Stavební spoření je hit. Jak vybrat to pravé?

Rate this post

Spořit peníze znamená možnost vydat se cestou, díky které budou dané finanční prostředky zhodnocovány. A to tak, že dané zhodnocení by mělo být garantované. Jednou z možností, která je na našem trhu doporučována nejvíce, je stavební spoření. Jelikož je hit současné doby, podíváme se společně na to, jak to pravé vybrat a jak nešlápnout vedle.

Contents

Stavební spoření vybírejte podle úročení

To první, na co byste se jako zájemci měli zaměřit, je rozhodně úročení. Zatímco ve chvíli, kdy přemýšlíte nad půjčkou, vás primárně zajímá co nejnižší úrok, tak ve chvíli když vybíráte stavební spoření, nebo nejvýhodnější spořicí účet, musíte hledět na to, aby byla úroková sazba co možná nejvyšší. Jedině tak máte jistotu toho, že když vložíte své finanční prostředky, tak budou nejvíce zhodnoceny. Znamená to tedy, že nejvíce vyděláte. Proto je to cesta, kterou doporučujeme.

Stavební spoření je v dnešní době jasnou volbou

Stavební spoření je v dnešní době jasnou volbou

Historický vývoj ukázal spíše to, že zatímco v minulosti hodnota úrokových sazeb byla poměrně vysoká, nyní je nižší. Na druhou stranu v porovnání se spořicími účty či termínovanými vklady je na tom mnohem lépe. I proto je tento produkt tolik doporučován.

Vsaďte na známou instituci. Dominuje ČMSS stavební spoření

Pokud vybíráte, je rozhodně třeba zaměřit se také na to, abyste si daný spořicí produkt sjednali u správné instituce. Když se podíváme na to, jaká dnes jasně dominuje, je to určitě ČMSS stavební spoření. To mnozí mohou znát i pod jiným názvem, kterým je stavební spoření s liškou. Jelikož se jedná o osvědčenou a také pochopitelně velmi známou volbu, nelze zapomínat také na fakt, že zklamáni nebudete. To stejné se dá říci, i když si vyberete některého z podobně známých konkurentů. Je to třeba:

  • Reiffaisenbank stavební spoření
  • Stavební spoření Modrá pyramida
  • Stavební spoření Buřinka

K jaké hlavní mateřské firmě patří? U první jmenované možnosti je to celkem jasné. U druhé je to známá Komerční banka, a pokud jde o tu třetí, je to Česká spořitelna. Je tedy vidět, že pod danými názvy se skrývají známé a stabilní finanční instituce.

Vhodné je najít objektivní stavební spoření srovnání

Jak je vidět, existuje hned několik možností, jakými se lze vydat. A u nich musíme připomenout také to, že jsme zmínili jenom takové, které jsou ty nejznámější. Proto je dobré dobře vybírat. Buď lze procházet jednotlivé webové stránky a zapisovat si konkrétní informace o daném produktu. Nebo je možné jít jednodušší cestou. Ta je spojena s tím, že bude z vaší strany využito stavební spoření srovnání. Máme na mysli možnost, kdy si najdete nezávislý web, který se zaměřuje právě na porovnání daných spořicích produktů. Ideální je to, pokud kromě své nezávislosti bude také objektivní. A bude zobrazovat jenom aktuální informace.

Chtějte primárně stavební spoření bez poplatku

Výše úrokového zhodnocení není rozhodně vše, co sledovat. Jelikož chcete ze svých finančních prostředků udělat vyšší sumu, jen dobré sledovat také to, zda nebudete muset nějaké peníze odevzdávat. S čím se bohužel musíte smířit, to jsou různé srážky z úroku, které dnes patří k něčemu zcela běžnému u řady daných produktů. Co by vás však dále mělo zajímat, to je produkt, kterým je stavební spoření bez poplatku. Právě poplatky mohou být velkým problémem, který celé vaše spořicí úsilí výrazně sníží. Dobrou zprávou je, že se od nich postupem času stále více upouští. A jaké poplatky byly, nebo jsou nejznámější?

  • Poplatek za sjednání stavebního spoření
  • Poplatky za změnu cílové částky
  • Poplatek za vedení

V budoucnu se může hodit úvěr ze stavebního spoření

Zajímavostí stavebního spoření je to, že může celkem zajímavě mást svým názvem. Tím chceme říci, že peníze je možné využít libovolně, nikoliv jenom na stavbu, nebo na rekonstrukci. A to třeba i na to, aby byly jakousi zárukou, pokud budete potřebovat půjčku. Ještě před sjednáním daného spoření je dobré si zjistit, zda bude v budoucnu dostupný úvěr ze stavebního spoření. Zajímat by vás mělo několik základních parametrů. Jasně mezi ně patří hlavně to, kolik můžete získat, na co můžete peníze využít, jaké budou podmínky získání a jaká bude úroková sazba. Jelikož jde o celkem oblíbený produkt, je dobré se o něho zajímat.

Spořte nejenom pro sebe. Hitem je stavební spoření pro děti

Zhodnotit peníze pro sebe není nic divného. Právě to jsou důvody, proč lidé spoří. Věděli jste ale, že produkt, o kterém mluvíme, můžete sjednat i někomu jinému? Skutečně to jde. Máme na mysli stavební spoření pro děti. Jedná se o možnost, kterou pro své děti uzavřou jejich rodiče. Výhodou je, že jim mohou peníze jenom posílat, protože právo na výběr bude mít dítě. A to až bude dospělé. Pro mnoho rodičů se tak jedná o celkem dobrý odpovědný krok, díky kterému mohou svému dítěti zajistit lepší start do života.

Bonus na závěr – státní podpora stavební spoření

Při hledání nemusíte hledět na to, kdo ji nabízí, a kdo ji nenabízí. Proč? Jelikož pojem státní podpora stavební spoření je známý u jakékoliv konkrétní banky. Je zákonem dáno, že právě tato forma hodnocení peněz je se státní podporou spjata. Je ve výši několika tisíců korun a jedinou podmínkou získání je naspoření určitého objemu peněz během roku. Poté je připsána.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Podobné články...