SROVNÁNÍ: Půjčka od lidí vs. bankovní půjčka

Rate this post

Půjčky od lidí nejsou na trhu sice žádná novinka, přesto ne všem je známo, o co se jedná. Podívejme se proto na rozdíly mezi klasickým bankovním úvěrem a právě půjčkou od lidí. Proč je o ně takový zájem? A jaké výhody naopak přináší bankovní půjčka? Porovnali jsme za vás, vy už jen vybíráte.

Půjčka od lidí, nebo také peer-to-peer půjčka, je úvěr, u kterého peníze nepocházejí od jedné společnosti, ale od množství samostatných investorů. Proces půjčení má ale zprostředkovatele, firmu, která se stará o to, aby se žádosti o půjčku dostaly k investorům a peníze od investorů zase k žadatelům.

Nejlevnější půjčka od lidí

Na českém trhu je několik společností, které nabízejí P2P půjčky, nejlepší úrok má ale jednoznačně půjčka od lidí Zonky. Úrok od 2,99 % je dokonce nejnižší na trhu, z čehož plyne první výhoda půjčky od lidí. Pokud chcete nejlevnější možný úvěr, v bance ho nedostanete.

Jak je možné, že je půjčka Zonky tak levná? Je to díky tomu, že funguje kompletně online. Zonky nemusí utrácet za stovky zaměstnanců ani za provoz mnoha poboček. A nízké náklady znamenají, že si může společnost dovolit i nízkou úrokovou sazbu. Úroková sazba ale není všechno.Nezapomeňte na poplatky

Cena půjčky se zdaleka neodvíjí jen od výše úrokové sazby. Svou roli hrají také poplatky. Kolik bude úvěr stát tak vyčtete až z RPSN, kde jsou všechny poplatky započítány. Zejména banky jsou nechvalně proslulé tím, že mají každou službu extra zpoplatněnou. Výjimkou je ale například Air bank půjčka. Tento úvěr je kompletně bez poplatků.

O Zonky půjčce se to úplně říct nedá. Při jejím sjednání zaplatíte jednorázový poplatek ve výši 2 % z půjčované částky. Oproti jiným nebankovním půjčkám je to ale pořád mizivá částka a při tak nízkém úroku, jaký se Zonky můžete získat, se to vyplatí.

Peníze rychle a pro každého

Se Zonky máte značnou šanci, že na půjčku dosáhnete. Pravidla pro přiznání úvěru jsou totiž méně náročná než v bance. To z ní dělá skvělý způsob, jak získat peníze na podnikání. Řada lidí má problém získat počáteční kapitál od banky, protože živnost, kterou by se prokázali jako dostatečně bonitní, teprve právě rozjíždějí.

Na druhou stranu poskytují banky mnohem větší částky, než na které narazíte u půjček od lidí. Zonky nabízí maximálně 750 000 Kč, u Air bank je to bezmála milion a najdete i půjčky ještě vyšší. Obdobné je to s dobou splatnosti. Někomu maximálních 7 let od Zonky stačí, jiní ale potřebují více času, což jde většinou ruku v ruce s výší úvěru.

Co je tedy lepší?

Pokud chcete peníze rychle, levně a nejste si jistí svou bonitou, je pro vás ideální online půjčka od Zonky. Jestli ale potřebujete velký úvěr nebo splácet jen po minimálních částkách (a tedy dlouho), je bankovní půjčka jistota. Zejména pokud hodláte finance použít na konkrétní věc, lze dosáhnout i individuální nabídky.

Podobné články...