Nahrajte platební kartu do mobilu. Umožní vám to aplikace Android Pay

Rate this post

Kreditní karta i debetní karta jsou dnes zcela běžné. Využívá je stále více lidí, kteří mají bankovní účet. Od doby, co byly vydány ty první, ale doba výrazným způsobem pokročila. Velkým hitem je dnes takzvané bezdotykové placení. Díky němu stačí kartu jenom položit na konkrétní terminál a je zaplaceno. A právě toto přineslo prvotní zajímavý vývoj, který byl spojený s možností využívat:

  • Bezkontaktní platební kartu
  • Bezkontaktní nálepku
  • Bezkontaktní přívěsek

Nyní je tu ještě jeden zajímavý počin. A je spojený s využitím vašich chytrých mobilních telefonů a také aplikace Android Pay. Díky tomu si svou kartu takzvaně nahrajete do svého mobilu a platit můžete právě a jenom svým telefonem. Podívejme se na tento moderní postup blíže. Hlavně potom na to, jaké banky ho nabídnout.

Contents

Funguje Android Pay na všech mobilních telefonech?

Ptáte se, zda daná možnost bude funkční i na vašem telefonu? To záleží hned na dvou věcech. Nejprve je dobré podívat se na aplikaci Android Pay. Jak už vyplývá ze samotného názvu, tak se jedná o aplikaci určenou jenom pro mobilní telefony s operačním systémem Android. Pokud máte přístroj od firmy Apple, který má nainstalovaný operační systém iOS, tak máte smůlu. Tedy alespoň v rámci České republiky, jelikož zde ještě není alternativa mobilního bezkontaktního placení aktivní. V některých okolních zemích však funguje a tak se dá očekávat rozšíření.

Android Pay nabídne bezpečné placení mobilem

Android Pay nabídne bezpečné placení mobilem

I když máte správný operační systém a aplikace Android Pay byla úspěšně nainstalována, nemusíte mít vyhráno. Roli hraje i to, zda váš mobilní telefon podporuje také technologii označovanou zkratku NFC. Ta je pro daný typ plateb klíčová a je založena právě na jednoduchém a bezpečném přenosu dat. Pokud tuto funkci váš telefon nabídne, je možné říci, že máte vyhráno. Nyní už zbývá poslední krok. A tím je mít účet u jedné z několika bank.

Nejvyhledávanější je nyní Android Pay Moneta

Pojďme na banku číslo jedna. Je to Moneta Money bank, která v posledních letech celkem jasně a celkem dobře ukazuje na to, že je poměrně pokroková a umí jít s dobou. Android Pay Moneta samozřejmě podporuje, což je velké plus pro její klienty. Ti, co už účet i kartu mají, si mohli hned v prvních dnech vyzkoušet, jak vše funguje. Pokud patříte do skupiny těch, kteří účet nemají, tak nemusíte zoufat.

Banka ukazuje, že je nakloněna moderním technologiím. A to znamená i to, že si u ní můžete bankovní účet sjednat skutečně online, prostřednictvím mobilní aplikace. Ta vám dovolí si jednoduše otevřít účet Tom, který láká i na to, že je zcela bez poplatků. Sjednání vám zabere pár minut a můžete ho realizovat odkudkoliv. Co k tomu potřebujete, kromě mobilního telefonu s nainstalovanou Moneta aplikací a připojením k internetu?

  • Dva doklady totožnosti
  • Bankovní účet u jiné tuzemské banky
  • Platební kartu vydanou bankou, kde máte účet

Ptáte se na Android Pay KB? Také vás potěší

Podívejme se na jednu z největších bank v naší zemi. I ta ukazuje, že jde s dobou. Sice spuštění Android Pay KB nebylo tak rychlé, jako u zmíněné konkurence, ale na sklonku roku 2017 se přece jenom vše podařilo. A tak mohou klienti i této velké banky ukázat, že jsou moderní a pokrokoví. Ani zde není nutné plnit k možnosti placení tímto způsobem jakékoliv výjimečné podmínky. Stačí mít jenom bankovní účet a bezkontaktní platební kartu, která je v rámci aplikace nahrána do mobilu.

Android Pay mBank nabídne i svým klientům

Třetí banka, která je tou, u které budete moci realizovat platby mobilem, je známá banka, která je jedním z průkopníků v segmentu internetového bankovnictví i možnosti řídit své konto na dálku. O jakou banku se jedná? Je to mBank. Ta od doby svého vstupu na trh jasně ukazuje, že zcela logicky nesmí chybět u ničeho, co je nové a inovativní. Proto i Android Pay mBank svým klientům pochopitelně dokáže nabídnout. Když k tomu přidáme i jistotu celkem dobrých bankovních účtů, je možné říci, že ani s touto bankou rozhodně nelze šlápnout vedle. Právě naopak.

Do seznamu se řadí také J&T banka

Poslední bankou, na kterou rozhodně nesmíme zapomínat, je J&T banka. Jedná se o banku celkem zajímavou, a to hlavně pro svůj individuální přístup. Nutno ale říci, že pobočky v každém městě nehledejte, stejně jako nehledejte ani bankomaty na každém rohu. Jedná se o banku pro klienty, kteří hledají jednoduše něco více, než jenom obyčejné služby. Pokud jste tedy běžným uživatelem bankovních produktů, volte některý z výše uvedených tří produktů. Pokud však hledáte nadstandardní servis, může být toto řešení pro vás.

Android Pay Česká spořitelna nenabídne. Chce však přijít se svou aplikací

Podívejme se ještě na dvojici posledních bank, které je nutné zmínit. Pokud se pídíte po tom, zda vám nabídne Android Pay Česká spořitelna, nebo zda vám danou službu nabídne Air Bank, tak musíme říci, že nikoliv. Přesto by mělo být placení prostřednictvím mobilu reálné. A to díky tomu, že obě dvě banky se nechaly slyšet, že za tímto účelem vyvíjejí své vlastní aplikace. To je na jednu stranu dobrá zpráva, ale na druhou stranu je dobré říci, že Android Pay je celosvětově rozšířenou služnou s dobrou bezpečností i dobrým zázemím. A to logicky znamená, že se přece jenom může jevit jako směr označený slůvkem lepší. Na druhou stranu vždy bude záležet jenom na vás klientech a na tom, pro co se rozhodnete po zvážení všech parametrů, jako jsou nejenom klady, ale jako jsou také konkrétní zápory.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Podobné články...