Jak využít Zonky k výhodné půjčce i zhodnocení peněz?

Rate this post

Trh půjček aktuálně nenabízí jenom bankovní půjčky, nebo nebankovní půjčky. Do popředí se dostává ještě jedna zajímavá možnost, která nese název Zonky. O co se jedná? Jde o koncept P2P půjček, které se poodobně jako krátkodobé půjčky v dnešní době dostávají do popředí stále více. A to jak proto, že mohou nabízet nejenom výhodné úrokové sazby, ale také z toho důvodu, že lze tímto způsobem zajímavě zhodnotit své peníze. Podívejte se, jak daného poskytovatele P2P půjček využít v obou případech.

Na co lákají Zonky půjčky?

Nejprve se podívejme na segment úvěrů, které je přece jenom tím, který je mnohem lákavější, než případné investice. Od doby, co se Zonky půjčky na trhu objevily, lákají stále více lidí. Na co konkrétně? Věcí je hned několik. Když se budeme stále držet možnosti vzít si v tomto segmentu půjčku, tak je pozitivem hlavně:

  • Nízká úroková sazba
  • Vyřízení z pohodlí domova
  • Využití peněz na cokoliv

Jedná se tedy o neúčelové spotřebitelské půjčky, které potěší tím, že není nutné dokládat účel – i když ho lze uvést v samotném příběhu. Samotné vyřízení zaujme jednoduchostí, jelikož vše lze zvládnout na dálku. Největším lákadlem však je úroková sazba. Ta začíná na hodnotě 3,99 procenta, díky čemuž se tento úvěr stává nejvýhodnějším na trhu.

Zonky podvod rozhodně není

Zonky umí nabídnout i zajímavé zhodnocení

Zonky umí nabídnout i zajímavé zhodnocení

Jelikož je koncept P2P půjček něco zcela nového, je celkem logické, že mnoho lidí má obavy z toho, zda není Zonky podvod. Můžete si být jisti, že není. Jak proto, že za konceptem stojí velikán Home Credit, tak i proto, že daný koncept funguje v zahraničí velmi úspěšně. Jde o to, že žadatelé o půjčku vytaví svůj příběh a jednotliví lidí, takzvaní investoři, se mohou na danou žádost skládat. Pokud je požadovaná suma vybrána, dostanou lidé tuto půjčku. Ke kontaktu investorů a žadatelů pochopitelně nedochází, jelikož veškerou administrativu si bere na starost právě společnost Zonky.

 Jaké má Zonky půjčka podmínky?

Dostat se k této výhodné půjčce znamená také nutnost splnit podmínky, které má. I když se jedná o segment, který lze označit jako nebankovní, neznamená to, že by dané možnosti byly tak benevolentní, jako u konkurence. Zonky podmínky jsou velmi podobné, jako je tomu například u banky. A to jak z důvodu, aby bylo možné udržet nízké úrokové sazby, tak pochopitelně také z toho důvodu, aby bylo možné chránit investory a jejich investice. Je pochopitelné, že bychom měli být konkrétní a tak hlavní trojice podmínek je tato:

  • Zajištěný trvalý příjem, v co největší výši
  • Žádná exekuce a také žádná insolvence
  • Žádné negativní zápisy v registrech

Jaká je Zonky zkušenost žadatelů o půjčku?

Vesměs pozitivní, což znamená, že je cesta k výhodnému a zajímavému úvěru může vést i touto cestou. Dodat tak stačí jenom hlavní parametry úvěru, které Zonky zkušenost jenom potvrzuje. Onou nejnižší sumou je částka 20 000 Kč, přičemž tou nejvyšší je suma 500 000 korun českých. Pokud jde o splatnost, volí si žadatelé nikoliv délku splácení, ale výše splátky. Ta nejnižší je ve výši 1 369 Kč a tou nejvyšší je splátka 16 881 korun.

Zonky zkušenosti jsou pozitivní i v souvislosti s investicí

Tento koncept nemusí využívat jenom ti, kteří chtějí půjčit. Jak dokládají Zonky zkušenosti, jedná se o dobrou platformu pro toho, kdo chce své peníze investovat. Výše zhodnocení je závislá na tom, do jakých půjček je investováno. Ty nejméně rizikové jsou celkem bezpečné, s malým zhodnocením. Jasným protipólem jsou potom rizikové ratingy, které však nabídnou zhodnocení, které se pomalu blíží dvaceti procentům ročně. Je na každém investorovi, jakou cestou se vydá, jak rizikové si sestaví portfolio a jaké půjčky v něm budou dominovat, a jaké půjčky v něm v podstatě ani nebudou. Nikdo není omezován.

Jak funguje Zonky z hlediska investování?

Nejde o nic složitého. Nejprve je třeba registrace jako investora. To se neobejde bez osobních dokladů a potvrzení smlouvy. Potom stačí jenom dobít první peníze na investice. Rázem se daným investorům otevírá primární, ale i sekundární trh. Zde najdou takzvané příběhy – tedy půjčky, do kterých je možné investovat. Někteří jdou za úrokem, jiní za parametry půjčky, další zase za příběhem. Do vybrané půjčky se investuje zadáním sumy a stisknutím konkrétního tlačítka. Stručný popis, jak funguje Zonky z tohoto pohledu, je za námi. Připomenout už stačí jenom to, že v rámci uživatelského účtu je možné vidět všechny realizované investice a další zprávy.

Kromě webu Zonky cz existují i různé aplikace

Pokud jde o investování, tak může být použitý klasický web, tedy Zonky cz. Pro mnohé se ale nejedná o ideální volbu, a tak používají různé mobilní aplikace. Ty vyvíjejí třetí strany a kromě přístupu na tržiště mohou nabídnout i různé přehledy, nebo funkci automatického investování. Jejím hlavním pozitivem je to, že vše probíhá bez nutnosti kontroly, zcela samo. Také je dobré připomenout, že i samotná platforma Zonky se snaží jít s dobou a chce současným investorům nabídnout i lepší možnost, než je klasický web. Bylo již potvrzeno, že se bude chystat oficiální aplikace. Jelikož ale mluvíme o zprávě, která je celkem čerstvá, musíme říci také to, že ještě není jasné, za jak dlouho bude vytvořena a kdy dojde k oficiálnímu spuštění.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Podobné články...