Kde je pronájem bytu nejlevnější a kde naopak nejdražší? Zjistěte to

Rate this post

Pokud nutně nechcete kupovat nebo stavět nemovitost, je dobrou cestou k vlastnímu bydlení pronájem bytu. Volí ho stále více lidí. Výhody jsou celkem jasné. Pokud si máme shrnout ty hlavní, tak mezi ně rozhodně patří:

  • Široká nabídka volných bytů
  • Minimální závazky
  • Příznivé ceny

Pokud jde právě o to, kolik bude pronájem bytu stát, musíme jasně říci, že vliv má nejenom velikost, nebo kvalita daného bytu. Velký vliv má také to, kde se nachází. Tedy v jakém městě. Podívejte se s námi na to, kde je nejlevnější a kde je naopak nejdražší.

Contents

Jak zjistit, na kolik pronájem bytu přesně vyjde?

Je třeba mít nejprve jasno v konkrétním výpočtu. Musíme říci, že pronájem bytu a jeho výhodnost je dobré počítat s ohledem na konkrétní přepočet, na jeden metr čtverečný. Tím chceme říci, že si vezmete konkrétní požadovanou sumu a vydělíte ji velikostí bytu, která je nabízen. Rázem získáte číslo, pomocí kterého můžete porovnávat ostatní nabídky.

Také je třeba připomenout, že pronájem bytu je jenom ta suma, kterou platíte danému majiteli. Nemělo by se do ní započítávat nic navíc. Vše ostatní jsou totiž platby, které souvisí s provozem a obvykle zde hraje roli spotřeba daného obyvatele. Do nájmů byste tedy při výpočtu neměli započítávat:

  • Platby za vodu
  • Platby za elektřinu
  • Platby za plyn

Již tedy víte, jak vybrat hlavní ukazatel – průměrnou cenu za metr čtverečný. Nyní už se podívejte na to, kde můžete bydlet levně, a kde draze. A to s ohledem na krajská města v České republice.

Jaká města jasně dominují? Podívejte se na Sreality pronájem

Určitě je to západ Čech, kde je možné bydlet skutečně nejvýhodněji. Aby byly naše informace přesné, je nutné být konkrétní. Naše informace v podstatě korespondují s tím, co se vám zobrazí, když hledáte na Sreality pronájem. Nejvýhodněji můžete bydlet v Ústí nad Labem. Zde je průměrná cena nájemného jednoho metru čtverečného ve výši 149 korun českých. To znamená, že pokud budete platit nájem 15 000 Kč měsíčně, můžete očekávat byt okolo sta metrů čtverečných.

Hned na druhém místě je město, které leží celkem nedaleko. Jsou to Karlovy Vary. I když jde o celkem známou turistickou destinace, jeho sláva postupně upadá. A to se projevuje i na tom, kolik zde stojí nájemné. I to je celkem nízké. Metr čtverečný zde v průměru pořídíte jenom za 157 korun českých.

Pronájem bytu bez realitky a bez kauce je výhodný i v dalších městech

Výše jsme se podívali na dvě nejvýhodnější možnosti. Tu doplňuje Ostrava, která má s danými městy také dost společného. To proto, že i zde je celkem vysoká nezaměstnanost, což se na cenách bytů podepisuje. Zde můžete najít pronájem bytu bez realitky a bez kauce za cenu okolo 165 korun za metr čtverečný. I to je stále velmi příznivá suma.

Pronájem bytu je nejdražší ve velkých městech

Pronájem bytu je nejdražší ve velkých městech

Pokud jde o další města, tak určitě nebudete zklamáni třeba také v Českých Budějovicích. Pokud sem zavítáte, je průměrná cena pronájmu 171 korun za jeden metr. Velmi podobné je to také v Liberci, kde je cena o 3 koruny za metr dražší. O další dvě koruny je dráže v Jihlavě. I toto jsou stále dobré částky, za které se pronájem bytu může vyplatit.

Pronájem bytu Plzeň už může být hraniční

Podívejme se i na toto město. Na kolik v průměru vyjde pronájem bytu Plzeň? Třeba místní investiční byty? Je to částka ve výši 189 korun za metr. Dostáváme se tak na cenu, která se už blíží hodnotě 200 korun, která už je pro mnohé skutečně hraniční. Podobně jako v Plzni je tomu třeba i v Pardubicích, kde je cena za metr jenom o 2 koruny levnější.

Nedaleko Pardubic se nachází Hradec Králové. Oproti nim, ale i zmíněné Plzni, je zde pronájem bytu také o něco dražší. Pokud zavítáte do této východočeské metropole a budete zde hledat byt k pronájmu, tak je dobré si připravit sumu 192 korun za jeden čtverečný metr.

Co je nejdražší? Jednoznačně pronájem bytu Praha

Nyní pojďme k tomu, kde je pronájem bytů nejdražší. Než se dostaneme na ty skutečně nejvyšší sumy, je třeba zmínit ještě ta města, která zde nezazněla. Je to třeba Zlín, kde už je třeba počítat a tím, že se suma přehoupne přes 200. A to celkem o osm korun. Ještě o dalších osm korun je potom cena za metr navýšena v Olomouci. Kdo chce bydlet v této oblasti, musí si zcela logicky připlatit.

A jak je tomu v případě těch nejdražších měst? Je jasné, že to jsou naše hlavní metropole. Na druhém místě z hlediska nejdražšího pronájmu skončilo Brno. Pokud zde tuto formu bydlení hledáte, tak je dobré si za jeden metr v průměru připravit sumu 231 korun českých. A vítěz? Samozřejmě je to pronájem bytu Praha. V porovnání s Brnem musíme říci, že se dost možná vyplatí zamířit raději na Moravu. To proto, že v Praze za jeden metr zaplatíte v průměru sumu 345 korun českých. A to je opravdu dost. I proto zde lidé často kupují investiční nemovitosti.

Dobré je připomenout naše informace o tom, jak veliký byt můžete mít za 15 000 Kč. Zaujala vás jeho velikost v Ústí? Zaujme vás i jeho velikost v případě Prahy. Za danou sumu si totiž pořídíte bydlení o velikosti jenom 43 metrů čtverečných. A to je pro potřeby mnohých lidí skutečně celkem málo.

Podobné články...