Co je to americká hypotéka? A jaké má výhody a nevýhody?

Rate this post

Pojem hypotéka je v současném úvěrovém světě celkem známý. A to hlavně z toho důvodu, že je spojován s možností získat peníze na financování bydlení. Klasická bankovní hypotéka však není jediným na trhu dostupným produktem. Do popředí se dostává také americká hypotéka. Poměrně zajímavý produkt, který má s tou klasickou řadu věcí společných, ale i řadu věcí rozdílných. Podívejte se společně s námi jak na charakteristiku, tak hlavně na výhody a nevýhody.

Contents

Čím je americká hypotéka primárně charakteristická?

Začněme porovnáním, jelikož to je nejlepší možnou cestou, jak přesně poznat, v čem je americká hypotéka specifická. Pokud jde o tu klasikou, bankovní hypotéku, tak o té můžeme říci, že je účelová. Je tedy jasně určeno, k čemu primárně slouží. Nejčastěji se jedná o:

  • Stavbu nemovitosti
  • Koupi nemovitosti
  • Rekonstrukci nemovitosti
Americká hypotéka slouží k financování čehokoliv

Americká hypotéka slouží k financování čehokoliv

A jak je na tom z hlediska využití právě americká hypotéka? Podstatně lépe, jelikož tu můžeme označit jako úvěrový produkt, který je neúčelový. A co to znamená? Že ji můžete použít na cokoliv jenom budete chtít. Mez omezování a také bez dokládání. To je její hlavní plus a také důvod, proč ji mnoho lidí využívá.

Americká hypotéka bez registru ukazuje na mnohdy lepší dostupnost

Kdy může americkou hypotéku poskytovat? Dříve byla spojena hlavně s nebankovními společnostmi. A to se pozitivně podepisovalo i na její celkové dobré dostupnosti. Příkladem je třeba americká hypotéka bez registru. Ta je v nebankovním segmentu dostupná třeba i nyní. Pro mnohé, hlavně ty problémové klienty mohou být takové podmínky získání a vysoká šance na schválení rozhodně plusem.

Není to ale jenom nebankovní segment. Americká hypotéka je v dnešní době nabízena také v bankovním segmentu. Tedy u bank. A to jako osvědčený doplněk ke klasickým hypotékám. I v rámci bankovního trhu se totiž najdou žadatelé, kteří mají zájem o vyšší sumu peněz, ale chtějí mít možnost využít ji na cokoliv. Nikoliv v souvislosti s jasně daným určením.

Nebankovní americká hypotéka má i nevýhody

Chvíli ještě zůstaneme v nebankovním segmentu, jelikož ten nemusí přinášet nutně jenom výhody – v souvislosti s tím, že je zde jistota vysoké schvalovatelnosti. Opomíjet rozhodně nelze ani to, že tento segment může mít i nevýhody. Jaké? Je to výše nabízených částek. Nebankovní americká hypotéka, stejně jako ta bankovní, pochopitelně vyžaduje ručení nemovitostí. To není nic neobvyklého. V nebankovním segmentu však nemusí být poskytnutá suma nijak výrazně velká – s ohledem na to, jakou hodnotu má nemovitost. Celkem běžnou praxí je to, že poskytovaná suma může činit třeba jenom 50 – 75 procent odhadní ceny nemovitosti. U problémových klientů, kdy je poptávána půjčka pro lidi v insolvenci, třeba i méně. S tím je dobré počítat, pokud se rozhodnete právě tento segment..

Americká hypotéka kalkulačka ukáže, jak může vypadat

Pokud chcete vědět, jak taková americká hypotéka může vypadat, tak je dobré říci, že nejlepší obrázek si o ní uděláte, když využijete srovnávače, které vám ukážou jednotlivé možnosti, které jsou na trhu dostupné. Americká hypotéka kalkulačka tak pomůže s jejím výpočtem. V praxi je to takzvanádlouhodobá půjčka. Tedy takový, u kterého není výjimkou, že ho budete splácet třeba i několik desítek let – podobně jako hypotéku klasickou.

Americká hypotéka srovnání ukáže, jak jsou na tom úrokové sazby

Právě výše úrokových sazeb je považována za jedno ze zajímavých pozitiv. Pokud se totiž podíváme na jejich výši, tak musíme říci, že když je využito americká hypotéka srovnání, tak můžete zjistit, že některé sazby jsou skutečně v nižších jednotkách procent. A to je velké plus. Jedná se tak o jednu z nejvýhodnějších půjček na trhu. Pokud bychom měli úrok porovnat třeba se spotřebitelskou půjčkou, tak je stoprocentně nižší. Pokud ho ale porovnáme s klasickou hypotékou, není nic neobvyklého, že je o kousek vyšší. Ne však výrazně.

Co je americká hypotéka? Úvěr, kde musíte mít nemovitost

Ať jsou pozitiva této půjčky sebelepší, nesmíme zapomínat také na jedno negativum, které se k ní rozhodně váže. A to konkrétně takové, že při vysvětlování pojmu, co je americká hypotéka, nesmíme zapomínat na to, že ji nedostanete, pokud nemáte čím ručit. Konkrétně je k ručení používán nemovitý majetek. O co konkrétně se jedná?

  • Byt nebo dům
  • Různé druhy pozemků
  • Rekreační, skladovací, výrobní i jiný objekt

Pokud nemovitostí ručíte, je třeba také počítat s tím, že výše půjčky se odvíjí i od hodnoty dané nemovitosti. Čím je vyšší, tím více lze následně získat. Toto konkrétně už jsme uvedli výše, kdy upozorňujeme na to, že dosáhnout výší úvěru na plnou odhadní cenu nelze.

I refinancování americké hypotéky je možné

Jelikož má tento úvěr blízko právě hypotéce klasické, tedy bankovní, musíme říci, že zde existuje i možnost refinancování. Tedy možnost spojená s tím, že si ji převedete jinam. A to za účelem získání nižší úrokové sazby. Hojně je za tímto účelem poptávána třeba americká hypotéka GE Money kalkulačka. Stejně tak bývá často vyhledávána i americká hypotéka od Komerční banky. Obojí jasně ukazuje, že banky si dlouhodobě drží svou pověst nejvýhodnějších možností.

Ve výsledku je ale na vás, u koho refinancování americké hypotéky konkrétně zvolíte. Důležité je, aby došlo ke všem hlavním pozitivům, která má přinést. Je to jak snížení úrokové sazby, tak by to měla být i snížená výše měsíční splátky, stejně jako se hodí i zkrácení celkové doby splatnosti.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Podobné články...