Kdy se vám může vyplatit zvolit si pronájem bytu? Známe důvody

Rate this post

Po bydlení, tedy po tom vlastním, nikoliv bydlení u rodičů, dnes touží stále více lidí. Důvody k tomu jsou zcela jasné a souvisí hlavě s tím, že konkrétní osoba může konečně vylétnout z hnízda. Pokud jste na tom stejně, možný uvažujete nad tím, zda zvolíte pronájem bytu, nebo pro vás bude lepší hypotéka. My se aktuálně podíváme na možnost číslo jedna. Tedy na variantu, kterou je pronájem bytu. A kdy se může skutečně vyplatit více, než předchozí možnost? Podívejte se.

Contents

Pronájem bytu se vám vyplatí, pokud jste velmi mladí

Jestli chcete co možná nejdříve vylétnout z rodného hnízda, je do pro vás mnohem lepší možností pronájem bytu. Proč se vám tato možnost může vyplatit, když vlastně dáváte peníze někomu cizímu? Je to poměrně jednoduché. Důvodem je to, že v mladém věku ještě nemáte zcela jasno, co bude ve vašem životě za pár let. Objektivně řečeno se může stát naprosto cokoliv, kam patří situace, jako je třeba:

  • Stěhování za prací
  • Zakládání roviny
  • Změna životního stylu

S tím vším je spojený fakt, že když byste měli vlastní nemovitost, a u ní by byla klasická hypotéka, bylo by celkem komplikované se daného závazku vzdát. Neříkáme, že to nejde, ale nemusí to být ani jednoduché, a mnohdy ani výhodné. Naopak když je zvolená forma pronájmu, stačí jenom podat výpověď z nájmu, následně nechat uplynout zákonnou nebo domluvenou domu a můžete se bez jakéhokoliv závazku sledovat jinam.

Vyplatí se vám, když najdete pronájem bytu bez realitky a bez kauce

Druhým důvodem, který musíme zmínit, je rozhodně spojený s tím, kolik vás nájemné bude stát. Je jasné, že primárně hraje roli jeho cena jako taková. Tu může ovlivnit celá řada věcí. Primárně se jedná o tyto tři:

  • Velikost a dispozice nemovitosti
  • Technický stav nemovitosti
  • Lokalita, kde je nemovitost umístěna

Je cekem jasné, že jiné nájemné bude, když hledáte pronájem chat a chalup v oblíbených lokalitách, a jinak tomu bude o běžného staršího a menšího bytu. Také je dobré říci, že daný stav se vám vyplatí, pokud se vám povede sehnat pronájem bytu bez realitky a bez kauce. Hlavně z důvodu, že při hledání pronájmu nebudete muset dávat nikomu peníze navíc. A to jak ve formě vratné kauce, u které nemusí být vždy jistota jejího vrácení, tak i v souvislosti s tím, že není nutné platit i tisíce korun za to, že jste využili služeb makléře, nebo konkrétní realitní kanceláře.

Dobrá volba, když hledáte pronájem bytu Praha v dobrých lokalitách

Jsou lokality, které jsou špatné, a potom tu jsou také lokality, které musíme označit jako ty, které jsou naopak velmi dobré. Jedním z příkladů je pronájem bytu Praha, a to i formou Airbnb. V poslední době se jedná o velmi vyhledávanou možnost. A to především proto, že hlavní město naší země nabízí v porovnání s jinými lepší podmínky pro samotný život.

Pronájem bytu nebo domu je vhodný u mladých lidí

Pronájem bytu nebo domu je vhodný u mladých lidí

A proč se zde vyplatí právě pronájem? Je to celkem jednoduché. Když se podíváte na nabídku bytů ve vyhlédnuté lokalitě, tak jich je k dispozici skutečně jenom velice málo. A domy zde pochopitelně nemusí být žádné. Na mysli máme hlavně centrum Prahy, a to jak centrum užší, tak i centrum širší. Pokud zde chcete bydlet, je pronájem často jedinou možností, a to právě pro běžného obyvatele. A to je důvod, proč se vám i vyplatí.

Často se vyplácí hlavně pronájem bez realitky

Z jakého je to důvodu? To, že nemusíte platit provizi, jsme už zmínili. Dále nezapomínejme na důvod číslo dvě, který je spojený i s tím, že když nevyužíváte prostředníka, je možné si s majitelem bytu mnoho věcí snadněji dohodnout. A to vám může zajímavě pomoci do budoucna. Může se jednat třeba o délku smlouvy, může se jednat o výpovědní lhůtu, stejně jako to může být budoucí předkupní právo, nebo to může být i výsledná cena za nájem a za energie. Když bude v celém vašem vztahu figurovat realitka, většinou se budete muset podřídit tomu, co sama nabídne. Když v daném vztahu nebude, je to pro vás plus, jelikož si lze domluvit vše, jak budete potřebovat.

Hledat na sReality pronájem je lepší, než kupovat drahou nemovitost

Situace, kdy se vám vyplatí jít raději do nájmu, je spojena se současnou situací, která nastala na tuzemském realitním trhu. Co máme na mysli? Stačí se podívat na to, jak jsou na tom ceny nemovitostí v posledních měsících, ale i poslední dva roky. Cena je stále velmi vysoká a podle posledních porovnávání je dokonce i patrné, že by mohla nadále také růst. A co to pro vás může znamenat? Že se z finančního hlediska může mnohem lépe vyplatit hledat na sReality pronájem. Tedy nikoliv jenom na tomto konkrétním serveru, jelikož množných webů je na českém internetu více než dost.

Dále v souvislosti s cenami nemovitostí nezapomínejte na to, že ne každý danou sumu dokáže našetřit a tak si bydlení zakoupit jednoduše z toho, to má k dispozici. Chceme tím říci, hlavně to, při koupi nemovitosti bude také nutné vzít si na financování hypotéku. A s tou nesouvisí jenom to, že u vyšších cen nemovití může být mnohem obtížnější ji získat. Také je dobré připomenout úroky, což znamená, že u vyšších částek zcela logicky i s menším úrokem přeplatíte větší konkrétní sumu.

Podobné články...