Proč se havarijní pojištění může vyplatit?

Rate this post

Mnoho lidí tuto pojistku nemá sjednanou. Je to ale celkem velká chyba. To proto, že havarijní pojištění se může celkem výrazně vyplatit. Pokud se podíváme na to, jak se liší od další známé pojistky, kterou je povinné ručení, tak je hlavní odlišnost v tom, že takzvané havarijko chrání nás. Tedy hradí škody způsobené na našem vozidle. A to je v podstatě onen první důvod, proč se může vyplatit. Když totiž budeme konkrétnější, tak musíme říci, že v případě nehody mohou jít škody do desítek, ale i stovek tisíc. Kdo nemá havarijní pojištění auta, musí je uhradit sám. Kdo ale tuto pojistku má, ten jenom kontaktuje pojišťovnu a vše bude nahlášeno jako pojistná událost

Contents

Zkuste havarijní pojištění vozidel srovnání. Uvidíte, jak je levné

Pokud se pro tuto pojistku rozhodnete, je dobré vědět, že ji nabízí celá škála komerčních pojišťoven. A ty si vzájemně konkurují. Díky tomu tlačí ceny celkem nízko. Vyzkoušejte havarijní pojištění vozidel srovnání a podívejte se na to, kolik může vaše pojistka stát. Už nyní ale můžeme říci, že bude velmi levné. Tedy takové, že se vám skutečně vyplatí. Ceny dnes začínají v podstatě i na několika stovkách, což je pro provozovatele auta doslova nepatrný výdaj. Takový, který může být srovnatelný s jedním tankováním.

Havarijní pojištění nechrání jenom v případě nehody

Mnoho lidí si myslí to, že když mají havarijní pojištění, tak je to pojistná ochrana, která je spojena jenom případnou dopravní nehodou. Není tomu tak, protože daný karambol je jenom část toho, co dokáže tato pojistka pokrýt. Na co všechno se ve skutečnosti havarijní pojištění vztahuje, pokud pomineme již zmíněnou nehodu?

  • Poškození vozu povodní, větrem a dalšími vlivy počasí
  • Poškození vozu způsobené vandalismem
  • Krádež vašeho vozu zlodějem

Toto všechno jsou situace, kdy můžete pojišťovně nahlásit daný stav jako pojistnou událost. Jde tedy o situace, které jsou spojeny s tím, že vám pojišťovna zaplatí opravu, nebo celé auto.

Existuje i krátkodobé havarijní pojištění

Dalším plusem je fakt, že havarijní pojištění nemusíte nutně sjednávat jenom na dobu celého roku. Zvláště, pokud příliš nejezdíte, by to nemělo smysl. Pro vás totiž existuje produkt, který je jako stvořený. Je to krátkodobé havarijní pojištění. Ten jasně ukazuje, že se vám to pojistná ochrana vyplatí. Jaké jsou situace spojené s tím, že lidé tuto pojistku žádají? Je to třeba ve chvíli, kdy vyrážejí svým vozem na zahraniční dovolenou. Jelikož nehoda není a hranicemi nic příjemného, je dobré mít ochranu pojišťovny. Třeba i proto, že pojištění může zaplatit samotný odtah, ale i opravu servisech, které nepatří k cenově nejdostupnějším.

Havarijní pojištění se vyplatí i u starších aut

Havarijní pojištění se vyplatí i u starších aut

Havarijní pojištění kalkulačka zohledňuje hodnotu vašeho vozu

Když bychom se měli podívat na povinné ručení, tak u něho musíme jasně říci, že jeho cena je ovlivněna tím, jaký je objem motoru pojišťovaného vozu. Tuto informaci však havarijní pojištění kalkulačka nepotřebuje. Tu zajímá informace jiná. A to o tom, jaká je konkrétní hodnota pojišťovaného vozu. Z jakého důvodu? Této hodnotě bude odpovídat i výše pojistné částky. A od té se následně odvíjí také cena havarijního pojištění. Co tento fakt znamená v praxi? Je to celkem jednoduché. Čím je nižší pojistná suma, tím je nižší pojistné. Díky tomu se tato ochrana vyplatí i u starších vozů. U nich je vlivem stáří i jízdnou snižována jejich hodnota, a tak jsou pojišťovány na menší sumy. To vede k tomu, že je výše pojistné částky skutečně malá.

Můžete si dohromady sjednat povinné ručení a havarijní pojištění

Když to uděláte, a to najednou, u jedné pojišťovny, může se vám daná pojistná ochrana vyplatit ještě více. Právě povinné ručení a havarijní pojištění sjednané dohromady je u celé řady pojišťoven zvýhodňováno. Je to podobné, jako jsou třeba množstevní slevy v obchodech. Díky tomu, že sjednáte dva produkty najednou, je možné získat zajímavou cenu. A tak se vám vyplatí nejenom ona pojistka povinná, ale také se vám vyplatí i pojistka druhá, tedy ona dobrovolná.

Havarijní pojištění na auto může mít takovou spoluúčast, jaká vám vyhovuje

Co je dnes součástí této pojistky? Je to takzvaná spoluúčast. Jak si ji můžeme nejlépe charakterizovat? Jako takzvaný podíl na škodách. Pokud si havarijní pojištění na auto budete sjednávat, umožní vám většina pojišťoven to, že si sjednáte takovou spoluúčast, která vybude maximálně vyhovovat. To v praxi znamená, že eliminujete možné dvojice problémů. Ten první má někdo s tím, že vlivem nízké spoluúčasti musí platit havarijní pojištění ve vyšší ceně. Druhým negative je pro mnohé také to, že jejich spoluúčast je vysoká a tak pojišťovna neproplatí veškerou škodu, která vznikne. Jelikož pojišťovny nabídnou možnost volby, vyplatí se vám havarijní pojistka, ať už jste na jakékoliv straně.

Havarijní pojištění vozidla můžete měnit

Co konkrétně znamená tato informace? Lehce se váže k faktu, že každá pojišťovna může tuto pojistnou ochranu nabízet za jiné ceny. A to v praxi znamená, že ji můžete mít nejlevnější. A to nikoliv jenom v době, kdy došlo k samotnému sjednání. Pokud za pár let zjistíte, že vaše havarijní pojištění vozidla není nejlevnější, není důvod zoufat. Pojišťovnu můžete libovolně měnit. A to tak, že podáte výpověď u té stávající a následně sjednáte smlouvu novou, u pojišťovny jiné. Jelikož mnoho věcí dnes lze vyřídit i jednoduše online, je celkem pochopitelné, že se není nutné obávat administrativní, stejně jako jakékoliv jiné náročnosti, která by s ním byla spojena. Nejlevější pojistka tedy znamená, že se vám vždy vypatí.

Podobné články...