Jaké jsou nejlepší banky v ČR? Podívejte se na výsledek průzkumu

Rate this post

Bez banky si dnes život v podstatě neumíme představit. To proto, že nám nabízejí bankovní účet, které následně využíváme v běžných životech. Sam zřejmostí pro mnohé je mít účet u nejlepší banky v ČR. A ten následně využívat:

  • Je spoření finančních prostředků
  • K placení v obchodech prostřednictvím platební karty
  • Pro příjem peněz od zaměstnavatele

Pokud plánujete využití služeb některého ze současných bankovních domů, je rozhodně dobré vědět, které konkrétně dnes patří mezi nejlepší banky v ČR. Pokud vás to zajímá, zde jsou odpovědi na vaše otázky.

Contents

Jak poznat ty nejlepší banky v ČR?

Je jasné, že každý může mít jiná měřítka a jiné priority. K tomu proto poslouží různé ankety, nebo nezávislé testy, které pomohou odhalit, které konkrétní patří mezi nejlepší banky v ČR. My se na jeden výsledek takového hodnocení podíváme společně. Právě daný přehled se může stát vodítkem pro toho, kdo hledá banku, ale neví, která bude ta ideální.

Fio banka

Ta rozhodně patří mezi to nejlepší, co můžeme na našem trhu najít. Sice může pro někoho působit zastarale, ale pokud potřebujte primárně hlavně bankovní konto, a to pro běžné využití, řadíme ji mezi nejlepší banky v ČR. Toto umístění si Fio banka získala hlavně proto, že umí svým klientům nabídnout bankovní účet bez poplatků. Jedinečná možnost, jak mít konto a neplatit:

  • Za vedení
  • Za příchozí a odchozí platby
  • Za klasické příkazy

Jsou tu ale i možná negativa. Pokud budou vaším cílem klasické spotřebitelské půjčky, je nutné říci, že ty banka nenabízí. Místo nich má v portfoliu kontokorent, se kterým je spojených několik podob. Jedna z nich e určená právě k tomu, aby nabídku klasických úvěrových produktů dokázala suplovat.

Air Bank

Další představitel, který patří mezi nejlepší banky v ČR, je rozhodně Air Bank. Je pořád odznačována celkem za nováčka, a to hlavně proto, že na našem trhu ještě nepůsobí nijak dlouhou dobu. Už si ale dokázala získat celou řadu spokojených klientů. A to jak pro zajímavé a výhodné bankovní účty, tak třeba i pro své výhodné úvěry. Ty patří k tomu nejlepšímu na našem trhu. Jak pro nízkou startovní úrokovou sazbu, tak i z toho důvodu, že je s nimi spojována i sazba nejvyšší, se kterou mohou klienti počítat.

Nejlepší banky v ČR mohou nabídnout i bezplatný výběr z bankomatů

Nejlepší banky v ČR mohou nabídnout i bezplatný výběr z bankomatů

Banka má ale i svá možná negativa. Kdo nesplní podmínky, může počítat s tím, že jeho bankovní účet bude zpoplatněný. Také může být negativem menší počet poboček. Na druhou stranu ty jsou obvykle umístěny v obchodních centrech, což je velké plus. V tom, že jsou otevřeny nejenom ve všední dny, ale také o víkendech.

Equa bank

Další z bank, které řadíme jak mezi nováčky, tak je řadíme i mezi banky, které jsou spíše menší. Když se podíváme na Equa bank, tak musíme říci, že se jedná o podobnou banku, jako je výše zmíněná. A to jak pro nabídku bankovních účtů, tak i výhodných půjček. I zde samozřejmě musíme přihlédnout k jednomu jasnému negativu. A tím není nic jiného, než fakt, že jde o menší banku, která má pobočky jenom ve velkých městech. Kdo ale nepotřebuje od banky nic zvláštního, ten si může být jistý, že mu tento stav bude vyhovovat a co bude třeba, to se dá vyřídit jednoduše online. Prostřednictvím internetového bankovnictví.

mBank

I tu můžeme označit za banku spíše menší. Ale rozhodně nepatří mezi úplné nováčky na trhu. Pokud je mBank něčím zajímavá, tak rozhodně tím, že ji můžeme zařadit mezi bankovní inovátory. Byla to právě ona, která přišla s internetovým bankovnictvím a možností ovládat účet na dálku. Také je to ona, u které je dostupná půjčka zdarma. A to nikoliv ve formě mikropůjčky, ale ve formě klasického spotřebitelského úvěru. Ten má takovou charakteristiku:

  • Půjčka ve výši 10 – 40 tisíc korun
  • Splatnost 12 měsíců
  • Úrok ve výši nula procent

Dále pochopitelně nechybí také nabídka běžných účtů, nebo dalších bankovních produktů, které jsou nejenom výhodné, ale které jsou dostupné pro soukromé osoby, ale i podnikatele.

Moneta Money Bank

Tuto banku již můžeme zařadit do segmentu těch tradičních. A to jak pokud jde o její velikost, tak i dobu, kdy je na našem trhu. Je totiž dobré připomenout, že Moneta Money Bank se dříve jmenovala GE Money Bank. Kromě změny názvu se objevily i četné inovace, díky čemuž tento bankovní ústav také musí jasně patřit mezi nejlepší banky v ČR. Mimo jiné proto, že nabízí jak bezplatný bankovní účet, tak i proto, že nabídne bankovní účet, který lze sjednat kompletně online. A to bez jakéhokoliv podpisu smlouvy.

Jak by měla vypadat ta nejlepší banka?

Primárně je vhodné myslet na to, co od ní potřebujete a k čemu ji budete využívat. Základem by měl být bankovní účet bez poplatků, který už nabízí stále více bank. Také je dobré hledět na jeho jednoduché ovládání, kdy by měl být samozřejmostí jak internetbanking, tak i smartbanking. Opomíjet nelze ani rychlost realizace plateb, což je dnes pro mnohé důležité.

Nejlepší banka by měla nabídnout i bezplatné platební karty, s možností levného výběru z bankomatů – nejlépe zdarma. Přihlédněte ale i k tomu, že mnohdy můžete také potřebovat něco vyřídit na pobočce, a tak by měla být alespoň v dojezdové vzdálenosti. Vyplatí se také hledět do budoucna, a to na možnost využití třeba některého z úvěrových produktů, který by měl být výhodný.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Podobné články...