Airbnb je oblíbenou formou, jak zhodnotit investice do nemovitosti. Proč?

Rate this post

Pokud jde o investice do nemovitosti, zná většina lidí jenom dvě klasické formy. První je taková, že nemovitost dlouhodobě pronajmou někomu jinému, kdo v ní bude po několik měsíců, ideálně však po několik let bydlet. Dostávají podobně jakoi vdovský důchod pravidelný měsíční příjem. Potom je tu možnost ještě druhá, která je spojena s tím, že se nemovitost nechá zhodnocovat časem a poté se za vyšší cenu prodá. To jsou dvě velmi známá cesty. Potom tu je ale ještě cesta jedna, kterou přináší Airbnb. Dnes velmi zajímavá forma nejenom toho, jak se lidé mohou ubytovat, ale hlavně forma toho, jak investoři do nemovitosti mohou vydělat peníze.

Contents

Co je to Airbnb?

Na samotný úvod je rozhodně vhodné podívat se na to, co je to Airbnb. Jedná se sice o zahraniční, ale celosvětově vyhledávanou platformu, která je založena na takzvaném sdílení ekonomiky. Tedy na tom, že dokáže spojit ty, kteří mají nemovitost a nemají v nich nájemníka, a také ty, kteří hledají možnost krátkodobého ubytování. To je onen prvotní a hlavní cíl celé platformy, která chtěla spojit obě skupiny lidí a cestovatelům nabídnout ubytování, které by bylo výhodnější než v hotelech a penzionech. Zájemci tak byli:

  • Osoby na služebních cestách
  • Cestovatelé
  • Lidé jezdící na dovolenou

Nutno dodat také to, že nyní je Airbnb využíváno také jako celkem zajímavý nástroj, se kterým jsou spojené investice do nemovitostí. Cesta, jak vydělat peníze. Lidé, kteří mají nemovitost, tak nemusí hledat jenom dlouhodobé nájemníky, ale mohou svůj byt nebo dům poskytnout i těm krátkodobým.

Podívejte se například na Airbnb ubytování Praha

Airbnb je stále žádanější službou

Airbnb je stále žádanější službou

Je ideální podívat se na známost dané platformy na konkrétním příkladě. Jako ideál přijde vhod například nabídka Airbnb Praha. Ta jasně ukazuje to, že už zde nejsou jenom byty, které stávající majitel nevyužívá. Nabídka jasně ukazuje to, že se Airbnb stalo možností, jak zhodnotit peníze do nemovitostí. A to proto, že se v nabídce ukazuje i mnoho volných bytů ve zcela nových developerských projektech. Je tedy patrné, že je jejich stávající majitelé nepořídili jenom proto, že zde budou bydlet, ale hlavně proto, aby je mohli pronajímat.

Aibnb recenze pomohou vybrat dobrého nájemníka

Je jasné, že pokud se vybírá nájemník spíše na delší dobu, tak není problém ho dobře prověřit, jelikož než se například podepíše smlouva, trvá to i pár týdnů. Pokud jde o Airbnb, zde se mohou krátkodobé pronájmy realizovat třeba i na poslední chvíli. A z toho plyne, že je třeba si prověřovat budoucí nájemníky jinak. Zde pomohou Airbnb recenze. Jedná se o jednoduché hodnocení, kde mají jednotliví majitelé nemovitosti možnost hodnotit své nájemníky. Následně ostatní vidí, jaké je jejich hodnocení a mohou ho v případě potřeby odmítnout.

Pozor také na fakt, že Airbnb recenze jsou spojené také s tím, že je zde možné hodnocení i opačné. Tedy tak, že nájemníci hodnotí majitele nemovitosti. I proto je v jejich zájmu mít nemovitost, i související služby kvalitní a co nejlepší. Někdy lze vše delegovat, na firmy, proi které je to zajímavá frančíza. Jedině tak budou mít dobré hodnocení a také jistotu, že budou mít dostatek nájemníků.

Ubytování Airbnb je jednoduché

Pokud vás zajímá to, jaké jsou možnosti ubytování Airbnb, je třeba říci, že je to celkem jednoduché. Pokud jde o postup, tak lze vše jednoduše shrnout do tří hlavních fází. O jaké fáze se jedná?

  • Registrace na Airbnb
  • Nahrání fotek bytu
  • Domluva se zájemcem o bydlení

Následně už samozřejmě stačí předat klíče a následně si je zase od nájemníků vyzvednou. Jednoduché, a většinou i s ohledem na hodnocení velmi bezpečné. To vše ukazuje, proč je právě portál Airbnb natolik vyhledávanou platformou.

Při popisu, co je Airbnb, nezapomínejme na daně

Pozor také na jeden důležitý fakt, který souvisí s tím, že při popisu toho, co je Airbnb, nelze zapomínat také na daně. To, že je někteří neplatí, neznamená, že se platit nemusí. Jde o jakýkoliv jiný příjem, a tak je nutné se zdaněním počítat. Konkrétně se jedná o příjmy z pronájmu, u kterých je aktuálně platná patnácti procentní sazba. To je důležité hlavně z toho důvodu, že když už se někdo rozhodně Airbnb v souvislosti s investicí do nemovitostí využívat, neměl by na tento důležitý fakt rozhodně zapomenout.

Pokud jde o daně, je také třeba připomenout, že v případě jejího neplacení může být i zpětně vymáhána. To proto, že od Airbnb si finanční úřad může celkem jednoduše vyžádat potřebné podklady a na jejich základě všechno doúčtovat. A to nejenom pokud jde o daň jako takovou, ale i s ohledem na penále, které vznikne.

Pozor na některé lokality a vyhlášky

Na závěr je třeba připomenout, že při investici do nemovitosti a využití Airbnb mohou nastat i konkrétní problémy. O jaké se jedná? Jde třeba o to, jak se k dané situaci staví konkrétní město. I když se v první řadě jedná o platformu využívající sdílené ekonomiky, ne každý danou možnost takto konkrétně vnímá. U některých měst je jasně patrná snaha omezit dané možnosti, a to jak proto, že zde nedochází k platbám za ubytování, které musí platit hotely, tak i proto, že v některých lokalitách dochází k nadměrnému hluku. A tak může v mnoha oblastech dojít k tomu, že bude takový druh pronájmu regulován. To je dobré zjistit si předem a následně investovat do těch nemovitostí, kde nebude jakýkoliv problém.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Podobné články...