Spořící účet a jeho správný výběr – jak na to?

Běžný bankovní účet má v dnešní době velké většina lidí. Chodím jim na něho výplata, je k němu vydána debetní karta, stejně jako dochází k tomu, že jsou z něho realizovány jednotlivé platby. Není ale jediným bankovním produktem, který slouží k úschově peněz. Stejně tak se může hodit i spořící účet. Jak správně vybrat ten pravý a jak při výběru nešlápnout vedle? Podívejte se společně s námi.

Spořící účet by měl primárně nabídnout dobré zhodnocení

Hned v samotném úvodu je dobré si uvědomit, co by měl takový spořící účet v první řadě nabídnout. Nebudeme vás nijak napínat a tak musíme hned uvést, že jeho hlavním úkolem by mělo být zhodnocení finančních prostředků. Zde je vcelku jasné, co od něho požadovat a jaký by měl být tím nejlepším. Je třeba hledat podle toho, jak velké úrokové zhodnocení je u účtu dostupné. Obecně platí, že čím je větší, tím také lépe. Než sáhnete po dané nejlepší nabídce, která se vám může zdát jako ideální, je dobré zohlednit ještě několik dalších věcí, které mohou se zhodnocením souviset. Je to hlavně:

  • Výše spořené částky
  • Měsíční částka na účet zasílaná
  • Doba spojená s uložením peněz

Volte známou banku. Třeba Creditas spořící účet

Spořící účet by měl mít vysoký úrok

Spořící účet by měl mít vysoký úrok

Dalším krokem ve výběru je nutnost zkontrolování toho, zda je daný účet možné otevřít u známé banky. Nedoporučujeme ukládat peníze do různých méně známých družstev, které mohou slibovat až podezřelé zhodnocení, kterého nedosahují ani některé investice. Ostatně stačí se podívat do minulosti a bude vám celkem jasné, že už mnoho lidí na podobné nabídky naletělo. Proto hleďte jak na výši úroku, tak i na to, kdo ho nabízí. Jednou z doporučených možností je určitě Creditas spořící účet. Tato banka není rozhodně nijak neznámou, a pokud je o nabídku svých produktů, tak v segmentu těch spořicích rozhodně vyniká.

Spořící účet s nejvyšším úrokem najdete díky porovnání

Určitě nehledejte sami, na stránkách jednotlivých bank. Sice je možné jít touto cestou, ale připomenout u ní musíme to, že je celkem složitá a časové náročná. Navíc se v rámci jednotlivých produktů nemusíte dozvědět všechny informace, které vás zajímají. Proto když hledáte spořící účet s nejvyšším úrokem, doporučíme využít různé online porovnávače. Tedy nezávislé weby, které monitorují současnou nabídku a u kterých tak nejdete všechny informace na jednom místě. Nejenom, že vše potřebné najdete snadno, ale také můžete zjistit i doplňující informace, jako jsou:

  • Podmínky založení
  • Fakta o různých poplatcích
  • Detailní parametry účtu

Nejvýhodnější spořící účet je třeba mít pod kontrolou

Co je tím myšleno? Že byste k němu pochopitelně měli mít také celkem bezproblémový přístup. A to pokud mluvíme třeba o tom, že budete mít neustálý přehled o vývoji, o zůstatkové částce, stejně jako u něho můžete pozorovat jednotlivé příchozí platby. Ideální je proto takový nejvýhodnější spořící účet, u kterého budete mít přístup do internetového bankovnictví. Dnes nejde o nic neobvyklého a jenom těžko byste našli kvalitnější banku, která by vám tuto možnost nenabídla. To je jasné plus, které souvisí s moderním vývojem v oblasti bankovnictví.

Spořicí účty by měly nabídnout výběr peněz bez čekání

V čem jsou spořicí účty takané, oproti různým investicím, nebo třeba oproti tomu, když se rozhodnete využít termínovaného vkladu? Je to tím, že nabídnou možnost okamžitého přístupu ke svým penězům. V tom jsou daná konta jiná a v tom jsou také výjimečná. Co tím chceme říci? Že své peníze můžete zhodnocovat libovolně dlouhou dobu. Zároveň však může nastat situace, kdy budete potřebovat hotovost. A právě spořící účet je v této situaci ideální, jelikož z něho můžete peníze bez čekání vybrat. Třeba tak, že si je ihned převedete na své osobní bankovní konto. Toto by měl nabídnout každý správný spořící produkt tohoto typu.

Jak spořící účet České spořitelny, tak i ostatní nabídnou pojištění vkladu

Pokud jde o situaci, kdy dáváte své peníze bance, mělo by platit jasné pravidlo. S čím přesně je spojené? Pochopitelně s tím, že vaše peníze budou pojištěny. To je dnes dáno zákonem a pochopitelně to mnohem více dané produkty zvýhodňuje. Je jedno, zda to bude spořící účet České spořitelny – tedy ten u velké banky, nebo u banky menší. Pokud má potřebné licence, vztahuje se i na ni povinnost pojistit daný vklad. Připomeňme ale, že daná výše pojištění rozhodně není neomezená a její hodnota je 100 000. Nikoliv ale českých korun, nýbrž euro. Pro běžného občana jde o sumu, která je celkem dostačující.

Nabídne banka Creditas spořící účet s garancí? Ano. A umí to i ostatní

To poslední, podle čeho je vhodné vybírat? Rozhodně se jedná o garance. Zatímco u běžných investičních produktů je celkem běžné, že garance jsou jenom velmi výjimečné, když jde o klasické spoření, je jak úrok, tak i zhodnocení garantována. Příkladem je třeba to, jaký nabídne banka Creditas spořící účet, který je ukázkou jasné garance určité úrokové sazby. Nejde ale o banku jedinou, jelikož to stejné dnes dokáže nabídnout i celá řada jiných bank na našem trhu. Právě tímto se liší spořící účet od investic. A tak pokud vám garance není nabídnuta, doporučujeme se raději poohlédnout jinde. To hlavně proto, že je to standardem spojeným s jistotou zhodnocování.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Podobné články...