Jaká půjčka je aktuálně to nejvyhledávanější?

Rate this post

Dá se říci, že bez půjčky se mnoho lidí nedokáže obejít. To proto, že když je nutné investovat třeba do bydlení, nebo do auta, tak by trvalo celkem dlouhou dobu, než si konkrétní osoba dokáže našetřit. Půjčka je však dostupná ihned a následně je i několik let splácena. Jak by měla vypadat ta ideální?

  • Suma a využití vy měly odpovídat našim potřebám
  • Splácet je vhodné kratší dobu, ale bez ohrožení rozpočtu
  • Čím nižší RPSN, tím lépe

Základní rady jsou za námi. Jak to s odkazem na ně vypadá na našem trhu? Jaká půjčka dnes patří do skupiny těch nejžádanějších? Podívejte se na to společně s námi.

Contents

Hitem se stávají nebankovní půjčky pro každého

Na co to ukazuje? Hlavně na to, že v segmentu žadatelů o půjčky je stále velká skupina těch lidí, které můžeme zařadit do segmentu spíše problémových klientů. Když budeme konkrétní, tak lidé hledají nebankovní půjčky pro každého hlavně z toho důvodu, že je u nich jistota vysoké schvalovatelnosti. Na rozdíl od bank tak může žadatel získat peníze, i když:

  • Má malý příjem
  • Nemá dobrou finanční minulost
  • Má několik jiných půjček

Pokud do podobné skupiny patříte, je cekem jasné, že i vy můžete nebankovní půjčky pro každého poptávat. Musíme však upozornit, že často nepatří k nejvýhodnějším. Jelikož je s nimi spojeno celkem velké riziko, obvykle nabízejí jenom vyšší úrokové sazby. Několik desítek procent ročně není hodnota, která by byla jakkoliv výjimečná.

Do popředí se dostávají i Zonky půjčky

I když na trhu působí zatím jenom několik let, je celkem dobře vidět, jak tato platforma umí zaujmout. Zonky půjčky jsou unikátní v tom, že patří do skupiny označované jako P2P půjčky. To znamená koncept, kdy se na žádost o půjčku skládají reální lidé, kteří vidí v daných úvěrech možnost zajímavých investic. Důvody, proč lidí Zonky půjčky vyhledávají, ale nejsou jenom v tom, že chtějí vyzkoušet něco nového.

Opomíjet nelze dvě zajímavá pozitiva. První je to, že vyřízení půjčky neproběhne jenom rychle, ale je spojeno s jistotou, že proběhne online. Druhým plusem je výhodnost. Aktuálně tato možnost patří mezi nejvýhodnější půjčky. To proto, že úroková sazba začíná pod hodnotou čtyř procent. Nyní navíc s garancí vůči bankám.

Láká také klasická půjčka nebankovní

Láká hlavně jednoduchá a výhodná půjčka

Láká hlavně jednoduchá a výhodná půjčka

Další směr, kterým se současní žadatelé vydávají, je celkem jasný. Je to půjčka nebankovní. A to ta klasická. Dnes je na trhu několik poskytovatelů, kteří z pomyslného koláče ukrajují největší díl. Jejich lákadlem je hlavně férový přístup, zajímavá nabídka půjček, ale je to například i fakt, že mohou být poměrně výhodné. Půjčka nebankovní totiž může v určitých případech nabídnout úrok v jednotkách procent. Na rozdíl od bank však nabídne také jednodušší schválení. Poptávány jsou tak logicky u těch žadatelů, kteří jenom o fous neprošli v bance. Zde budou mít vysokou pravděpodobnost toho, že peníze bez jakýchkoliv problémů získají.

Stále dominuje rychlá půjčka

Co si pod tímto názvem představit? Rychlá půjčka má několik různých názvů. Je to třeba mikropůjčka, stejně jako je to půjčka před výplatou. Vždy se ale jedná stále o stejný produkt. Čím je unikátní? Hlavně tím, že k dispozici jsou sumy v řádech tisíců, někdy i desetitisíců. Pokud jde o splácení, tak se peníze vrací jednorázově. Také je zajímavé to, že daná rychlá půjčka nabídne mnohdy i automatický schvalovací proces. To má jasný vliv na to, že peníze mohou být poskytnuty už za pár minut od chvíle, kdy je o ně požádáno. Proto jsou tyto druhy nebankovních půjček využívány hlavně ve chvíli, kdy se objeví nečekaný výdaj a je třeba ho z něčeho zaplatit.

Půjčka bez doložení příjmu je hledána, i když teoreticky neexistuje

Další druh úvěru, který je celkem často poptáván, je poměrně specifický. O jaký se jedná? Je to půjčka bez doložení příjmu. Logicky je to úvěrový produkt, který je poptávaný těmi, kde je bonita klienta menší, nebo problémovými klienty. Nutno říci, že teoreticky tato půjčka už neexistuje. A to z důvodu, že podle nejnovější legislativní úpravy mají poskytovatelé peněz povinnost prověřit své klienty a jejich schopnost splácet. U půjčky v řádech tisíců může postačit jenom uvedení příjmu do formuláře, ale pokud jde o sumu vyšší, tak zde půjčka bez doložení příjmu prakticky neexistuje. Zde už je nutné prokázat, že daný žadatel má dostatečný příjem na to, aby nový úvěr splatil. Pokud bude poskytovatel toto nařízení ignorovat, musí počítat s tím, že smlouva bude zrušena.

Hledána je bohužel i půjčka na směnku

Proč bohužel? Jelikož to není ani bankovní půjčka, ani nebankovní půjčka, ani P2P půjčka. Jedná se o segment, který pokud je s něčím spojený, tak zcela určitě s lichvou. Půjčka na směnku je totiž obvykle spojována právě s tím, že peníze poskytne soukromá osoba. Tedy lichvář. A co je zde problémem? Hlavně to, že jejich praktiky nepatří k těm nejlepším. V půjčkovém segmentu jsou v podstatě to nejhorší, co zde jenom existuje. Jak proto, že jejich úroky jsou astronomické a několikanásobné přeplacení půjčené částky zde není výjimkou. Druhým důvodem je i to, že pokud jde o vymáhání peněz, jsou praktiky na hraně zákona. Někdy i za ním.

Jedinou výhodou směnky je to, že se jedná o jednoduchý dokument. Stačí pár povinných informací a jde o právně uznatelný dokument. To je ale skutečně její jediná výhoda. Pokud nad touto půjčkou přemýšlíte, doporučujeme změnit své priority.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Podobné články...