Půjčka na bydlení má několik podob. Seznamte se s každou z nich

Rate this post

Když se podíváme na sen v podstatě každého člověka, tak musíme říci, že je to jeden jediný. Je to sen o vlastním bydlení. Ten může pomoci řešit jedna věc, a to je půjčka na bydlení. Komu a kdy se může hodit? Příkladem jsou lidé, kteří:

  • Chtějí od svých rodičů
  • Plánují založit rodinu
  • Chtějí do většího

Možných podob, jak může takový půjčka na bydlení vypadat, je dnes celá řada. Společně se podíváme na ty, které lze označit jako nejznámější a také nejlepší. Zde je jejich ucelený přehled.

Contents

Nejznámější půjčka na bydlení je klasická hypotéka

Začít určitě musíme tím hlavním a také tím nejznámějším. O co se jedná? Není to nic jiného, než hypotéka. Ta je dnes považována za nejlepší možné řešení, které aktuálně existuje. Důvody jsou u hypotéky celkem jasné. Tato půjčka na bydlení zaujme tím, že nabídne miliony korun, na desítky let, s nízkým úrokem. Tolik k hlavní charakteristice, kterou hypotéka má. Opomíjet rozhodně nelze ani další pozitiva. I když se jedná o půjčku, která je označovaná jako účelová, tak musíme zcela jasně říci to, možnosti využití jsou celkem pestré a korespondují s tím, co zájemci chtějí. Jak jdou tedy finance s hypotéky použít?

  • Koupě nemovitosti
  • Stavba nemovitosti
  • Rekonstrukce nemovitosti

Mezi půjčky na bydlení patří také americké hypotéky

Druhá možnost, která se přímo nabízí, nese označení americká hypotéka. Pokud jde o její charakteristiku, tak má jenom několik rozdílů. Ten hlavní je v tom, že americká hypotéka je půjčkou neúčelovou. Na rozdíl od té klasické poskytovatele nezajímá, na co přesně finanční prostředky potřebujete. Není nutné to ani uvádět, ani není nutné to dokládat. Tímto se může vše výrazně zjednodušit, pokud jde o samotné čerpání finančních prostředků.

Pokud jde o podmínky získání, rozhoduje nejenom příjem, ale nutné je také ručení nemovitostí. Zajímavostí, kterou mají tyto půjčky na bydlení, rozhodně patří také to, že je mohou poskytovat nejenom banky, ale mohou být dostupné také u nebankovních společností. To může znamenat jednodušší získání tam, kde není bonita žadatele úplně dokonalá.

Nezapomínejme na účelové spotřebitelské půjčky. Je to Třeba Era půjčka na bydlení

Nejznámější půjčka na bydlení je rozhodně hypotéka

Nejznámější půjčka na bydlení je rozhodně hypotéka

Od hypoték přejděme k segmentu spotřebitelských půjček. I ty mohou být zajímavou možností, pokud je poptávána právě půjčka na bydlení. Když se podíváme na jeden příklad, je to třeba Era půjčka na bydlení. Charakteristikou takových účelových půjček je to, že je nutné dokládat, na co jsou finanční prostředky využity. To je u nich důležitou věcí. Na druhou stranu oproti hypotéce je kladem, že se lze obejít bez nutnosti ručit nemovitostí. K získání plně postačí jenom dostatečný příjem. Čím je vyšší, tím větší sumu je možné získat. Opomíjet zde nelze fakt, že dostupnost peněz je natolik zajímavá, že začínají na desítkách tisících a mohou končit na hodnotách přes milion. Záleží ale na konkrétním poskytovateli.

Nejenom Česká spořitelna půjčka na bydlení. Existují i ty neúčelové

Do výše zmínění kategorie spadá také Česká spořitelna půjčka na bydlení. I ta je účelovou. Napříč segmentem, ale i v portfoliu této banky lze však najít i další možnosti, když jsou poptávány půjčky na bydlení. Jedná se o spotřebitelské úvěry, které jsou neúčelové. Podobně, jako jsme porovnali hypotéky, porovnáme i tyto dvě možnosti. Už název jasně napovídá, že zde není nutné ani dokládat, ani zde není nutné uvádět, na co jsou peníze využité. Pokud jde o podmínky získání, tak jsou v podstatě stejné. Rozhoduje hlavně výše platu, ke které se mohou přidat výdaje, nebo třeba finanční minulost.

Kladem neúčelových spotřebitelských půjček není jenom to, že je možné využít je na cokoliv. Kladem je také to, že je možné jich na trhu najít opravdu velké množství. Nabízejí je banky, nabízejí je nebankovní společnosti a na této charakteristice jsou postaveny i P2P půjčky.

V úvahu mohou přicházet i státní půjčky pro mladé na bydlení

Jak se taková podpora jmenovala dříve? Byla to novomanželská půjčka. Dnes už přímo tato možnost neexistuje. To ale neznamená, že by se stát nijak výrazně nesnažil podporovat osoby, které se chtějí postavit na vlastní nohy a třeba založit i rodinu. Mluvíme o možnosti, která nese označení státní půjčky pro mladé na bydlení. I ty mohou připadat v úvahu. Kromě toho, že je nutné splnit podmínky spojené s bonitou, je nutné myslet na to, že půjčka na bydlení od státu má i podmínky, které souvisí třeba s věkem žadatele. I když se mohou jevit skutečně jako celkem zajímavé možnosti, dodat je nutné i to, že o ně není tak velký zájem, jak by se očekávalo. Důvodem je hlavně to, že lidé zvolí spíše známou klasiku, než něco nového.

Jak jsou na tom mikropůjčky?

I ty mohou v rámci různých kritérií a parametrů patřit mezi produkt, kterým je půjčka na bydlení. Jelikož ale nabídnou jenom jednotky, nebo nižší desítky korun, byt ani dům se za ně nepořídí. Na druhou stranu mohou lidem pomoci třeba ve chvíli, kdy potřebují peníze na vratnou kauci, nebo potřebují peníze na dlužné nájemné, jelikož jim ještě nedorazila výplata. Stejně tak mohou najít tyto půjčky uplatnění třeba ve chvíli, kdy došlo k poruše spotřebiče a je nutné financovat jeho opravu, nebo koupi nového. Jako rychlá pomoc spojená s nenadálými výdaji, které souvisí s bydlením, to může být skutečně cesta, která funguje. Pozor ale na krátkou dobu splatnosti a také na to, že ne všechny jsou výhodné. Právě naopak.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Podobné články...