Kreditní karta a její výběr. Jak na to?

Rate this post

Žijeme v době, kdy se hotovost pomalu ale jistě dostává do pozadí. Není se čemu divit, jelikož bezhotovostní transakce dnes jasně dominují. K tomu může být použita nejenom debetní karta, kterou získáte když zakládáte bankovní účet, ale může to být také kreditní karta. Jelikož se stává poměrně oblíbenou, náš návod vám pomůže v tom, abyste dokázali vybrat vždy tu nejlepší. Jakmile ji budete mít, můžete pomocí ní:

  • Platit v obchodech
  • Platit na internetu
  • Vybírat z bankomatů

Kreditní karta by měla být vydána známým vydavatelem

Kreditní karta může být dobrým finančním pomocníkem

Kreditní karta může být dobrým finančním pomocníkem

Dnes ve světě karet dominují hned dva. O jaké se jedná? Jistě je znáte. Je to společnost Mastercard a dále je to společnost Visa. Pokud je vaším cílem kreditní karta, se kterou nebude problém v oblasti plnohodnotného využití, rozhodně se na jednoho z daných vydavatelů zaměřte. Oceníte to hlavně v zahraničí, kde nebude problém její využití. V podstatě lze říci, že je využijete po celém světě. Obě dvě firmy jsou víceméně srovnatelné a až na drobné detaily se nijak neliší. To je dobré vědět. Co naopak nedoporučujeme, to je kreditní karta od neznámých vydavatelů, kde může být problém právě s plnohodnotným využitím.

Získat kartu by mělo být snadné. Chtějte kreditní karty online

Na kreditní kartu je možné v současné době pohlížet jako na úvěrový produkt. A s tím jasně souvisí i to, že byste měli chtít co možná nejjednodušší získání. Dnes to není tak složité, jelikož možné je požádat si o ni z pohodlí domova, prostřednictvím internetu. Kreditní karty online poptané se jasně dostávají do popředí dnešní doby. Znamená to jediné. Možnost požádat si kdykoliv a také odkudkoliv.

Mimo jiné je možné najít i takové online možnosti, kdy se mluví o virtuálních kreditních kartách. Tu tedy nevlastníte fyzicky, ale máte předschválený online limit, ze kterého můžete čerpat. Tato možnost je však spojena jenom s tím, že vám mohou být peníze zaslány na váš účet. Protože fyzicky žádnou kartu nevlastníte, tak není možné platit ani online, ani v obchodech. Také je dobré přihlédnout k faktu, že samotná délka převodu nemusí být nejkratší, což se podepíše také na faktu, že ne vždy mohou kreditní karty online plně posloužit svému účelu.

Možné je získat kartu i u nebankovních společností. Příkladem je Cetelem kreditní karta

Prim dnes hrají hlavně banky. Tím ale nechceme říci, že by nebylo možné získat kreditku také u nebankovních společností. Pokud je jedna, která jasně dominuje, tak je to Cetelem kreditní karta. V porovnání toho, co je v daném ohledu lepší, je vhodné srovnat danou nabídku s klasickou půjčkou. U ní, stejně jako v segmentu kreditních karet platí dvě důležité věci. Pokud jde o jednoduchost získání, zcela určitě a také jasně dominuje nebankovní poskytovatel. Pokud bychom měli naopak zohlednit výhodnost, je dobré jít o banky.

Kreditní karty by měly nabízet i výhody

Důvodem, proč si kreditní karty pořídit, není jenom to, že je možné díky tomu získat celkem důležitou finanční rezervu, která v dnešní době přijde vhod. Pokud je kreditní karta vybírána, rozhodně je třeba nezapomínat primárně na to, že by měla nabízet také různé výhody. O jaké výhody se primárně jedná a podle který tu pravou zvolit? Mezi trojici hlavních, které doporučujeme, patří tyto:

  • Možnost získat slevy v obchodech
  • Využití bezúročného období v co největší délce
  • Odpouštění poplatků za vedení karty

Nejsou jenom univerzální. Příkladem je ČEZ kreditní karta, nebo Tesco Clubcard kreditní karta

Při výběru je dobré zohlednit i to, zda se bude jednat o kartu univerzální, nebo se bude jednat o vázanou k určité firmě. První možnost je v podstatě jasně charakterizovatelná a může nabídnout jak finanční rezervu, tak i klasické výhody. Stejně tak je možné na trhu najít takovou kartu, která je spojena s určitou firmou. Jako příklad zvolme hned dvě. Je to ČEZ kreditní karta spojená s tímto energetickým gigantem, nebo to může být Tesco Clubcard kreditní karta. Jde jenom o příklady, jelikož stejně tak mohou být ty ostatní spojeny třeba s mobilními operátory, s benzinovými pumpami, nebo leteckými společnostmi. A v čem je taková karta jiná? Primárně je to v tom, že právě u této firmy může nabídnout podstatně větší výhody, než je tomu zvykem u karet univerzálních.

Chcete RB kreditní karty online? Nebo jiné? Sledujte i podmínky získání

Když je poptávána debetní karta, je poskytnuta v podstatě každému. Stačí si jenom založit bankovní účet.  Jinak tomku bude v případě, kdy poptáváte třeba RB kreditní karty online, nebo máte zájem o kartu od jiné banky. Protože se jedná o produkt úvěrový, nezapomínejte na to, že je nutné splnit určité podmínky. Nejčastěji se vážou hlavně k vaší bonitě. To znamená, že budete vyzváni k doložení vašeho příjmu, nebo i jiných informací. A teprve poté může dojít k tomu, že bude karta vydána.

Právě s výší příjmu následně souvisí ještě jedna důležitá věc, na kterou se rozhodně nesmí zapomínat. Jedná se o úvěrový limit, který na kartě bude. V takovém případě jasně platí, že čím je výše doloženého příjmu vyšší, tím větší bude i úvěrový rámec, ze kterého bude možné následně finance čerpat.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Podobné články...