Vybíráte správné pojištění na hory? Poradíme vám, jak zvolit to nejlepší

Rate this post

Zima je každoročně očekávaným obdobím pro milovníky lyžování, nebo snowboardingu. Jakmile otevřou první lyžařské areály, tak zcela pochopitelně neváhají a vyrážejí na svahy. Pohyb zde samozřejmě může být spojený s celkem velkým rizikem, a to hlavně, pokud jde o zranění. Ošetření se musí platit a dluhová past může být na světě. I proto mnoho lidí přemýšlí nad tím, že si sjedná pojištění na hory. Pokud také patříte mezi milovníky zimních sportů a chcete eliminovat možná případná rizika, je tato pojistka právě pro vás. Společně se podíváme na to, jak by měla vypadat ta nejlepší.

Contents

Do jakého segmentu spadá pojištění na hory?

Nejprve je dobré se podívat na to, v jaké oblasti pojišťovnictví vlastně daný pojistný produkt vyhledávat. Není to nijak složité, jelikož tou správnou oblastí je segment komerčního pojištění. Přesně spadá pojištění na hory mezi cestovní pojištění, které může nabízet třeba i kreditní karta. Tedy ochranu, která se hodí těm, kteří cestují. A jak je vidět, nemusí tomu být jenom v létě, ale může tomu být také v zimě. A to ve spojení právě se zimními aktivitami, které jsou v posledních letech stále oblíbenější.

Cestovní pojištění na hory může mít několik podob

Abyste měli jasno o tom, jak by měla vaše pojistka ideálně vypadat, je dobré se podívat na to, že může mít hned několik podob. Každý si tak může vybrat takové cestovní pojištění na hory, které mu bude maximálně vyhovovat. A z čeho se tedy kompletní pojistný produkt může skládat? Je to:

  • Pojištění léčebných výdajů
  • Pojištění sportovní výbavy
  • Pojištění odpovědnosti
Pojištění na hory chrání před finančním vydáním

Pojištění na hory chrání před finančním vydáním

První část je vždy povinná a je spojena s tím, že pokud se vám cokoliv stane a bude třeba absolvovat ošetření, bude vám ho hradit pojišťovna. Druhé dvě možnosti jsou dobrovolné, ale určitě je vhodné je mít sjednány také. Krádež lyží nemusí být nic neobvyklého. Stejně tak se může stát, že do někoho omylem najedete a následné hrazení bolestného nemusí být nízké. I zde se o případné výdaje může postarat pojišťovna, což je velké plus.

Sjednat si pojištění na hory online je nejjednodušší cesta

Jak může vaše pojistka vypadat, to už víte. Nyní se podívejte také na to, jak ji sjednat. Můžete samozřejmě vyrazit na pobočku pojišťovny, ale to není zrovna pohodlné. Když jde o pohodlnost a rychlost, doporučíme sjednat si pojištění na hory online. Tedy kdykoliv a odkudkoliv. Navíc máte hned dvě možnosti. Tou první je ta, kdy si produkt sjednáte přímo na webu konkrétní pojišťovny. Druhou možností je ta cesta, kdy se rozhodnete ke sjednání na pojistných kalkulačkách. To přináší podstatně více výhod, jelikož můžete porovnat:

  • Ceny pojistek
  • Jednotlivé pojišťovny
  • Konkrétní parametry

Online sjednání má také tu výhodu, že vše nemusí rozhodně trvat delší dobu, než jenom několik málo minut. Online potvrdíte smlouvu, kartou zaplatíte a následně máte jistotu, že jste pojištěni a můžete vyrazit na příjemnou lyžovačku.

Budete jenom v ČR? Potom vám stačí úrazové pojištění na hory

Připomeňme ještě jednu celkem důležitou věc, kterou je dobré znát. Jedná se o to, že cestovní pojištění je sjednáváno pouze v případě, kdy plánujete vyrazit do zahraničí. To znamená, že pojedete lyžovat na zahraniční svahy. Pokud využijete krás a možností našich hor, není tento druh pojistky třeba sjednávat. Tedy pokud jde o léčebné výdaje, jelikož zde vám bude plně stačit tuzemské zákonné zdravotní pojištění. Na druhou stranu připomeňme, že když se zraníte, je dobré dostat i něco navíc, nebo mít možnost si od někoho nechat hradit dodatečné výdaje. A k tomu vám poslouží úrazové pojištění na hory. To si sjednáte, pokud zůstáváte v ČR.

A jak je to v případě dalších variant, které může cestovní pojistka nabídnout? Když chcete ochránit svou výbavu, pojistěte si ji jako váš majetek. Když budete chtít pojistit i svou odpovědnost, hodí se takzvaná pojistka na blbost. A protože je dlouhodobá, bude se vám velmi hodit i v jiných oblastech vašeho běžného života. I to je její zcela jasné plus.

Pojištění na hory do zahraničí by mělo odpovídat i vaší aktivitě

Pozor na fakt, že standardní cestovní pojištění je takzvané turistické. To znamená, že většinou nepočítá s žádnou výraznější sportovní aktivitou. Proto si ujasněte, co plánujete na horách dělat a podle toho zvolte odpovídající typ pojistky. Pojištění na hory do zahraničí nemusí být nutně spojeno jenom s turistickým charakterem cesty. Pokud plánujete i lyžovat, je dobré připojistit se i v rámci rizikových sportů, nebo extrémních sportů. I když to vypadá, že se vás to během lyžování netýká, opak může být pravdou. Stačí zkusit prašan mimo sjezdovku, nebo zabrousit do snowparku a rázem jste právě v této konkrétní skupině. Pokud se vám zde něco stane, a budete mít jenom turistickou pojistku, pojišťovna odmítne plnění.

Jak vypadá ideální pojištění na hory v ČR i v zahraničí?

To hlavní, čeho byste se měli držet, to máme zmapováno. Nyní uveďme i to, co dále by vás mělo zajímat. Plusem je rozhodně nízká cena pojistky, kterou ocení každý cestovatel. Jenom na peníze však hledět nelze. Zajímejte se také jak o rozsah pojistného krytí, tak se zajímejte také o výše pojistného plnění. Tedy částky, které za vás pojišťovna zaplatí. Zde platí, že čím jsou vyšší, tím lépe. Hlavně v zahraničních horách nemusí být výdaje na vaši záchranu a lékařské ošetření nijak malé. Mohou vylétnout i na několik milionů, a tak je dobré, když na to budete vy i vaše pojišťovna plně připraveni.

Podobné články...