Komu a kdy se může vyplatit operativní leasing?

Rate this post

Když se řekne slovo leasing, představí si většina lidí takzvaný finanční leasing, který je vlastně půjčka na auto. Jedná se o možnost určenou podnikatelům, jak mohou celkem výhodně financovat nákup vozu. Nejde ale o jediný typ. Existuje také operativní leasing, který je poslední roky stále populárnější. V praxi můžeme říci, že se nejedná o nic jiného, než dlouhodobý pronájem auta. Jak vše probíhá?

  • Klient autem jezdí, jako by bylo jho
  • Měsíčně se platí smluvená suma
  • Na konci období je auto vráceno

Je o celkem zajímavou formu, která má své příznivce ale i odpůrce. My se podíváme na to, kdy a komu se operativní leasing skutečně může vyplatit.

Contents

Operativní leasing se vyplatí firmám, které chtějí jednodušší správu vozového parku

Operativní leasing je pro toho, kdo chce stále nový vůz

Operativní leasing je pro toho, kdo chce stále nový vůz

Nejprve se podíváme do segmentu firem. Zde se rozhodně dokáže vyplatit takovým společnostem, kteří hledají hlavně jednoduchou správu vozového parku. A to hlavně ve smyslu možné údržby. Jelikož je operativní leasing vlastně forma dlouhodobého pronájmu, tak můžeme říci, že vše řeší reálný majitel. Tedy autosalon, popřípadě samotná automobilka. Je to proto, že auto je většinou ještě v záruce. A tak firmě nevznikají žádné náklady a v podstatě ani starosti. Správa vozového parku je pro ni celkem jednoduchá.

Operativní leasing pro soukromé osoby se vyplatí více, než výrazně staré auto

Nejsou to jenom firmy, kdo může tuto variantu financování využívat. Je dostupná také pro běžného člověka. Operativní leasing pro soukromé osoby dnes není nic výjimečného a jde o věc zcela běžnou. A jakým soukromým osobám se vyplatí? Hlavně těm, kteří by si jinak chtěli pořídit starší automobil. Z jakého důvodu se jim tato možnost vyplatí? Je to cekem jednoduché. Stačí se podívat na tři věci:

  • Nákupní a prodejní cenu plánovaného kupovaného vozu
  • Součet pronájmu
  • Náklady spojené s opravami starého vozu

Jednoduchým výpočtem dojdete k tomu, že starší automobil má nejlepší roky za sebou. Pořídíte ho sice levněji, ale na druhou stranu nelze zapomenout na minimální zůstatkovou hodnotu, a také na to, kolik peněz spolknou opravy. Když to porovnáte s tím, kolik dáte ročně za operativní leasing, může se vám vyplatit. Nehledě na to, že budete mít vůz, který bude úplně nový. To je bonus navíc.

Známý operativní leasing Škoda je pro toho, kdo chce stále nové auto

Možností, které jsou aktuálně na našem trhu k dispozici, je rozhodně celá řada. A patří mezi ně také operativní leasing Škoda. Právě ten, ale i jakýkoliv jiný může být ideální pro toho, kdo chce mít stále nové auto. Při dlouhodobém trvání totiž dochází k tomu, že je auto měněno každé dva roky. Za nový model. Tato cesta se může vyplatit hned ze dvou důvodů. První je důvod finanční. Když si porovnáme pokles ceny vozů, může být výhodnější platit měsíční pronájem, než si auto koupit, po dvou letech prodat a potom zase pořídit jiné, které bude nové.

Je tu ale ještě důvod číslo dvě. Úspora času. Klasické nákupy a prodeje aut jsou spojeny s různou administrativou, která bere čas. U operativního leasingu stačí podepsat smlouvu a jezdit. Potom stačí přijet do autosalonu, podepsat smlouvu novou, přesedlat do nového auta a zase jezdit. Takto to dělají třeba četní manažeři, kteří ke své práci potřebují jak nové a kvalitní, tak stále také velmi reprezentativní auto.

Známý operativní leasing Škoda Octavia ušetří firmě peníze na daních

Vyplatit se může firmám i v tom duchu, že díky operativnímu leasingu mohou ušetřit na daních a mít zajímavé daňové zvýhodnění. Příkladem j známý a také využívaný operativní leasing Škoda Octavia. Právě tento vůz mají firmy v oblibě. Jaké jsou možnosti úspor? Jsou hned dvě a týkají se právě pravidelných měsíčních placených částek. Co tím chceme říci? Že v první řadě si z každé splátky může firma odečíst DPH, což je zajímavá možnost, jak ušetřit celých 21 procent DPH, které by šly státu. Také nelze zapomínat na to, že každá splátka je také výdaj. A s tím jasně souvisí fakt, že si tak lze zajímavě snížit základ daně. A to v průběhu každého roku. Dlouhodobě jsou daně snižovány a firmami stále kvalitní vozový park.

Operativní leasing se vyplatí tomu, kdo nechce mít starosti

Je jasné, že z finančního hlediska to v tomto případě být nutně nemusí. Když se ale podíváme na to, kolik lze ušetřit času, a ten přepočítat na peníze, už to může být přece jenom zajímavější. Operativní leasing pro soukromé osoby, ale i pro firmy se vyplatí tomu, kdo nechce mít starosti. Co si pod tím představit? Vůz je totiž reálně majetkem někoho jiného. A vám j jenom pronajímán. A to znamená, že jediné, co děláte, je pouze tankování. Nic více.

Pokud jde o pojištění auta, takty jsou většinou součástí splátky. Stejně tak je k vozu často k dispozici i dálniční známka. Majitel si také velmi často řeší i jakékoliv pojistné události, pokud nastanou. Zapomínat však nelze ani na to, že nemusíte řešit platby za opravy a nic podobného, jelikož i toto jde na vrub majitele. Jde tedy o provoz vozu, který je bez starostí. Je to stejné, jako když si vezmete auto z klasické půjčovny. Pokud ale hledáte dlouhodobější formu využití auta, ta musíme jasně říci, že operativní leasing je podstatně výhodnější. V závislosti na voze může měsíční platba začínat na sumě několika nižších tisíců korun.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Podobné články...