Pojistka na blbost – možnosti, ale i důvody, proč ji mít

Rate this post

Pokud bychom se měli podívat na segment komerčního, tedy dobrovolného pojištění, je možné zde nalézt celkem mnoho různorodých možností, které přijdou vhod, pokud je hledána takzvaná finanční ochrana. Jedním z příkladů je i takzvaná pojistka na blbost. Jedná se o lidový název možnosti, která chrání ve chvíli, pokud se způsobí hlavně neopatrností určitá škoda. Třeba, když se objeví ztráta platební karty.

Pojistka na blbost je samozřejmě mnoha lidem známá pod svým oficiálním názvem, kterým je pojištění odpovědnosti. I když se nejedná o typ ochrany, která by byla povinná, je rozhodně dobré ji mít. Postupně se dozvíme, z jakého důvodu, stejně jako se podíváme i na situace, kdy může přijít vhod.

Contents

Využívána je v zaměstnání. Třeba jako pojistka na blbost pro řidiče

Pokud se podíváme na první a jednu z hlavních oblastí využívání, tak je to segment osob, které jsou zaměstnané. Pokud se stane v jejich zaměstnání nějaký problém, kdy způsobí škodu, mají oporu už v zákoníku práce, který jasně určuje, kolik po nich může zaměstnavatel chtít. Na druhou stranu ale nezapomínejme i na možnost danou sumu výrazně snížit. A to tak, že bude využita právě pojistka na blbost. Ta je dostupná v různých oblastech zaměstnání, kde se může způsobit škoda. Je to třeba pojistka na blbost pro řidiče, která ale není jediným příkladem. Stejně tak může být pojištění spojené třeba s výrobou, nebo jinou odpovědností za jednotlivé kroky.

Zaujala vás pojistka na blbost? Na co se vztahuje? To záleží na sjednaném rozsahu

Je vaším cílem pojistka na blbost? Na co se vztahuje? To byste si obvykle měli sjednat jenom vy sami, a to s ohledem na to, jaká mohou vzniknout rizika. My se podíváme z obecného hlediska na hlavní situace, které mohou v tomto případě nastat. O jaké situace se jedná? Je to:

  • Způsobení škody na zdraví
  • Způsobení škody na majetku
  • Způsobení finanční ztráty
Pojistka na blbost nechrání jenom v práci

Pojistka na blbost nechrání jenom v práci

Jedná se o hlavní oblasti, které mohou s tímto pojištěním přímo souviset. Zároveň je třeba říci, že s ohledem na možnou domluvu spolu s pojišťovnou se mohou objevit i varianty další, které může pojišťovaná osoba pochopitelně potřebovat.

Jak sjednat tu nejlepší? Pomůže pojistka na blbost srovnání

Na co nezapomínat? Rozhodně na fakt spojený s tím, že pokud je cílem si pojištění sjednat, tak už není nutné chodit na pojišťovnu. Dnes není problém vše vyřídit online, což má samozřejmě své výhody. Není to jenom rychlost, jednoduchost a také pohodlnost. Rozhodně nelze zapomínat také na to, že tento krok je spojený i s tím, že daná pojistka bude sjednána i za nejlepší možnou cenu. Jak proto, že internetové sjednání může být zvýhodněno, tak je další důvod spojený i s tím, že je možné využít krok, kterým je pojistka na blbost srovnání. Jde tedy o porovnání jednotlivých cen, které jsou s tímto krokem spojené.

Kromě možnosti porovnat si ceny ale srovnání přinese i další zajímavé pozitivum. A jaké konkrétně? Lze si samozřejmě porovnat také rozsah dané pojistky. Tedy to, co se u jednotlivých pojišťoven konkrétně může dostat. I to následně lze označit jako celkem zajímavé plus, které lze vzít do úvahy.

Například pojistka na blbost Kooperativa nabídne i pojištění při dovolené

Zmínili jste segment spojený s prací, který je hlavním proč je dnes pojistka na blbost vlastně poptávána. Nejde ale o segment, který by byl jediný. Rozhodně nelze zapomínat na to, že taková pojistka na blbost Kooperativa nabídne i možnost pojištění v souvislosti s dovolenou. Tedy s pobytem v zahraničí. Nejde však jenom o možnosti této pojišťovny, jelikož to stejné umí nabídnout i řada jiných. A to také s ohledem na zodpovědnost za škody, které mohou souviset jak se zdravím, tak i majetkem. Zde je možné pojistit:

  • Sebe jako pojištěnce
  • Děti
  • Zvířata

Navíc tento druh pojištění odpovědnosti není nutné sjednávat si jenom na dovolenou. Je možné ho sjednat i na běžný život. Tedy na situace, které se mohou stát každému a vlastně i kdykoliv. A to i mimo pracovní dobu. Tím chceme říci, že kdo chce být plně ochráněný, měl by myslet na dvě věci. Jednou cestou je pojistka na blbost související se zaměstnáním a druhou cestou je pojistka na blbost, která souvisí s běžným životem a také cestováním.

Jak by měla vypadat ideální pojistka na blbost online?

Pokud si plánujete sjednat pojištění, které bude ideální, je nejlepší, když bude využita pojistka na blbost online. Hlavní přednosti jsme již zmínili. Pokud se podíváme také na to, jak by měla vypadat, je třeba kombinovat dvě hlavní věci. Tou první je rozsah daného pojištění. Tedy proti jakým situacím bude chráněni. Čím jich bude více, tím pochopitelně podstatně lépe. Může se vztahovat třeba i na různé investice. Dále nezapomínejte také na výši pojistného krytí. Jedná se o maximální sumy, které budou v případě škody proplaceny. Jaké pravidlo platí zde? Také je poměrně jasné. Čím budou dané limity vyšší, tím lepší ochrana.

Dále je dobré si důkladně prostudovat smlouvu a s ní související podmínky. To proto, že se zde může objevit řada různých výjimek. Ty jsou spojeny třeba s tím, že pojištění odpovědnosti nemusí platit v řadě případů. Mezi ty patří třeba škoda, která vznikla prokazatelnou a velkou nedbalostí, i tím, že nevíte, jak poznat falešné bankovky, stejně jako můžeme mluvit o škodě, která vznikla třeba z důvodu požití alkoholu.

Podobné články...