Mají kryptoměny reálné využití? Ano. Podívejte se jaké

Rate this post

Pokud poslední roky něco hýbe hlavně se světem investic, tak se jedná o takzvané kryptoměny. Jde ve své podstatě o virtuální peníze, které nejsou nijak hmatatelnými bankovkami, nebo mincemi. Jejich specifikace je hlavně v tom, že mají vždy tři společné znaky:

  • Maximální počet je přesně daný
  • Dají se takzvaně těžit
  • Jsou spojeny s určitou anonymitou vlastnictví

Pokud se podíváme na to, jaké kryptoměny dnes jasně dominují, tak je to určitě Bitcoin. Mnoho lidí ho zná hlavně jako možnost zajímavé, ale rizikové investice. My se na kryptoměny podíváme z jiného pohledu. A to z pohledu toho, jaké mají reálné využití. Možností přibývá stále více.

Contents

Kryptoměny lze použít k placení v obchodech

Kryptoměny využijete při online placení

Kryptoměny využijete při online placení

Ano, tato možnost skutečně existuje. Je celkem jasné, že pokud jde o placení v obchodech, tak nelze chtít to, že budou moci být kryptoměny využité ve většině z nich. Faktem je totiž to, že aktuálně to vypadá na pravý opak. Je jenom pár obchodů, kde může být kryptoměna využita k placení. Potěšující zprávou je však to, že tuto možnost nabízí i Alza, která se už nespecializuje jenom na výpočetní techniku. V praxi to znamená, že na jejích pobočkách zaplatíte pomocí měny Bitcoin, a to přímo v daných platebních automatech. Ukázka dokonalého pokroku.

Kryptoměna může být použita i ke koupi jídla a pití

Ano, jsou to také místa, kde se můžete najít a napít, a následně můžete zaplatit pomocí kryptoměny – pokud ji vlastníte. Jedním z průkopníků je podnik s názvem Paralelní Polis. Jedná se o kavárnu, kde skutečně nepotřebujete žádnou hotovost. Dokonce vám zde je i k ničemu, jelikož pokud ji máte, je nutná její směna na kryptoměny a poté realizovaná platba. Tento podnik najdete v Praze a musíme říci, že kromě tohoto přístupu je to i podnik založený na tom, že odmítá EET. A to právě z důvodu, že díky dané možnosti platby zastává názor, že nespadá do skupiny restauratérů, kteří danou platbu vyžadují.

Kurzy kryptoměn mohou být spojeny s výhodnými online nákupy

Podívejme se i do prostředí, které je pro kryptoměny jako dělané. Tedy do prostředí internetu, jelikož právě to je oblast, kde jsou jako doma. A zde můžete kurzy kryptoměn využít ke svému prospěchu. Jak? Jednoduše tak, že je využijete ke svým online nákupům. A to:

  • V eshopech
  • Za různé předplatné
  • Za služby

Daná platba v internetovém prostředí probíhá velmi jednoduše. Podobně, jako běžní lidí volí třeba platební karty, nebo volí známý Paypal, je možné využít i kryptoměny. Stačí znát adresu své peněženky a snadno převést požadovanou sumu. I zde je samozřejmě hlavní výhodou to, že je platba realizována okamžitě, bez nutnosti čekat několik hodin, nebo dokonce dní. Což se dnes mimo jiné snaží eliminovat i bankovní převody, které pomalu upadají v zapomnění.

Vaše těžba kryptoměny může přinést reálné peníze

Nezapomínejme také na jedno ze skutečně klasických využití. A to na směnu kryptoměny na reálné peníze. A to nejenom na české koruny, jelikož je budete moci směnit třeba i na měny zahraniční. To je směr, který je vhodný pro toho, pro koho je vyhledávanou cestou těžba kryptoměny. Tedy stav, kdy ji prostřednictvím počítače nebo počítačů těží a následně nechtějí čekat na zhodnocení, ale chtějí mít ihned reálné peníze. Možností, jak uskutečnit směnu, je celá řada. Ve většině případů k tomu nutné využít dostupných internetových služeb. Postup je podobný, jako když měníte jednu měnu za druhou. Je nutné přihlédnout k aktuálnímu kurzu, za který bude směna provedena. Jelikož ten se vyvíjí mnohdy raketovým tempem, je třeba říci, že při pravidelných směnách budete vždy dostávat jinou sumu. Největší problém může nastat ve chvíli, kdy kurz rapidně klesne. Právě to je stav, kdy se těžba kryptoměn přestává vyplácet. Ideální je ji buď přerušit, nebo si virtuální měnu ponechat v držení do doby, než bude kurz zase stoupat a díky tomu bude směna, tedy zaslání na účet opět výhodné.

Udělejte si seznam kryptoměn a vybrané někomu pošlete

Nezapomínejme také na to, že kryptoměny můžete někomu i snadno poslat. Je to podobné, jako když vlastníte běžné online peněženky, prostřednictvím kterých posíláte peníze. Pokud máte svůj seznam kryptoměn, tak si jednoduše vyberete tu, kterou chcete poslat, zjistíte si číslo peněženky příjemce a dané osobě pošlete požadované množství. Jde v principu o možnost jednoduché platby, a to v podstatě za cokoliv. Jde tedy o obdobu plateb, ke kterým by byly použity standardní bankovní účty, které jsou pro milovníky kryptoměn něčím zcela zastaralým.

Kryptoměny jsou spojovány s nelegálními aktivitami

Na závěr jsme si nechali poslední praktické využití kryptoměn, které ale není úplně v souladu se zákonem. Pokud se podíváme konkrétněji, tak musíme jasně říci to, že kryptoměny jsou často i zneužívány. Máme na mysli situace, kdy jsou pomocí nich financovány různé nelegální aktivity. Příklad může být třeba terorismus, stejně jako drogy. I když úplná anonymita v této oblasti není, nutno říci, že je podstatně větší, než u jiných možností.

Také nelze zapomínat na fakt, že kryptoměna je velmi často spojována i s hazardem. I ten může být za určitých okolností v určitých oblastech aktivitou, kterou lze označit za nelegální. I tady tedy musíme říci, že je využívaný princip kryptoměn k tomu, aby byly obcházeny mnohé zákony a transakce byly velmi komplikovaně dohledatelné.

Podobné články...