Jak vyhlásit osobní bankrot? Rady pro každého

Rate this post

Dostat se doslova do dluhové pasti nemusí být nic výjimečného. Může se to stát mnoha lide. Stačí jenom neuvážené chování a jednání a problém může být na světě. Náš stát nabízí přece jenom celkem zajímavou cestu, jak z toho ven. Tou je osobní bankrot neboli oddlužení. Jak daný bankrot vyhlásit? Podívejte se s námi na ideální postupy.

Contents

Má osobní bankrot postup, který je třeba dodržet?

Osobní bankrot umí pomoci z dluhové pasti

Osobní bankrot umí pomoci z dluhové pasti

Dá sem říci, že ano. Od uznání dluhu, až po podání žádosti. Primárně je třeba postupovat tak, že je vyplněna konkrétní žádost. Zatímco v minulosti to mohli dělat lidé sami, nebo jim pomáhaly i různé firmy, nyní má osobní bankrot postup zcela jiný. Je totiž třeba využít pouze pověřených osob, které k tomu mají potřebné licence a povolení. Jedná se primárně o advokáty, stejně jako to mohou být třeba i exekutoři. Proto je nejprve třeba oslovit danou osobu, právě s žádostí o to, že na sebe chcete osobní bankrot vyhlásit.

Jaké má osobní bankrot podmínky? Jsou celkem benevolentní

Druhý krok by měl být jasně spojený s tím, že jsou zjištěny informace o tom, jaké má osobní bankrot podmínky. Ty jsou nejenom jasně dané, ale dokonce můžeme říci, že jsou celkem benevolentní. Vlivem toho není zase až takový problém na oddlužení dosáhnout a využít ho. Když se podíváme na hlavní trojici podmínek, potom sem patří tyto:

  • Dluhy nebyly způsobeny úmyslně
  • Jedná se o první osobní bankrot daného klienta
  • Je schopen splácet své závazky po dobu pěti let

Nástroj osobní bankrot kalkulačka pomůže o představě následujícího postupu

Splňujete podmínky? Potom je dobré si vše ještě spočítat. Dnes je možné uhradit své dluhy pomocí odprodeje vašeho majetku, nebo přichází v úvahu ještě možnost číslo dvě. Tou možností je hrazení dluhů z vašeho příjmu. Tato možnost je pochopitelně mnohem více využívaná. Nástroj osobní bankrot kalkulačka je pomocníkem, jak můžete nezávazně a také rychle a objektivně zjistit to, kolik budete ze svého příjmu pravidelně dávat, abyste splnili podmínky

Osobní bankrot je totiž spojený s povinností uhrazení alespoň určitého procenta vašich dluhů. To je nezbytné. Poté mohou být dluhy odpuštěny a je možné začít s čistým štítem. Do budoucna se ještě uvažuje o možnosti, kterou je dluhová amnestie, ale ta zatím platná není. Proto je dobré využít kalkulačku, která vám řekne, zda alespoň dané minium zvládnete. Osobní bankrot kalkulačka 2017 je tím pravým nástrojem.

Vyplňte svou žádost. Podmínky, jak vyhlásit osobní bankrot, máte splněny

Jak jsme zmínili výše, je třeba jasná asistence odborníka, která má potřebnou licenci. Jeho výhodou je to, že vám nejenom potvrdí, že splníte podmínky, jak vyhlásit osobní bankrot, ale také vám s vyplněním žádosti pochopitelně pomůže. Ideální je použít dostupný tiskopis, který je zárukou, že na nic nezapomenete. A jaké jsou hlavní položky v samotné žádosti?

  • Identifikace vás, jako samotného dlužníka
  • Kompletní soupis dluhů a identifikace věřitelů
  • Soupis majetku a návrh splátkového kalendáře

V žádosti se doporučuje nejenom psát úplnou pravdu a nic nezamlčet, ale doporučuje se pochopitelně také to, že je nutné psát opravdu obsáhle. Čím více vše popíšete, tím je větší šance, že bude žádost schválena.

Podmínky vyhlášení osobního bankrotu určují, kam žádost podat

Jaké je to místo, které mají uvedeny podmínky vyhlášení osobního bankrotu? Jedná se o soud, který je místně příslušný vašemu bydlišti. Sem je možné vaši žádost o oddlužení podat nejenom osobní formou přímo na podatelnu, ale je možné ji sem také poslat. V takovém případě doporučujeme doporučený dopis, nejlépe s dodejkou. Budete tak mít v ruce jasný důkaz o tom, že vaše žádost došla, kam měla. Nyní už je jenom na soudu, aby rozhodl.

I když máte pochybnosti o rychlosti našeho soudnictví, v tomto směru je můžete vypustit z hlavy. A to z toho důvodu, že zatímco u jiných a klasických kauz to soudu skutečně trvá, osobní bankrot a žádosti o něj jsou vyřizovány přednostně. V praxi to tedy znamená pozitivum spojené s tím, že v těch nejrychlejších případech bude vše vyřízeno i do několika dní. Je to dáno i tím, že mnozí dlužníci opravdu začnou jednat takzvaně „za 5 minut 12“ a proto se jim soudy snaží vyhovět. A to z důvodu, aby nedošlo ještě k větším dluhovým problémům.

Schválení soudem

V poslední fázi vám již nezbývá nic jiného, než pouze čekat na to, až soud rozhodně. Pokud máte vše v pořádku a jste schopni závazky hradit, dá se říci, že je osobní bankrot schválený. V některých případech můžete být vyzváni také k tomu, abyste doplnili do žádosti potřebné informace. Jelikož v dnešní době pomáhají experti, nestává se to tak často.

Proto budeme předpokládat, že je osobní bankrot schválený, což jde ruku v ruce s tím, že už musíte veškeré své závazky hradit tak, jak jste se zavázali. Tedy na příslušný účet soudu, který bude dané peníze dále sám rozdělovat věřitelům. Schválení oddlužení je spojeno s jedním jasným pozitivem, kterým je to, že na vás po celou dobu nikdo nesmí. Již se nemusíte obávat věřitelů, stejně jako na vás nemohou ani exekutoři. Tedy pokud budete splácet, jak máte. V opačném případě může být vše kdykoliv v budoucnu zrušeno, což pro vás jasně znamená, že jste zase na začátku. A to bez opětovné šance osobní bankrot získat.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Podobné články...