Jak být pro banku dobrý klient? Aktivně využívejte bankovní účet

Rate this post

Co znamená, pokud jste pro banku dobrý klient? Hlavně to, že vám může nabídnout třeba služby navíc, stejně jako to, že máte jistotu předschváleného úvěru, nebo možnost jeho opravdu jednoduchého získání. Jak se dobrým klientem stát? Obvykle stačí jediná věc. Aktivně využívat bankovní účet bez poplatků, a také nemít problémy. Podívejme se konkrétně na to, co může právě u vaší banky hrát hlavní role.

Na bankovní účet by vám měla chodit výplata

Banky jsou těmi poskytovateli půjček, kde je nutné myslet na to, že budete v případě žádosti o půjčku trochu důkladněji prověřeni. V praxi tento pojem znamená to, že bude potřeba doložit příjem. Klasicky to lze různými možnostmi, jako je:

  • Potvrzení od zaměstnavatele
  • Výplatní páska
  • Výpis z konta, kam chodí

Když ale máte bankovní účet a na něho vám chodí i výplata, tak se bez daného dokládání obejdete. Pro banku jste dobrý klient, u kterého je vidět, kolik mu měsíčně chodí peněz a také je vidět, kolik utratí. Lze se tedy obejít i bez potvrzení od zaměstnavatele, který nemusí ani vědět, že si o peníze žádáte.

Dobré je, když má váš bankovní účet bez poplatků i dostatečné obraty

Nejde nutně jenom o váš příjem jako takový, jelikož velmi důležité jsou i obraty na vašem bankovním účtu. Co si pod nimi představit? Jednoduše to je trojice věcí:

  • Suma, která je připisována
  • Suma, kterou vybíráte a utrácíte
  • Suma, která zůstává

Co je ideální stav? Když má váš bankovní účet bez poplatků velké příjmy, a zároveň z něho zase až tolik neutrácíte, což se pozitivně projeví na tom, že je na vašem bankovním účtu dostatečný zůstatek. I tímto lze získat statut dobrého klienta, který může mít lepší služby, nebo také předschválený úvěr. Výše zůstatku je u mnohých bank rozhodující i v tom směru, že je možné získat statut VIP klienta.

Jsou i problémy? Ano. Třeba exekuce na bankovní účet

Využívat bankovní účet lze i tak, že budete platit kartou

Využívat bankovní účet lze i tak, že budete platit kartou

A co může být naopak problém a co značí, že se dobrým klientem banky nemusíte stát, a dlouho jím nebudete? Finanční komplikace. Může se jednat třeba o problém, kterým je exekuce na bankovní účet. Pokud se objevila, znamená to banku jasný signál v tom, že máte finanční problémy. A to obvykle znamená, že v případě žádosti p úvěr je právě k tomuto přihlédnuto, a tak nemusí být poskytnutý. Dobré je zde vědět i to, že se exekuce zapíší do interní databáze banky. A ta zatímco z registrů zmizí záznamy, tak ve vaší bance mohou i nadále zůstávat.

Rozhodli jste se založit bankovní účet online? Pozor, km jdou vaše peníze

Rizikem mohou být také různé pochybné transakce. I k tomu banka přihlíží, pokud se rozhodně vás jako klienta hodnotit. Ani toto není rozhodě nic výjimečného. Naopak j to věc, kterou můžeme označit za velmi častou. Co jí zajímá? Třeba to, kolik peněz se posílá sázkovým kancelářím, nebo různým kasinům. Když se rozhodnete založit bankovní účet online, dejte pozor na tyto platby, jelikož i to vás může připravit o statut dobrého klienta. Hlavně, pokud se jedná o platby pravidelné, které značí určitou závislost a to, že se vám nedaří.

Dobře splácené úvěry, jako je kontokorent, mohou být plusem

Když máte bankovní účet, je možné si k němu sjednat i různé doplňkové produkty. O jaké se jedná? Velmi častý je kontokorent, který slouží jako finanční rezerva. V těch nejnižších limitech ho banky dávají téměř automaticky. A pokud jste ho někdy využili, a potom ho zase bez problémů dorovnali, j to pro vás plus. Bance jste totiž ukázali, že i když čerpáte do mínusu, tak takovým způsobem, že zvládnete daný závazek také bez problémů vrátit. A není nic výjimečného, že když porovnáme dva klienty žádající o půjčku, tak je na tom lépe ten, který už nějaký úvěr splatil, než ten, který nikdy žádný neměl. U něho se totiž neví tak dobře, jak to zvládne a zda bude v tomto směru odpovědný.

Využívejte platební karty

Ty jsou dnes běžnou součástí účtu. A je dobré je aktivně používat. To proto, že banka může vidět, na co byla debetní karta v souvislosti s transakcemi použitá. Jaké je to pro vás plus? Vidí, že pokud jde o utrácení peněz, tak dominují běžné věci, jako jsou nákupy potravin, platby za telefon, nebo i nějaké ty platby za oblečení a zábavu. Podle toho banka usoudí, že žijete normální život a jste tedy dobrý klient. I toto může být lepší stav, než to, když si každý měsíc vyberete většinu prostředků a ty utrácíte hotově. Banka neví, za co to je a to pro ni může být rizikem, pokud by vám měla peníze půjčit.

Bankovní účet je vhodné aktivně využívat

Toto lehce souvisí s výše uvedeným. Tedy s tím, že používáte platební kartu. Mezi aktivní využívání účtu se však počítá i to, že na něm máte aktivní třeba trvalé příkazy. Platí se z něho elektřina, platí se z něho třeba i voda nebo plyn, nebo poplatky za internet, televizi a další věci. I podle toho banka posoudí, že jste dobrý klient. Tedy že máte bydlení, a že platíte věci, bez kterých se neobejdete. Jedná se na první pohled o drobnost, ale na ten druhý o něco, co může rozhodovat.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Podobné články...