Jaké spoření pro děti může být nejlepší a jak je do budoucna zabezpečit?

Rate this post

Co obvykle platí v souvislosti se spořením? Jsou to tři hlavní věci, které pokud jsou dodrženy, lze očekávat celkem zajímavý výnos. Jedná se o:

  • Brzké sjednání smlouvy
  • Spoření vysokých částek
  • Velké zhodnocení

Je jasné, že mnoho lidí logicky chce začít spořit co nejdříve. Nemusí ale spořit jenom sobě, jelikož existuje i spoření pro děti. A zde bude jasně splněna ona pozitivní věc spojená s tím, že se začne opravdu brzy. Tedy už v menším věku dítěte. A to se podepíše na tom, že mu lze celkem bez problémů zajistit dobrý start do jeho života. A jaké spoření pro děti může být nejlepší? Podívejme se společně.

Contents

Mezi ideální možnost patří stavební spoření pro děti

To je naším tipem číslo jedna. Z jakého důvodu? Jelikož nabídne několik velkých pozitiv. Navíc se jedná o takové spoření pro děti, u kterého mohou děti využít peníze na cokoliv. Název stavební spoření pro děti je tak u něho spíše zavádějící, než aby byl objektivní. Také je třeba dodat, že takový produkt může být sjednán přímo na jméno dítěte. Jenom to si tedy bude moci peníze vybrat a nehrozí, že by se k nim mohl dostat kdokoliv jiný. I to je velké plus, na které nelze zapomenout. Není to ale jediná výhoda, jelikož tento typ spoření nabídne i:

  • Garanci zhodnocení
  • Státní příspěvky
  • Možnost vzít si následný úvěr

A jelikož sjednání je poměrně jednoduché, přičemž není problém zvolit si i cílovou částku s ohledem na množství naspořených peněz, tak je třeba říci, že toto spoření pro děti patří mezi jasnou volbu.

Jednoduché spoření pro děti nabídne spořicí účet

Spoření pro děti zajistí potomka do budoucna

Spoření pro děti zajistí potomka do budoucna

Jdeme na možnost číslo dvě, kterou jsou spořící účty. O co se jedná? Někdy je tato možnost nazývána jako dětské konto. Jedná se o bankovní spořicíúčet určený právě dětem, kterým ho mohou rodiče jednoduše založit. Jde o často využívané spoření pro děti, které je z hlediska budoucnosti výhodné v tom, že zde neplatí žádné výpovědní lhůty ani jiná omezení. Jde o alternativu běžného účtu a tak je možné peníze vlastně kdykoliv vybrat a za cokoliv utratit. Negativum zde ale přece jenom je. A tím je míra zhodnocení, která je přece jenom poměrně nízká. Na druhou stranu je to garantované zhodnocení, ke kterému se váže i samozřejmé pojištění vkladů. V praxi tedy dojde jak k tomu, že budou peníze zhodnoceny, tak i k tomu, že stoprocentně nepůjde prodělat.

Mezi další nejvýhodnější spoření pro děti řadíme i podílové fondy

Ty jsou v dnešní době velmi oblíbené. A to i proto, že je nabízí stále více bank. Než spoření je ale můžeme zařadit do kategorie investic. S tím souvisí i možná rizikovost, ale na druhou stranu pokud jde o zhodnocení, musíme říci, že jde o nejvýhodnější spoření pro děti. Mimo jiné proto, že investice do fondů se vyplácejí spíše u dlouhodobější strategie. S ohledem na to musíme jasně říci, že dávat peníze dětem do této možnosti jim může opravdu v budoucnu finančně prospět. Navíc jde o dobrou možnosti i pro toho, kdo chce zůstat spíše při zemi, jelikož jsou i fondy konzervativní, kde sice stále neexistují jistoty, ale riziko ztráty peněz je opravdu minimální. Navíc pořád nabídnou podstatně vyšší zhodnocení než spořicí účet.

Lákadlem je hlavně to, že se není nutné v podstatě o nic starat. Jenom si stačí zvolit strategii, kterou je možné měnit, a dále stačí už jenom to, že jsou pravidelně posílány finanční prostředky, které jsou do fondu připisovány.

Mezi výhodné spoření pro děti může patřit i penzijní spoření

Že i toto může být produkt určený pro dítě? Ano, skutečně je tomu tak. Nutno říci, že se jedná o zajímavou možnost hlavně proto, že zde existuje poměrně jednoduchá cesta ke státnímu příspěvku, který činí celých 230 korun měsíčně, pokud je zaslána na toto spoření tisícikoruna měsíčně. Díky tomu peníze celkem zajímavě rostou. Je zde ale i jedno negativum. I když je to výhodné spoření pro děti, určitě není spojené se zajištěním startu do života. To proto, že když ho váš potomek bude mít, tak si nemůže vybrat všechny peníze. Limit je zde třetina naspořených peněz, a to až od doby, kdy se spoří alespoň 18 let. Na druhou stranu připomeňme, že už bude mít naspořeny peníze na důchod, který bude mít velmi dobrý. Svůj život tak bude moci postavit na tom, že už nebude nutné do důchodového systému tolik přispívat a ušetřené peníze tak zůstanou jemu a jeho rodině.

Poslední nejlepší spoření pro děti? Investiční životní pojištění

Zajímavá kombinace hned dvou produktů. A to v tom směru, že když je investiční životní pojištění uzavřeno, tak nabídne hned dvě věci. První je finanční ochrana, tedy kompenzace v případě pojistné události. Tou druhou je spoření založené spíše na investicích a zhodnocování vkládaných finančních prostředků. Jde o produkt, který se hodí podobně jako výše zmíněné penzijní připojištění až do budoucna. Jak proto, že pojistná část dokáže chránit i jeho rodinu, tak i proto, že naspořené peníze je možné využívat až v pozdějším věku. Toto tedy stále může být nejlepší spoření pro děti, ale doporučujeme u něho zase až tak nespěchat. Plně stačí pro eliminaci rizik sjednat úrazovou pojistku a teprve později se zaměřit na životní pojištění.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Podobné články...