Jak na správné refinancování půjčky?

Rate this post

Vzít si půjčku bylo v minulosti tak dostupné, že u mnohých žadatelů mohlo dojít k tomu, že právě ta jejich byla značně nevýhodnou. A to hlavně s ohledem na její úrokovou sazbu. Právě tento problém se proto snaží daní lidé vyřešit. Pomůže jim refinancování půjčky. V praxi se nejedná o nic jiného, než o přesun půjčky k jiné bance, nebo k jiné nebankovní společnosti. A jak na refinancování půjčky, aby bylo skutečně správné? Podívejte se na naše rady.

U refinancování půjček je třeba mít vše v pořádku

Aby bylo možné refinancování půjček správně a bez problémů realizovat, je nejprve třeba uvést u stávající půjčky všechno do pořádku. Jenom ta půjčka, která je v pořádku, totiž může být převedena jinam. Na toto dejte pozor, a proto uveďte do toho správného stavu. Co máme primárně na mysli a co bude zjišťovat i banka nebo nebankovní společnost, kam budete peníze převádět?

  • Zda máte v pořádku uhrazeny všechny splátky a nejste v prodlení
  • Zda máte doplaceny případné pokuty a sankce
  • Zda půjčka není zesplatněna, nebo jinak sankcionována

U refinancování hleďte primárně na úrok a RPSN

Proč převádět půjčky jinam? Je to samozřejmě primárně z toho důvodu, že je vaším hlavím cílem jejich zvýhodnění. Proto u refinancování hleďte na dvě důležité věci. Ty jsou stejné, jako bychom mluvili o tom, že si půjčku budete teprve brát. Jedná se o úrokovou sazbu a také o hodnotu RPSN, což je zkratka pro roční procentuelní sazbu nákladů. Jedná se v obou případech o hodnoty uváděné v procentech a platí pro ně jedna jediná věc. Čím jsou nižší, tím pochopitelně lépe. Jedině tak bude možné vaši půjčku zvýhodnit.

Refinancování půjčky pomůže snížit úrokovou sazbu

Refinancování půjčky pomůže snížit úrokovou sazbu

O kolik to bude, to ovlivňuje nejenom aktuální nabídka na refinancování půjčky, ale ovlivňuje to i vaše stávající sazba. Čím vyšší úroky aktuálně máte, tím více samozřejmě mohou být sníženy a tím výhodnější pro vás daný úvěr bude.

Refinancování půjček kalkulačka pomůže v rozhodování

Pokud si chcete úrok, ale i RPSN porovnat co možná nejjednodušeji, dáme vám dobrý tip, jak na to. v tomto ohledu zaručeně pomůže refinancování půjček kalkulačka. Jde o online nástroj, u kterého máte jistotu, že vám rychle a pochopitelně i nezávisle spočítá to, ke komu můžete své závazky převést, abyste do budoucna mohli splácet výrazně výhodněji. Nejenom s ohledem na to, že si snížíte úrok, ale třeba i s ohledem na to, že se vám také může snížit měsíční splátka. To je možnost, jak ulevíte svému momentálnímu rozpočtu. Samotný úrok ovlivní vše z dlouhodobého hlediska, jelikož celkově přeplatíte podstatně méně.

U refinancování úvěru hleďte i na další možné výhody

Proč primárně hledat refinancování půjčky, to jsme již zmínili. Je to pro možnost výrazným způsobem snížit úrokovou sazbu. Při hledání vhodné banky i nebankovní společnosti můžete sledovat i další výhody, které vám refinancování úvěru přinese. I ty se mohou stát celkem dobrým pozitivem, jelikož díky tomu v podstatě můžete z vašeho stávajícího úvěru vytvořit nelanovou půjčku, která vám bude vyhovovat přece jenom o trochu více. Jaké jsou tedy doplňkové možné výhody, které lze dále získat?

  • K převedenému úvěru dostanete peníze navíc
  • Můžete si upravit splátkový kalendář a splácet delší nebo kratší dobu
  • Můžete si upravit výši splátky, nahoru a dolů

Refinancování úvěrů nabídne většina poskytovatelů půjček

Dnes už skutečně není žádný problém půjčku refinancovat, jelikož tuto možnost nabídne celá řada klasických poskytovatelů půjček. Pokud hledáte refinancování úvěrů, které bude založeno primárně na jistotě toho, že dosáhnete nejnižšího úroku, doporučujeme jít hlavně do banky. Pokud naopak hledáte možnost, kde je velká jistota pozitivního schválení, jsou určitě lepší volbou nebankovní společnosti. Do popředí se ale dostávají i poskytovatelé P2P půjček. A to z toho důvodu, že nabídnou většinou rychlý a také zajímavý individuální přístup. Pokud se projde přes prvotní prověřování, už záleží jenom na investorech, zda peníze dají, nebo nikoliv. Jelikož se tato možnost stává stále oblíbenější, je zde poměrně velká jistota, že k tomu může dojít.

Refinancování nebankovních půjček, i bankovních, chtějte jednoduše

Také hraje roli i to, jak jednouchý celý postup bude. Jsou možnosti, kdysi musíte všechno vyřídit jenom vy sami, stejně jako jsou i možnosti, kdy to za vás vyřídí právě onen poskytovatel, ke kterému si půjčku převádíte. Jak tedy refinancování nebankovních půjček, ale i těch bankovních může v praxi vypadat? Pokud hledíme na to nejlepší, tak platí, že plně postačí vzít veškerou dokumentaci a následně se vydat za daným novým poskytovatelem. Tomu vše předá a ten začne vyřizovat. Vám jako zájemcům o refinancování půjčky je už jenom předána nová smlouva, kterou podepíšete, a vše je hotovo.

A jak to vypadá v praxi? Jednoduše doložíte všechnu dokumentaci ke stávající půjčce. Banka nebo nebankovní společnost se následně spojí s daným poskytovatelem, a vše vyřídí. A to tak, že za vás peníze předčasně splatí a závazek o stejné výši vytvoří právě u sebe. Na něho bude sepsána nová smlouva, a to s odpovídajícím úrokem, stejně jako s nově zvoleným splátkovým kalendářem. Poté už jenom obdržíte číslo účtu a variabilní symbol, pod kterým budete pravidelně hradit platby v domluveném termínu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Podobné články...