Ani investice do korporátních dluhopisů nemusí být příliš riziková

Rate this post

Pokud si přejete přijít prakticky bezpracně k zajímavým penězům, nejlepším způsobem, jak toho dosáhnout, je investovat. Taková investice s sebou ale nese značná rizika, a ne vždy se tak může vyplatit. V případě, že nechcete příliš riskovat a jste kvůli tomu ochotni smířit se třeba i s nižším výdělkem, měli byste se vrhnout na nákup dluhopisů. Ty rozdělujeme na dluhopisy státní a korporátní, respektive firemní.

První zmiňované jsou vhodné hlavně pro zájemce, kteří se chtějí vyhnout prakticky jakémukoliv riziku, jelikož investovat do státu se vyplatí prakticky vždy, pokud tedy stát nezkrachuje, nevypukne najednou válka nebo nepřijde jiná obdobná krize. A to se stává opravdu jen výjimečně. Problémem jsou ale úroky, které jsou velice nízké. Sice tak nic neproděláte, ale zároveň ani příliš mnoho nezískáte.

Z pohledu zisku jsou daleko zajímavější korporátní dluhopisy, na kterých se už dá s trochou snahy a štěstí i zbohatnou. Na druhou stranu se ale jedná z pochopitelných důvodů o mnohem rizikovější investici než v předchozím případě.

Příjmy mohou být slušné

Nákupem firemních dluhopisů si už můžete přijít na slušné peníze. U některých typů je možné získat za poměrně krátkou dobu až deset procent z investované částky, což rozhodně není málo.

Ano, v nabídce korporátních dluhopisů můžete najít i takové, které nabízejí ještě o pár procentních bodů vyšší zisk, ale většinou se s tímto váže i vyšší riziko, na které není každý ochoten přistoupit. Obecně platí, že je lepší spolehnout se sice na nižší, ale za to takřka jistý výdělek než jít do zbytečného rizika.

Odborníci

I když se z předchozích řádku může zdát, že je všechno jasné a přehledné, rozhodně tomu tak není. I trh s firemními dluhopisy je poměrně spletitý a je nutné se v něm umět pohybovat. Z toho důvodu je lepší, když si necháte v tomto směru vždy poradit od odborníků. Můžete tak předejít mnoha úskalím a případným pozdějším finančním ztrátám.

Podobné články...