Půjčka do 5000 okamžitě (téměř) všem? To zvládne jen dobrá nebankovka!

Rate this post

Půjčky hýbou Českem, v posledních letech stále více. Vždyť už máme napůjčováno víc, než dělá celý státní rozpočet na celý rok! Ovšem i přes to, že si Češi v poslední době hodně půjčují, nezvládne každý poskytovatel půjčky nabídnout půjčku do 5000 okamžitě všem nebo ještě lépe v hotovosti, na ruku. Pro takovou službu je nutné se obrátit na dobrou nebankovku. Tušíte správně, banka by se podobné žádosti jen vysmála.

Contents

Nebankovky mají volnější ruce

Nebankovní společnosti často bývají malými společnostmi, tedy malými poskytovateli půjček, jen s několika zaměstnanci. Díky tomu je v nebankovkách rozhodování o poskytnutí úvěru rychlejší, snazší, ale také mnohem více nakloněné rizikovějším klientům. Například půjčka 5000 ihned na ruku je posouzena, schválena a poskytnuta opravdu téměř ihned.

Naproti tomu banky jsou ohromnými kolosy, ve kterých je velmi těžké posuzovat žádosti individuálně, podstupovat vyšší riziko půjček pro žadatele se slabší bonitou či vyhodnocovat žádosti o půjčky i v souvislosti s konkrétní životní situací žadatele.

Vyšší riziko ovšem znamená vyšší cenu

Vstřícnější přístup ze strany nebankovních poskytovatelů musí být vyvážen vyšší cenou půjček, a to právě za podstoupení vyššího rizika z podnikání. I proto je půjčka do 5000 „okamžitě všem“ obecně řazena mezi dražší úvěrové produkty (pokud se tedy nejedná o první půjčku zdarma).

Vyšší cenou tohoto typu úvěru si však klient uhradí již zmíněné výhody rychlých nebankovních půjček – jednoduché online vyřízení, nižší nároky na bonitu žadatele, rychlost vyřízení a poskytnutí financí. V případě půjčky 5000 ihned na ruku není dokonce ani nutné být majitelem bankovního účtu.

Půjčky 5000 získáte v hotovosti – na ruku

Právě peníze z půjček na ruku si lze pohodlně vyzvednout v hotovosti u některého ze smluvních partnerů poskytovatele půjčky, jakými typicky bývají trafiky v nákupních centrech, čerpací stanice, Česká pošta nebo třeba terminály Sazky.

Díky hotovostní půjčce netřeba zakládat bankovní účet a platit mnohé poplatky jak za založení, tak i za vedení. I když nutno dodat, že mnohé banky už se „pochlapily“ a běžné účty umějí vést i zcela zdarma. To je výsledek poměrně velké konkurence ze strany nových internetových bank. Ta nutí i klasické banky k tomu, aby se staly vstřícnějšími.

Jak moc riziková je půjčka do 5000 „okamžitě všem“?

Vzhledem k tomu, že jde o půjčku určenou širokému spektru klientů, je její rizikovost poměrně vysoká. Musíme proto počítat s tím, že nebankovní společnost, která tuto půjčku nabídne, si nechá za zvýšené riziko zaplatit formou vyšších poplatků i úroků z půjčky.

Pak musíme myslet i na to, že rychlé půjčky do pěti nebo do deseti tisíc jsou rizikové i pro samotné klienty. Jde totiž o úvěry, které se musejí splatit ihned po následující výplatě, důchodu nebo obdržení jiného příjmu. Jejich splatnost totiž nepřesáhne 30 dní. Vzhledem k vyšší ceně půjčky bude přeplatek výrazný.

Pokud si to však špatně spočítáme a z další výplaty nám na splacení celé půjčky i s úroky a poplatky nezbude dost peněz, brzy se ocitneme v poměrně velkém dluhovém problému, který se umí roztočit do velmi nepříjemné spirály.

Podobné články...