Plánujete si sjednat kontokorent? Doporučujeme účet u těchto bank

Rate this post

Kdo má bankovní účet, ten má většinou jasno i v tom, co je to kontokorent. Jedná se o povolené přečerpání bankovního účtu. Tedy možnost jít do mínusu. Tato varianta se hodí jako celkem dobrá finanční rezerva, která se může hodit, pokud dojde k nenadálé situaci. Pokud je kontokorent sjednaný, tak není problém klesnout na účtu i takzvaně na nulový zůstatek. A je jedno, zda:

  • Vyberete peníze na pobočce nebo v bankomatu
  • Zaplatíte kartou v obchodě
  • Zaplatíte online

Na kontokorent samozřejmě není přímý nárok, jelikož je to úvěrový produkt, u kterého je nutné splnit určité podmínky. Pokud je splníte, může vám být poskytnutý. Ne všude je ale stejně výhodný. Podívejte se s námi, kde se vyplatí mít bankovní spořící účet.

Contents

Fio banka nabídne nejvýhodnější kontokorent na trhu

Tato banka je inovativní v mnoha různých směrech. Mimo jiné také z toho důvodu, že nabídne bankovní účet bez poplatků. Nabízí ale i kontokorent, o kterém můžeme říci, že patří mezi nejvýhodnější možnost na našem trhu. Je to dáno i tím, že banka nenabízí spotřebitelské půjčky a tak touto možností tuto absenci kompenzuje. Proto je když se rozhodnete oslovit tuto banku, máte možnost získat celkem zajímavou sazbu ve výši 8,3 %.

Výhodný kontokorent je hlavně u menších bank

Výhodný kontokorent je hlavně u menších bank

Není ale jediná, jelikož Fio banka nabízí kontokorent v několika různých podobách. Podle toho, zda ho chcete jako alternativu půjčky, nebo skutečně jenom finanční rezervu. Lišit se tak mohou jak úrokové sazby, tak i poplatky za jeho přistavení a jeho obnovu. Lákadlem je i výše celkové částky, která je na trhu také tou nejvyšší. Kolik peněz může být bonitním žadatelům s ručitelem schváleno? Jsou to až tři miliony korun českých.

Dobrou volnou je také kontokorent Komerční banka

Nemusí to být nutně jenom menší banky, které mají co nabídnout. Jak se můžete smi přesvědčit, celkem dobře vycházejí také banky větší. Jasným příkladem toho, že máme pravdu, je určitě kontokorent Komerční banka. Pokud se rozhodnete mít v této bance účet a požádáte o možnost jít i do mínusu, nebudete zklamáni. Tedy pokud zvolíte produkt, který nese označení Povolený debet Start. U něho máte možnost získat až 60 000 korun českých. Úrokové sazby sice mohou být proměnlivé, ale tou nejnižší je hodnota 12 procent, což je s ohledem na tento typ úvěru také dobrá hodnota.

Další výhodný kontokorent nabídne i mBank

I tuto banku můžeme zařadit do segmentu těch, které jsou spíše menší, inovativní a zajímavé. Lákají řadu klientů, a to i na úvěrové produkty. A jak vypadá kontokorent v tomto případě? Podívejme se na to nejdůležitější, což pochopitelně není nic jiného, než výše úrokové sazby. Ten má produkt, který je označovaný jako mRezerva, na startovní výši 12,90 procenta. I to je hodnota, která určitě stojí za zvážení. Když se máme podívat na konkrétní charakteristiku, zaujme tato trojice věcí:

  • Možné je získat až 300 000 korun
  • Poplatek za vedení je nulový
  • Poplatek za zřízení je nulový

Zajímat by vás měl i Moneta kontokorent. I ten patří mezi výhodné

Jdeme na banku, u které jistě zaujme možnost otevřít si bankovní účet online, bez jakýchkoliv tištěných smluv a jiných formalit. Stačí k tomu jenom chytrý mobilní telefon a příslušná aplikace. A kdo daný účet bude mít, může si požádat o Moneta kontokorent. Nejenom, že se danému žadateli otevře možnost mít finanční rezervu ve výši až 100 000 Kč. Samozřejmostí je i možnost dosáhnout na celkem výhodnou úrokovou sazbu. Aktuálně má tato banka hned dva programy a tak si žadatelé mohou vybrat, jaká varianta kontokorentu jim bude vyhovovat více. Pokud má jít hlavně o výhodnost, tedy i nejnižší úrokovou sazbu, tak je třeba říci, že její hodnota je 14,9 procenta.

Podobná čísla nabídne i Sberbank

U nás stále ještě celkem nová banka, která však ve východní Evropě patří mezi skutečného giganta. To je Sberbank, která ke svým účtům také nabízí kontokorent. A to i v zajímavé výši, která může být až 200 000 korun českých. Také u něho potěší to, že je zde nulový poplatek jak za samotné sjednání, tak je zde také nulový poplatek za samotné vedení. A jak je to s úrokem? Uvedli jsme, že je vel,mi podobný, jako má Moneta kontokorent. Pokud budeme konkrétní, tak je výše úrokové sazby ještě stále pod patnácti procenty. Ale jenom těsně. A to 14,99.

Mnoho lidí láká také kontokorent Česká spořitelna

Důvodem obliby je rozhodně to, že mluvíme o bance, která je na našem trhu největší. A to znamená, že je u ní také velké množství klientů. Je celkem pochopitelné, že řada z nich hledá jistoty a tak využijí nabídky, kterou je kontokorent Česká spořitelna. Lákadlem je rozhodne to, že banka přichází jak s nulovým poplatkem za vedení, tak přichází také s nulovým poplatek za zřízení. Pokud jde o dostupnou sumu, tak je možné dosáhnout na dvě varianty. První se ještě celkem drží při zemi, jelikož je možné klesnout jenom na předschválený limit 5 000 Kč.

Klasická varianta je ale podstatně zajímavější. Kdo splní podmínky, tomu může být vytvořený limit až na částku příjemných 200 000 korun českých. Z vyčerpané sumy se musí samozřejmě platit i úrok. Česká spořitelna kontokorent je na rozdíl od řady bank pevně daný, a tedy určený pro každého klienta. Mluvíme o sazbě, která je 18,9 procenta ročně z vyčerpané sumy.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Podobné články...