Lákají vás slevy? Pozor na časté finty, které se mohou objevit

Rate this post

Nakupování ve slevě je pro mnoho Čechů doslova národním sportem. Jste na tom stejně? Pokud aktivně hledáte slevy, za které klidně padně i finanční rezerva, je dobré se nenechat nalákat jenom tím, kolik procent je u nich uvedeno, nebo tím, jaká je finální cena. Některé slevy se totiž mohou tvářit zajímavě, ale ve skutečnosti už tak zajímavé nejsou. Mnozí obchodníci totiž zkouší různé finty, jejichž cílem je napálit zákazníka a vydělat. Na co je dobré dát si dobrý pozor?

Contents

Hledáte kupi.cz slevy? Zjistěte, kolik stál daný produkt dříve

Některé slevy nemusí být tak velké, jak se zdají

Některé slevy nemusí být tak velké, jak se zdají

Kde lidé hledají slevy nejčastěji? Je to rozhodně v obchodních řetězcích. I proto mají lidé pravidelně plné schránky letáků. Ti modernější hledají na kupi.cz slevy konkrétního zboží. Ať už se vydáte jakoukoliv cestou, je dobré se dívat hlavně na to, kolik stál daný výrobek dříve. I když může být na letáku uvedena vysoká původní cena, neznamená to, že se výrobek za tuto cenu prodával třeba před týdnem. Tím chceme říci, že původní letáková cena může být jenom ta doporučovaná, za kterou se produkt obvykle neprodává. Reálně se prodává za ceny jiné. Co to znamená? Že při nákupu sice ušetříte, jelikož cena bude nižší než v minulém týdnu, ale zároveň je třeba počítat s tím, že výše procentuelní slevy rozhodně není taková, jak výrobce udává. Není tedy důvod za zboží utratit třeba celý kontokorent. Reálně, v porovnání s běžnou cenou je menší.

Využívané jsou i skrz.cz – slevy skrz. Na co si dát pozor na tomto webu?

Musíme říci, že skrz.cz – slevy skrz jsou webem, který je označovaný jako agregátor slev. To znamená, že jenom sdružuje slevové nabídky a sám tedy nic neprodává. To dělají až jednotlivé slevové servery, které nabízejí různé služby za výrazně snížené ceny. O co je nyní největší zájem? Jsou to zcela určitě:

  • Pobyty
  • Gastronomické zážitky
  • Kosmetické a relaxační procedury

Nutno však říci, že ani zde nemusí být slevy takové, jak vypadají. I zde se objevuje celkem známá finta, která je založena na tom, že je původní cena uměle navýšena. Na konkrétním webu tak můžete vidět ceny reálné a přesvědčit se o tom, jak je to ve skutečnosti. Dále je nutné říci i to, že klasická cena je navyšována službami, které nechcete. U kadeřnice třeba masáž hlavy za astronomickou sumu. U pobytu lahev vína počítaná v ceně několika stovek korun. Tím se původní cena legálně navýší, sleva je velká, ale ve výsledku je onen hlavní produkt jenom lehce levnější, než když přijdete jako běžný zákazník z ulice.

Najdi slevu, která je 1 + 1 zdarma

Mnozí na tuto formu slevy lákají stále více. Najdi slevu, která je založena na tomto konceptu a bude s ní často spojeno, že druhé zboží máte zdarma, nebo že reálně ušetříte 50 procent. Fakt je ale ten, že realita je jiná. U těchto druhů slev platí to, že zdarma máte vždy ten levnější kus zboží. Koupit si dvě věci o stejné hodnotě je téměř nemožné. A tak reálně zaplatíte ten dražší a odnášíte si zdarma levnější. Vlivem toho nikde nemůže být sleva padesátiprocentní, jelikož podle jednoduché matematiky bude daná sleva nižší. Dále platí, že zdarma nemáte stejný kus, ale něco jiného, o menší hodnotě. To je dobré vzít v potaz a nenechat se nalákat.

Slevy dnes nemusí být spojeny s veškerým sortimentem

Jistě jste se setkali s tím, že některý z obchodníků lákal na zajímavé slevy a výprodeje. Nutno ale říci, že slevy dnes nemusí být nutně spojeny s veškerým sortimentem. Pokud se podíváme na to, jak lze podle vlastních podmínek nabídnout slevu zcela legálně, tak musíme říci, že se může jednat třeba jenom o jeden kus zboží. Toho obchodníci často využívají. A to znamená, že jejich slevy nejsou platné:

  • Na aktuální kolekce
  • Na určité typy zboží
  • Na již zlevněné zboží

K čemu to vede? Jasně k situaci, že přijdete do obchodu a dané slevy můžete reálně získat jenom u pár kusů. Obvykle jenom u těch, které nikdo nechce, jelikož se jedná o nestandardní velikosti, nebo nepovedené střihy a designy. To už je lepší, když je využita kreditní karta, která může nabídnout univerzální slevu z každého nákupu, bez ohledu na zboží.

Slevy jsou k dispozici jenom na omezené množství konkrétního zboží

I toto je situace, která je stále častější. Mnozí z vás jistě znají tolik oblíbený Black Friday. Na čem je založený? Na tom, že slevy mohou být ve výši i přes 90 procent. Lidé si kvůli tomu často sjednávají i půjčky online, aby mohli levně nakoupit. Když se dostanou do obchodu, nebo na stránky eshopu, jsou rozčarováni. Proč? Jelikož za danou cenu může být k dispozici třeba jenom jeden jediný kus daného zboží. Ten získá osoba, která je nejrychlejší. Ti ostatní mají smůlu. V reklamních kampaních se však dobře hraje na to, že luxusní televize bude mít takovou slevu.

Pozor si dejte i na slevové kupony

Mnohé slevy je možné získat i tak, že se k vám dostanou slevové kupony. Dá se tedy říci, že vás nezajímá, jaké slevy nabídne obchodník, jelikož vy budete nakupovat za ceny standardní a dále budete mít možnosti s cenu nákupu ponížit o hodnotu kuponu. Ani zde ale není vše tak, jak by se očekávalo. Mohou se vyskytnout problémy spojené s tím, že kupon neplatí na zlevněné zboží. Také pozor na problémy s tím, že hodnota kuponu je platná jenom od určitého objemu nákupu. Ve výsledku musíte nakoupit hodně, abyste nějakou tu slevu dostali. A korunovací všeho může být i situace, že kupon neplatí na určité kategorie zboží, které určí daný konkrétní obchod.

Podobné články...