o vázanou k určité firmě. První možnost je v podstatě jasně charakterizovatelná a může nabídnout jak finanční rezervu, tak i klasické výhody. Stejně tak je možné na trhu najít takovou kartu, která je spojena s určitou firmou. Jako příklad zvolme hned dvě. Je to ČEZ kreditní karta spojená s tímto energetickým gigantem, nebo to může být Tesco Clubcard kreditní karta. Jde jenom o příklady, jelikož stejně tak mohou být ty ostatní spojeny třeba s mobilními operátory, s benzinovými pumpami, nebo leteckými společnostmi. A v čem je taková karta jiná? Primárně je to v tom, že právě u této firmy může nabídnout podstatně větší výhody, než je tomu zvykem u karet univerzálních.

Chcete RB kreditní karty online? Nebo jiné? Sledujte i podmínky získání

Když je poptávána debetní karta, je poskytnuta v podstatě každému. Stačí si jenom založit bankovní účet.  Jinak tomku bude v případě, kdy poptáváte třeba RB kreditní karty online, nebo máte zájem o kartu od jiné banky. Protože se jedná o produkt úvěrový, nezapomínejte na to, že je nutné splnit určité podmínky. Nejčastěji se vážou hlavně k vaší bonitě. To znamená, že budete vyzváni k doložení vašeho příjmu, nebo i jiných informací. A teprve poté může dojít k tomu, že bude karta vydána.

Právě s výší příjmu následně souvisí ještě jedna důležitá věc, na kterou se rozhodně nesmí zapomínat. Jedná se o úvěrový limit, který na kartě bude. V takovém případě jasně platí, že čím je výše doloženého příjmu vyšší, tím větší bude i úvěrový rámec, ze kterého bude možné následně finance čerpat.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Podobné články...