Máte dluhy? Dáme vám tipy, jak se z nich dostat ven

Rate this post

Také se vám při slově dluhy ježí vlasy na hlavě, jelikož jste si vědomi toho, že se jedná o celkem velký problém? I proto, že vás obsahují registry dlužníků? Pokud ano, a pokud dluhy máte, poradíme vám, jak se z nich dostat ven. Mnohdy to není zase až tak těžké. Postačí jenom několik změn, díky kterým stabilizujete svou finanční situaci a veškeré závazky budete bez problémů a v pohodě splácet. S čím tedy začít, pokud se chcete dostat z dluhů?

Contents

Dluhy eliminujete tak, že vám bude v rozpočtu zůstávat více peněz

Přijde vám tato rada jako úsměvná a samozřejmá? Je jasné, že když budete mít více peněz, tak dluhy nejenom že nemusí vzniknout, ale vy své závazky budete hradit bez problémů. Když ale komplikace nastane, je dobré znát cesta, jak zajistit, abyste peněz skutečně měli více. Ideální je více vydělávat, stejně jako je vhodné více šetřit a mít rezervy. Dobrou možností je ale i cesta, která bude spočívat v tom, že prodáte nepotřebné věci. Těch má každý doma velmi často celkem mnoho. A tak je stačí vystavit třeba na aukčních serverech, stejně jako je lze vystavit na různých bazarech.

Jsou ale i další tipy, které pro vás máme a které jsou spojeny s tím, jak řešit své dluhy a jak se z nich dostat ven. Jsou spojené se stabilizací svého rozpočtu. Nejprve si sedněte a spočítejte si, kolik peněz vám měsíčně přijde a kolik utratíte. Následný zbytek bude třeba navýšit. Nejenom tím, že se vám povede peníze vydělat. Mělo by to jít i tím, že eliminujete své výdaje. Nejlépe se dá jasně ušetřit hlavně na těch pravidelných. Jaké do této skupiny patří?

  • Energie a voda
  • Výdaje za mobilní telefon, internet, nebo televizi
  • Náklady na bydlení a údržbu domu nebo bytu

Zkuste oslovit profesionála. Dluhová poradna je v každém větším městě

Dluhy si nikdy nenechte přerůst přes hlavu

Dluhy si nikdy nenechte přerůst přes hlavu

Pokud se dostanete do situace, kdy přesně nevíte, jak se z ní sami dostat, není nic špatného na tom, když oslovíte profesionála, který má znalosti, zkušenosti a dokáže vám pomoci. Vaším cílem by měla být dluhová poradna. Dnes není problém najít ji v každém větším městě. Při výběru ale pozor na jednu důležitou věc. Měla by být provozována zdarma, třeba některým místním občanským sdružením. Nejenom, že v dané poradně dostanete podobné rady, jako tady u nás. Také zde získáte odbornou pomoc, kdy vám místní experti na dluhy pomohou v jednotlivých postupech. A to nejenom s těmi, jako je uznání dluhu, ale hlavně s těmi, jak docílit, aby k tomu vůbec nemuselo dojít.

Oslovte poskytovatele půjček. Proč? Aby nedošlo na vymáhání dluhu

Poskytovatelé půjček peníze nejenom nabízejí, nebo se následně rozhodnou pro vymáhání dluhu, pokud vše dojde do stavu, že jim klient nesplácí. Mohou být také nápomocni ve chvíli, kdy chcete dluhy řešit a kdy se chcete dostat z problémů. Proto je doporučováno je oslovit. A to ideálně už ve chvíli, kdy pomalu ale jistě cítíte, že se může objevit problém. Jaké jsou možnosti řešení? Vše můžeme shrnout hned do tří hlavních cest. A to jsou tyto:

  • Úprava splátek a samotné úvěrové smlouvy
  • Refinancování konkrétní půjčky
  • Konsolidace půjček

První možnost je dobré v tom, že můžete snížit měsíční splátku a tak se nedostat do stavu, kdy už nezvládáte splácet. Druhá varianta je následně pozitivem v tom, že u půjčky nejenom upravíte splátky, ale je zajímavá také v tom, že můžete snížit úrokovou sazbu. A třetí možnost? Je podobná, jako je refinancování, jenom s tím rozdílem, že konsolidace se používá, když máte několik jednotlivých půjček. U nich je následně možné spojit je do jedné jediné.

Inspirujte se u odborníků. Co takhle pořad Krotitelé dluhů?

Další možnost, jak řešit dluhy a dostat se z nich ven? Je celkem zajímavá. Spojená je s tím, že zvolíte inspiraci u odborníků. V televizi můžete najít řadu zajímavých pořadů, které jsou zaměřeny právě na to, aby lidem dokázaly pomoci. A to skutečným lidem. Nemusíte se do takového pořadu nutně hlásit, jelikož plně stačí k, když vyzkoušíte zde zveřejněné rady. Jedním ze známých pořadů je ten s názvem Krotitelé dluhů. Ten vysílala Česká televize, a i když ho už na obrazovkách neuvidíte, je možné si ho dohledat v archivu.

Možným řešením může být i dluhová amnestie

Jde o postup, o kterém se aktuálně mluví stále více. Pokud se podíváme na současné oddlužení, tak to má určité podmínky, pokud jde o splácení určité částky. Potom je tu pojem dluhová amnestie, která by znamenala, že bude možné splatit ještě méně. Doslova jenom zlomek dluhů a přitom by daná osoba mohla vyjít s čistým štítem. Tento postup je ale zatím jenom ve fázi jednání. Také je třeba připomenout, že se jedná o možnost, která se doporučuje až jako úplně poslední, když všechny předchozí možnosti selžou. Mimo jiné proto, že se jedná o možnost, kterou lze absolvovat jenom jednou.

Pomoc s dluhy? Ideální je, když nevzniknou

A rada na závěr? Pokud nechcete vyhledávat pomoc s dluhy, a pokud nechcete ani mít problémů s tím, zda seženete peníze na další splátku, je možné jít ještě jednou cestou. A ta není spojena s ničím jiným, než s pojmem, který lze označit jako prevence. To znamená, že byste se neměli zadlužovat. A už vůbec ne, když je to třeba půjčka pro lidi v insolvenci. Když už půjčku, tak jenom skutečně výhodnou, jako je hypotéka, a na nezbytnou věc. Jinak je lepší si peníze raději našetřit, než riskovat možný pád do dluhové pasti.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Podobné články...