Kombinujte běžný bankovní účet s tím spořicím

Rate this post

Běžný bankovní účet vlastní v dnešní době pravděpodobně každý z nás. A není se čemu divit, vždy jde o jeden z nejbezpečnějších způsobů, jak uložit své peníze. Zároveň nám běžný účet umožňuje realizovat spoustu bezhotovostních plateb a přidružených činností.

  • Elektronické příchozí a odchozí platby.
  • Trvalé příkazy, SIPO a inkaso.
  • Platby platební kartou a platební nálepkou.
  • Výběry z bankomatů.

V současnosti navíc můžete mít běžný účet zdarma. To znamená bez jakéhokoliv měsíčního poplatku a plateb za jednotlivé položky. Někdy je třeba počítat s tím, že užívání běžného účtu bez přidružených nákladů je spojeno s určitými podmínkami. Například zrealizujete několik plateb platební kartou za měsíc nebo vám na účet přijde částka v odpovídající výši.

Účet zdarma je také pro studenty

Ještě, než se vrhneme na kombinaci běžného a spořicího účtu, zaměříme se na účet pro studenty. Padnout by totiž měla zmínka o tom, že i pro tuto skupinu zákazníků jsou běžné bankovní účty zdarma. Mnohdy stačí jen potvrzení o studiu a účet je oproštěn od jakýchkoliv poplatků. Studentské účty pak nabízí stejné možnosti jako klasické účty. To znamená, že třeba nechybí platební karta nebo platební nálepka.

Spořicí účet pro zhodnocení finančních prostředků

Když si u banky založíte běžný účet zdarma, obvykle máte možnost získat spořicí účet. Ten je poskytován také bezplatně. Jak už prozrazuje název tohoto bankovního produktu, spořicí účet slouží ke zhodnocování peněžních prostředků uložených na něm samotném. Nemůžete ho ale využívat pro ostatní platby jako běžný účet. Na druhou stranu převod peněz mezi spořicím účtem a bankovním účtem je okamžitý, takže máte v podstatě nepřetržitý přístup ke svým úsporám. V okamžiku, kdy budete chtít využít alternativu z pohledu spoření, máte i jiné možnosti.

  • Termínované vklady
  • Dluhopisy
  • Podílové fondy
  • Stavební spoření

Jedná se o spořicí produkty, které nabízí vyšší zhodnocení uložených peněz. Na druhou stranu jsou spojeny s výpovědními lhůtami, takže jde spíše o dlouhodobé spořicí produkty. Kdybyste si chtěli vybrat peníze dříve, mnohdy zaplatíte sankční poplatky. V tom spočívá hlavní výhoda spořicího účtu. Na úrocích sice nedostanete mnoho, ale peníze máte k dispozici kdykoliv.

Podobné články...