Inzerce půjček může mít mnoho rizik. Na co si dát pozor?

Rate this post

Když se rozhodnete hledat ideální půjčku, je celá řada možných cest, kterými se lze vydat. Můžete oslovit banku neb o nebankovní společnost, či se můžete podívat na její webové stránky. Toto jsou velmi známé cesty. Potom je tu i možnost dát na různý reklamní sdělení, která najdete na vývěsních plochách, nebo různých nástěnkách. Ani to není možnost finální. Pro mnoho lidí je tím místem, kde hledají úvěry, inzerce půjček. Tedy různé internetové inzertní portály, kde hledají možnosti, jak si půjčit. Musíme však říci, že tato cesta je spojena s celou řadou různých rizik. O jaká rizika se konkrétně jedná? Podívejte se společně s námi.

Contents

Inzerce půjček může být líhní podvodníků

Pokud je inzerována půjčka na vlastním webu, musí mít tato prezentace několik náležitostí, které vyžadují současné zákony. Pokud ale mluvíme o možnosti, kdy je využívána inzerce půjček, tak musíme jasně říci, že to není vždy nutné. V podstatě sem může zadat inzerát úplně kdokoliv. A tedy ne nutně jenom klasická a legální nebankovní společnost. Není nic výjimečného, že taková inzerce půjček je doslova líhní podvodníků. Jaké jsou jejich hlavní cíle?

  • Vymámit z vás peníze
  • Získat od vás kontaktní údaje
  • Nabídnout vám nevýhodnou půjčku

Je tedy dobré být skutečně na pozoru a snažit se identifikovat inzeráty, které jsou na první pohled podvodné a také rizikové. Ty raději ani nečtěte, natož abyste na ně měli vůbec odpovídat.

Inzerce půjček zdarma láká na nereálné nabídky

Inzerce půjček nemusí přinášet jenom férové půjčky

Inzerce půjček nemusí přinášet jenom férové půjčky

I toto je celkem častý jev. Když je využívána inzerce půjček zdarma k hledání konkrétní půjčky, tak zde často narazíte na inzeráty, které nemusí vypadat reálně. Co máme na mysli? Když začneme částkou, tak se jedná o inzeráty, u kterých je lákáno na sumy od několika set korun, až po desítky milionů. Už právě takový rozptyl finančních částek je značně pochybný. Možné jsou neúčelové, i účelové, jako půjčka na auto. Dále se podívejme i na podmínky získání. I ty mohou vypadat pochybně, jelikož z nich vyznívá, že danou půjčku může získat skutečně každý. Realita však bude zcela jiná. Cílem takových inzerátů je hlavně nalákat potenciální zájemce o peníze. A potom jim nabídnout takový úvěr, který ani nechtějí. Jak s ohledem na charakteristiku, tak i nevýhodnost. Proto si na takové nereálné nabídky půjček dejte velký pozor.

Bezplatná inzerce půjček zdarma přitahuje anonymy

I na toto si dejte pozor. Když se podíváme na to, koho bezplatná inzerce půjček zdarma velmi často přitahuje, tak se jedná spíše o anonymní poskytovatele. Vlastně při čtení takového inzerátu ani nevíte, zda vám peníze bude půjčovat soukromá osoba, nebo nebankovní společnost. Dozvíte se jenom informace o charakteristice půjčky, což však může vypadat až nereálně. Potom je v inzerátu jenom kontakt – nejčastěji mailový, která na internetu nikde nedohledáte. Jistě nám dáte za pravdu, že toto příliš důvěry nevzbuzuje.

Pokud už procházíte inzeráty, je mnohem lepší zaměřit se na ty, kde se poskytovatel půjčky neschovává. Tedy na takové, kde je jasně uvedeno, kdo peníze poskytuje a kdo peníze zadal. Ideální je, když u inzerátu najdete:

  • Název společnosti a její IČ
  • Adresu sídla nebo hlavní pobočky
  • Telefonní a emailový kontakt

Půjčky inzerce se mohou i prodražit

Různých inzertních serverů, kde je půjčky inzerce velmi oblíbená, je dnes několik desítek. Ty největší mají i odpovědné provozovatele, kteří se snaží o to, aby se zde pochybné nabídky neobjevovaly. Máme na mysli hlavně ty inzeráty, kde hrozí riziko ztráty peněz. Co máme na mysli? Jedná se o inzeráty, kde je jediným kontaktním údajem telefonní číslo. Nejde ale o číslo běžné. Jde o takzvanou barevnou linku. Ta nemusí být nutně jenom zelená, kdy volající nic neplatí. Jsou totiž i linky, kde volající platí, a to poměrně vysokou sumu. Mohou to být třeba i desítky, stejně jako i stovky korun za jednu minutu hovoru. Pokud se tedy rozhodnete zavolat na daný inzerát, nejenom, že nemusíte žádnou půjčku dostat. Váš operátor vám při nejbližším vyúčtování pošle fakturu, kde bude nutné zaplatit až astronomickou sumu za daný hovor.

Rizikem je i inzerce půjček poptávka

Proč? Je to jednoduché. Když je využita inzerce půjček poptávka, znamená to pro vás, že si zadáte inzerát na to, že potřebujete půjčku. To, co se spustí následně, jistě nebudete chtít zažít. Budou to desítky telefonních hovorů denně, stejně jako podobný počet emailů. A to od lidí, kteří budou tvrdit, že vám peníze dokážou poskytnou. Realita ale bude taková, že reálných nabídek bude jenom zlomek. Když už se rozhodnete jít cestou poptávání, zkuste osvědčené P2P půjčky. Fungují na principu, kdy se na vaši žádost skládají běžní lidé. Nejznámější platformou je osvědčené Zonky.

Zajímají vás půjčky od soukromníků inzerce? Takové půjčky existovat nemohou

Pokud pomineme P2P segment, kde se vám lidé na žádost skládají, tak musíme jasně říci, že půjčky od soukromníků inzerce jsou jenom ukázkou toho, že se jedná o podvod. Z jakého důvodu? Soukromá osoba peníze poskytovat nemůže. Tedy může, ale jenom při splnění určitých podmínek. Ty jsou spojeny s nutností požádat o udělení licence. Ta je dána tomu, kdo prokáže nejenom zkušenosti, ale prokáže i to, že má dostatek peněz.

Z půjček od soukromých osob se tedy dost často vyklube fakt, že vám půjčí nebankovní společnost, nebo ještě horší situace. Onou soukromou osobou bude obávaný lichvář. Úrokové sazby ve výši i stovek procent a praktiky na hraně zákona rozhodně nejsou tím, co byste chtěli zažívat.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Podobné články...